Skocz do zawartości
Belgia.net

Konto Walutowe W Euro

Rekomendowane odpowiedzi

PiotrBenet

W jakim banku założyć kont walutowe w Euro? Najlepiej takim w którym będą tanie wypłaty z bankomatów. Zależy mi najbardziej na możliwości wypłaty w takich krajach jak Holandia, Francja, Niemcy, Luksemburg.
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kajek

Jeśli ma sie konto walutowe to można korzystać z usług kantorów internetowych, które mają naprawdę konkurencyjne kursy. Dzięki temu jeśli często się podrozuje to takie konto warto jest mieć. Sama często wyjeżdżam za granice i dzięki temu wiele zaoszczędziłam na kursie.

Jeśli podróżujesz rzadko zastanów sie natomiast nad kartą kredytową. Obecnie zresztą wiele banków oferuje karty specjalnie dla podróżników. Na przykład Reiffeisen Bank. Masz tam darmowe członkostwo w klubie Wizzair.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
PiotrBenet

Czyli sugerujesz aby w polskim banku założyć konto i korzystać z krady kredytowej? Nie rozważałem takiej opacji, ale jeżeli wychodzi to korzystnie to czemu nie.

 

A czy trzeba fizycznie jechać do PL aby coś takiego założyć? Są tam jakieś limity?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kajek

Tutaj masz porównanie: http://comperia.pl/konta_osobiste/konta-walutowe

Powiem Ci,że niekoniecznie opłaca się brać konto walutowe bezpłatne bo niekiedy za 5 zł miesięcznie masz wiele fajnych dodatkowych usług ( na przykład darmowe przelewy albo wypłaty we wszystkich bankomatach , tanie wypłaty w bankomatach za granicą). Sam musisz sobie poczytać. Konta w Polsce mają dobre zasady . Jak masz jakieś konto w PL to bez problemu założysz sobie do niego drugie walutowe.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
PiotrBenet

Tutaj masz porównanie: http://comperia.pl/konta_osobiste/konta-walutowe

Powiem Ci,że niekoniecznie opłaca się brać konto walutowe bezpłatne bo niekiedy za 5 zł miesięcznie masz wiele fajnych dodatkowych usług ( na przykład darmowe przelewy albo wypłaty we wszystkich bankomatach , tanie wypłaty w bankomatach za granicą). Sam musisz sobie poczytać. Konta w Polsce mają dobre zasady . Jak masz jakieś konto w PL to bez problemu założysz sobie do niego drugie walutowe.

 

Oferty rzeczywiście są ciekawe, tylko jedna rzecz mnie zastanawia -  zdalnie nie można tego załatwić? Trzeba koniecznie zrobić to osobiście w placówce? Bo jeżeli tak, to w PL będę za około 1 miesiąc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kajek

W niektórych bankach można założyć sobie konto jeśli masz konto w innym banku. Po prostu biorą Twoje dane z innego banku a to ,że masz tam konto jest dla nich informacją. Nie jest tak jednak we wszystkich tak więc musisz sam się zorientować w regulaminie danego banku czy takie coś jest możliwe ;

 

Swoją drogą to jest to dobra opcja ale często służy do wyłudzeń. Jak na przykład potencjalnemu pracodawcy ( a tak naprawdę oszustowi) nadajesz przelew z 1 gr i wysyłasz ksero dowodu osobistego mailem. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kajek

Potrzebuję założenia rachunku bankowego w jakimś polskim banku. Zależy mi na tym, aby był prowadzony w euro. Nie mam kompletnie znajomości aktualnej oferty - może ktoś z was ostatnio zakładał w ten sposób konto? Możecie polecić coś w tym zakresie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alkatel

Ciężkie zagadnienie, trudno polecić najlepszy rachunek ponieważ każdy z nas ma inne oczekiwania. Przeglądnij przykładową listę kont Ja korzystam z konta osobistego w mBanku dodatkowo mam uruchomione darmowe konto walutowe. Te dwa rachunki razem się uzupełniają i wszystkie transakcje przebiegają sprawnie. Nie sugeruj się tym jednak i dokonaj samodzielnej decyzji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
eqick

No właśnie można znaleźć jeszcze korzystniejsze. Z tego co wiem, to tam w tym BZWBK naliczane są jakieś drobne opłaty za prowadzenie. Jeżeli ma być całkowicie za darmo, to Smart Bank ma ofertę na konto walutowe w euro. Jego specyfikację znaleźć można tutaj http://www.tanie-konto.pl/smart-bank/smart-konto-eu-walutowe/

Prowadzenie, przelewy, wypłaty z bankomatów są za free. Niektóre usługi są płatne. Ale taniej wychodzi niż w BZWBK.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jura64

przepraszam że sie wtrące,ale mam pytanko,mam konto walutowe w pko z kartą visa, w jakim banku w belgii są najtańsze prowizje za wyciągniecie gotówki. Pozdrawiam Piotr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

Trzeba sprawdzić w PKO czy wypłaty zagranicą są obciążone opłatą, bo np. w mbanku nie ma opłat, i to nie zależy od banków belgijskich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jura64
23 godziny temu, jura64 napisał:

przepraszam że sie wtrące,ale mam pytanko,mam konto walutowe w pko z kartą visa, w jakim banku w belgii są najtańsze prowizje za wyciągniecie gotówki. Pozdrawiam Piotr

widocznie zależy bo w ing prowizja wyniosła6%,a w belfiusie 4%. Wiec z stąd moje pytanie

ki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×