Skocz do zawartości
Belgia.net

Wypowiedzenie Umowy Najmu

Rekomendowane odpowiedzi

kaja222

Witam

Jak mogę sprawdzić,czy umowa najmu mieszkania została zgłoszona? Nie chcę iść do urzędu,który się tym zajmuje,bo wiem,że mogą sami mi ją zarejestrować... Chodzi o to,że chcę teraz zrezygnować z mieszkania. Na umowie mam dziwną datę,słownie napisane,że umowa jest na 9 lat a według daty od 1 sierpnia 2012- 31 maja 2012...To nie jest 9 lat... Czy poza niezarejestrowaniem umowy,taki błąd na umowie może upoważniać do wcześniejszej niż 3 miesiące rezygnacji?Nie chodzi mi o brak tego 3-miesięcznego wypowiedzenia,tylko o uniknięcie płacenia rekompensaty dla właściciela za wcześniejszą,rezygnację z mieszkania... Będę wdzięczna za odpowiedź...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Tu nie ma co kombinowac.Legalnie mozna zrezygnowac wczesniej niz wg obecnie standardowej umwoy 3-6-9 jezeli wlasnie ta umowa nie jest zarejestrowana w urzedzie finansow.Nikt ci nie bedzie tej umowy rejestrowal na sile ,tym bardziej jak jestes lokatorem. Tak, przepisowo jak nie jest zarejestrowana mozesz odejsc,ale ostatnio slyszalam o paru takich przypadkach,gdzie pomimo,ze umowa nie byla zarejestrowana to sad grodzki przyznal racje wlascicielowi. Ten podal lokatorow o odszkodowanie i dlatego,ze o to podal,to nikt nikogo nie pytal o rejestracje umowy tylko,ze nie dotrzymano umowy miedzy wlascicielem a lokatorem. I to przydazylo sie Belgom i innym nacjom. A wiec najlepiej dogadac sie z wlascicielem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Joanna1983

Witam,

Musze napisac wypowiedzenie umowy najmu mieszkania, czy isnieje jakis wzor, lub co musi owe wypowiedzenie zawierac?  Mieszkam we flandrii, wiec zapewne w języku flamandzkim. Prosze o podpowiedzi:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

Bij deze brief willen wij Rent contract tussen [imie nazwisko wlasciciela]  en [imie i nazwisko wynajmującego] opgemaakt op [data zawarcia umowy] te [miejsce zawarcia] opzeggen, betrekking op [adres mieszkania/domu].

Wij schrijven U deze brief aan mee te delen dat wij het pand zullen verlaten op [data opuszczenia mieszkania].

 

Met Vriendelijke Groeten

[podpis]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Joanna1983

Bij deze brief willen wij Rent contract tussen [imie nazwisko wlasciciela]  en [imie i nazwisko wlasciciela] opgemaakt op [data zawarcia umowy] te [miejsce zawarcia] opzeggen, betrekking op [adres mieszkania/domu].

Wij schrijven U deze brief aan mee te delen dat wij het pand zullen verlaten op [data opuszczenia mieszkania].

 

Met Vriendelijke Groeten

[podpis]

dzieki sweet:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
asiolek

podczepie sie pod temat-jesliumowe najmu mam  dokonca lutego 2015,czy moge wymowic mieszkanie wczesniej?Ile moze wynosic okres wypowiedzenia wowczas?

Moze ktos ma wzor lecz po francusku?

Zgory dziekuje za odpowiedzi i Wesolych Swiat! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

Powinno pisać w umowie, ale okres wypowiedzenia jest chyba zawsze 3miesięczny, jeśli zrywa się przed upływem 1 roku najmu należy zapłacić równowartość 3miesięcznego czynszu, w drugim roku 2miesięcznego i w 3cim 1miesięcznego (dotyczy umów długoterminowych).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Madame, Monsieur.

 

Locataire du logement, (imie, nazwisko,adres), que j'occupe actuellement en vertu d'un contrat de bail que nous avons conclu ensemble, je vous informe, par la présente, de mon intention de résilier le dit bail a partir de (data opuszczenia mieszkania)

 

Je vous donne donc congé, lequel prendra effet, eu égard au délai de préavis de trois mois prévu par la loi.

 

Veuillez agréer, Madame, Monsieur, l'expression de mes sentiments distingués.

 

 

(podpis i data)

 

 wyslac listem poleconym

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
asiolek

slicznie dziekuje za wzor po fr:)

Jeszcze jedno pytanko-jesli moja umowa byla predluzona tylko na rok-obowiazywala od marca 2014 do lutego 2015 nadal musze zaplacic jakas kwote za to,ze wczesniej zrywam umowe?

Czy na moja korzysc moze dzialac rowniez fakt,ze w kamienicy mieszkaja lokatorzy,ktorzy niegdys awanturowali sie i pomimo wypowiedzenia przez wlascicielke im umowy,nadal zamieszkuja lokal?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

lepiej to zrob wg zasady na gorace sie dmucha,twoje wypowiedzenie wynajmu niech spelnia wszelkie zasady tego rodzaju dokumentow,nie sugeruj sie tym co robia sasiedzi ,bo z tym jest bardzo roznie

ty wynajmujesz mieszkanie i ty wypowiadasz umowe;

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

bardzo mozliwe ze wlasciciel zalatwia sadawe wydalenie sasiadow z mieszkania, a to trwa ok 6 miesiecy... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nieosiagalny 71

Nie chcę zakładać nowego wątku , wiec podczepie sie do tego .

Jak się nazywa instytucja która pomaga w rozwiazywaniu trudnych spraw z włascicielem mieszkania . 

Byłbym niezniernie wdzieczny za nazwe w jezyku niderlandzkim . A  moze ktos napisałby adres takiego biura w Brugge . 

Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
patrycja90

Witam czy mogły mi ktos wyjaśnic na czym polega umowa 3-6-9 ? w kwiwetniu minie rok od wynajęcia  mieszkania. Wiem ze mogę dac wypowiedzenie 3 miesiace przed upływem roku, a kiedy mogę złozyc nastepne wypowiedzenie ? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet
■ Umowa na 9 lat (wszystkie umowy słowne lub pisemne bez podania długości wynajmu, tzn.

okresu 3 lub 9 lat, są uznawane za umowy na 9 lat). Po upływie 9 lat wynajmujący lub lokator mogą

rozwiązać umowę bez podania powodu i bez płacenia odszkodowania, dając formalne

wypowiedzenie 6 miesięcy przed zakończeniem umowy. Jeżeli umowa nie zostaje wypowiedziana,

kontrakt jest przedłużany na kolejne 3 lata. Lokator ma prawo zakończyć umowę wynajmu w każdej

chwili z trzymiesięcznym wypowiedzeniem, ale w ciągu pierwszych 3 lat musi zapłacić

wynajmującemu odszkodowanie w wysokości jedno­, dwu­ lub trzymiesięcznego czynszu, w

zależności od tego, czy opuszcza wynajmowane lokum w pierwszym, drugim czy też trzecim roku

wynajmu. Właściciel może też rozwiązać umowę z sześciomiesięcznym wypowiedzeniem:

• jeśli on sam (lub ktoś z jego rodziny) ma zamiar zamieszkać w wynajmowanym mieszkaniu;

• jeśli zamierza przeprowadzić gruntowny remont domu;

• po pierwszych 3 latach bez podania powodu, płacąc lokatorowi odszkodowanie w wysokości

dziewięciomiesięcznego czynszu, lub po 6 latach, płacąc sumę równą sześciomiesięcznemu

czynszowi.

■ Umowa na krótki okres (max. 3 lata), zawarta zawsze w formie pisemnej; jeżeli umowa nie jest

wypowiedziana 3 miesiące przed upływem kontraktu, a lokator mieszka nadal w wynajmowanym

mieszkaniu, staje się ona automatycznie umową na 9 lat.

■ Umowa na okres dłuższy niż 9 lat (podlega tym samym prawom, co umowa na 9 lat).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loreal

Podczepiam się pod temat.

Dogadałem się z właścicielem,że opuszczę wcześniej wynajmowany dom( problem z grzybem i wilgocią)  Przekopałem trochę internetu ale nic mądrego nie znalazłem.

Czy ktoś mógłby mi napisać po niderlandzku taką krótką formułkę,że ja właściciel domu zgadzam się na wcześniejsze opuszczenie domu przez pana kowalskiego nie będę robił żadnych problemów oraz zwrócę kaucję..chcę się zabezpieczyć i takie coś mieć na papierze i dam mu do podpisania.

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×