Skocz do zawartości
Belgia.net

Złomowanie Starego Auta Lub Dalsza Sprzedaż

Rekomendowane odpowiedzi

daras28

witam mam problem ponieważ jestem posiadaczem starego samochodu marki seat ibiza 1.4 benzyna z lekko uszkodzonym sprzęgłem z 1995 r  ogolnie auto jezdzi zapala nie ma problemu , ale kupiłem nowy samochód do którego przepisałem tablice rejestracyjne z seata ibizy 1.4 w ubezpieczalni i po sprawie.  teraz chce poprostu sprzedac tego seata . dalem ogloszenie na kapazie za smieszne pieniadze ,ale kazdy zainteresowany dzwoni do mnie i mowia ze chcą auto z przeglądem  (    keuringiem _) ja nie chce robić przeglądu chce go sprzedac jak jest nie mam na to czasu i tyle czy ktoś może mi powiedziec co zrobic aby sprzedac ten samochod nie za darmo , ale i też za rozsądne pieniadze ????? słyszałem że za złomowanie auta w belgi trzeba jeszcze zaplacic . proszę poradzcie coś . pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
codim

Witam!

Jakiś czas temu oddałem do zezłomowania samochód osobowy. Był on na tablicach polskich. Pracownik firmy stwierdził, że muszę mu oddać dowód od pojazdu. Jako że nigdy nie korzystałem z takich usług i nie znałem procedur, to dowód oddałem. 

Problem pojawił się w urzędzie komunikacji w Polsce, gdzie do wyrejestrowania pojazdu potrzebny jest dowód pojazdu. Urzędniczka stwierdziła, że nie ma możliwości wyrejestrowania bez dowodu, nawet jeśli mam dokument potwierdzający złomowanie. Chciałem się od was dowiedzieć, czy to normalna praktyka że dowód jest zabierany i czy są przepisy w Belgii, które nakazują takie procedury. Jeżeli by tak było, to może mógłbym te przepisy przedstawić w urzędzie komunikacji i jednak przekonać urzędników do wyrejestrowania samochodu.

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Mysle ze zlomiarz cie wyrolowal, tutaj mozna wyrejestrowac samochod bez obowiazku zlomowania, wrzucasz tablice na poczcie za darmo i po kilku dniach dostajesz papier ze pojazd wyrejestrowany, odzyskujesz nadplate ubezpieczenia i podatku drogowego,Samochod stawiasz na swojej posesji i nikomu to nie przeszkadza.Dziwne jest wiec to ze zadal dokumentow , powinno mu wystarczyc ksero .Mysle ze ten twoj samochod zostal wyeksportowany do Afryki i bedzie tam jeszcze smigal a czesci to oni potrafia i z drzewa dorobic. Ogladalam kiedys reportaz jak naprawiaja tam samoloty ,

:haha:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
codim

Dzięki za odpowiedź.

Skoro piszesz, że przy wyrejestrowaniu pojazdu nie trzeba pokazywać/oddawać dowodu, to może jest tak, że przy złomowaniu pojazdu trzeba go oddać. W Polsce przy kasacji pojazdu dowód zatrzymujemy, a w urzędzie komunikacji oddajemy. Być może w Belgii jest odwrotnie.

Może ktoś oddawał pojazd do złomowania w Belgii i może napisać coś więcej?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez codim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×