Skocz do zawartości
Belgia.net

Przedszkole / Zlobek - Zapisy

Rekomendowane odpowiedzi

gigosia

Witam

Moze mniej wiecej wiecie ile moze kosztowac panstwowy zlobek? wiem ze sie wylicza na podstawie zarobkow ale + - ?

Pracowalam na 30 godz tygodniowo , chialabym wrocic do roboty ale mam dwojke do oddania do zlobka i ciekawe czy mi sie oplaca 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

nito mamy - musimy potwierdzic w czerwcu, myslalam ze moze powiecie ile wy placicie?

Ufff... Grunt, ze masz miejsce ;)

Oplaty zaleza tez od zarobkow ojca dzieci, przynajmniej tak jest w zlobku, do ktorego chodzi corcia znajomej...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kokardka

Wiesz co oni biorą pod uwagę zarobki obojga rodzicow nie z poprzedniego roku tylko chyba dwa lata wstecz tak brali od nas. my mieliśmy wtedy zarobki tylko męża i placiliśmy ok. 9 euro za pol dnia czyli do 5 godzin, a 14 za caly dzien tj. powyzej 5 godzin. Nie wiem czy to, że mieszkamy we Flandrii ma jakiś wplyw na ceny, ale to, że masz dwojke dzieci na pewno wplywa korzystnie dla ciebie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gigosia

Wiesz co oni biorą pod uwagę zarobki obojga rodzicow nie z poprzedniego roku tylko chyba dwa lata wstecz tak brali od nas. my mieliśmy wtedy zarobki tylko męża i placiliśmy ok. 9 euro za pol dnia czyli do 5 godzin, a 14 za caly dzien tj. powyzej 5 godzin. Nie wiem czy to, że mieszkamy we Flandrii ma jakiś wplyw na ceny, ale to, że masz dwojke dzieci na pewno wplywa korzystnie dla ciebie.

dzieki ;) a  czemu korzystnie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kokardka

 

Wiesz co oni biorą pod uwagę zarobki obojga rodzicow nie z poprzedniego roku tylko chyba dwa lata wstecz tak brali od nas. my mieliśmy wtedy zarobki tylko męża i placiliśmy ok. 9 euro za pol dnia czyli do 5 godzin, a 14 za caly dzien tj. powyzej 5 godzin. Nie wiem czy to, że mieszkamy we Flandrii ma jakiś wplyw na ceny, ale to, że masz dwojke dzieci na pewno wplywa korzystnie dla ciebie.

dzieki ;) a  czemu korzystnie?

 

korzystnie bo wtedy jest dla ciebie większy wydatek. A im więcej masz dzieci tym ty placisz mniej a Państwo więcej Ci dofinansuje. Oni przeliczają zarobki na ilość osob w rodzinie i wyliczają kwotę dofinansowania. U mnie w żlobku niektorzy rodzice placili zaledwie 3 euro za caly dzień. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nielotol

Ja sprawdzalam na stronie kind&gezien, normalnie masz link wypelniasz na podstawie ostatniego rozliczenia podatkowego i wszystko Ci ladnie wyliczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
tulipan

Czy czyjeś dziecko chodzi do tego kreszu bo chciała bym posłać swoje dziecko a chce najpierw znać opinie on jest na kokelberg kolo bazyliki , KIDS ADAMEM czy coś takiego ..?.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sercemoje

hej chcialam zapytac czy ktos oddaje swoje dziecko do créche na av.odon warland co sadzicie o tym zlobku prosze o opinie

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gosia

ja za caly miesiac placlam ok 100, ale moj maly musial siedziec tam pow.8h (niestety taka praca+dojazdy) z dwojka napewno bedzie wychodzic taniej niz za jednego

wiec do pracy na pewno wrocic warto i napewno sie oplaca

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
anulka22334

Gigosia,ja place za caly mc przechodzony 130E za jedno dziecko,czyli dwoje daje mi 260,pracuje 4 dni w tyg oprocz srody.Tak owszem naliczaja z moich i meza zarobkow,w tym roku naliczyli juz wiecej,za poprzedni mnie nam wychodzilo z to z racji tego ze jak oddawalam to moj fiche de paye byl zerowy,naliczono tylko z zarobkow meza.To jest plusem,ze w chwili kiedy DZpziewczynki choruja,odliczaja nam od faktury,pierwsze 3 dni bez zaswiadczenia lekarza,po 3 musze miec juz certyfikat.Wlasnie wyjezdzamy w lipcu na wakacje,i to tez nie bedzie liczone-takze oplaca sie pracowac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
smerfetka

witam wszystkie mamy prosze o pomoc .poszukuje crechu na saint-gilles adresy. tel wielkie dzieki o odpowiedzi i wiadomosci  .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mia2205

witam, czy znajde tu rodzicow ktorych dzieci chodze do zlobka Les Etoiles Filantes, avenue de Roodebeek 61?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maloduzo

Witajcie,

 

zapisalam moje dziecko do zlobka komunalnego na Etterbeek Aime Dupont. Zrobilam to telefonicznie i powiedziano mi ze dziecko jest na liscie oczekujacych na kwiecien 2015. Nie distalam zadnego potwierdzenia poczta, nic takiego. Czy powinni mi cos wyslac czy tez nie? Slyszalam ze nalezy zapis odnawiac co miesiac, czy to prawda? Czy ktoras z Was wysyla tam swoje dziecko, jakie jest Wasze zdanie o tym miejscu? 

Jeszcze jedno pytanie odnosnie zlobka Sainte Gertrude ASBL na Etterbeek, czy jest to zlobek prywatny? Ktos sie orientuje jak z oplatami i jakie sa tam warunki? 

 

Doswiadczone mamusie prosze o opinie i pomoc 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lenka

ja dzwonilam do zlobkow w 3 mc ciazy potem kazali potwierdzic w 6 mc a teraz musze potwierdzic po porodzie do 20 dni kazdy zlobek przyslal mi papier potwierdzajacy miejsce w kolejce na liscie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×