Skocz do zawartości
Belgia.net

Wymeldowanie Współlokatora

Rekomendowane odpowiedzi

wisteria

                                                                      Witam!

 

 

Mam problem ze współlokatorką,zameldowałem ją 3 m-cy temu,ja jestem głównym lokatorem-umowa jest na mnie.

Chcę sie jej pozbyć,bo z mieszkania robi "chlew",chlapie kawą zupami,po całym mieszkaniu -nie sprząta wcale,po za tym pali wszędzie,pije duże-jest b.rozrywkowa,no i potworny brudas a nie była taka.

Umawialiśmy się,że nie ma palenia i imprezowania.

W jej pokoju naprawdę lepi się o brudu.

Po za tym boję się,że spowoduje pożar.

Czy mogę ją wymeldować w urzędzie i kazać się wynieść?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Mysle ze masz problem! Mysle ze najlepiej sie z nia grzecznie dogadac .Wobec prawa ty jako najemca nie mozesz podnajmowac mieszkania.Jednym slowem ona jako zameldowana wraz z toba jest jakby osoba ktora jest z toba w nieformalnym zwiazku.Jest to odnotowane na komunie, jezeli mi nie wierzysz to pojdz na komune i popros o dokument ktory nazywa sie - Komposition de menage. Dostaniesz papier ze mieszkasz z ta pania i  to sie nazywa Cohabitation.Jest to jednoznaczne z tym  ze musi to byc zgloszone do rozliczenia podatkowego.Nie rozliczasz sie razem z ta osoba ale jako osoba w cohabitation  a nie osoba samotna.Mysle ze mozesz ja wymeldowac jedynie przez  Sad Pojednawczy czyli Juge de Paix.Jednak to sprawa kosztowna i jezeli wyjdzie na jaw ze podnajoles pokoj jako najemca dla zysku to moze cie to drogo kosztowac ! 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

alicia prosze nie mieszac zabe i babe w samym worku :) . nie ma zadnego problemu bo "cohabitation legale" jest jedna rzecz a "colocation" to druga rzecz .  zalezy jak jest zameldowana ta druga osoba . i jedna i druga opcja jest legalna wiec nie strasz ludzie  :) . przeczytaj i przekonaj sie sama  :)

 

http://www.bruxelles-j.be/te-loger/la-co-location-quel-impact-sur-le-bail-et-sur-les-responsabilites/

 

http://www.belgium.be/fr/famille/couple/cohabitation/cohabitation_legale/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

z wymeldowaniem to troche trudna sprawa . zbieraj dowody ze z ta osoba nie da sie mieszkac jako wspolokator i zapytaj na komunie gdzie mozna zglosyc skarge zeby sie wyprowadzyla z twojego mieszkania

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

alicia prosze nie mieszac zabe i babe w samym worku :) . nie ma zadnego problemu bo "cohabitation legale" jest jedna rzecz a "colocation" to druga rzecz .  zalezy jak jest zameldowana ta druga osoba . i jedna i druga opcja jest legalna wiec nie strasz ludzie  :) . przeczytaj i przekonaj sie sama  :)

 

http://www.bruxelles-j.be/te-loger/la-co-location-quel-impact-sur-le-bail-et-sur-les-responsabilites/

 

http://www.belgium.be/fr/famille/couple/cohabitation/cohabitation_legale/

Przeczytalam i obstaje przy swoim.Link mowi ze mozna wynajac mieszkanie w kilka osob i okreslic ich role i wklad w gwarancje.Tu przypadek jest zupelnie inny bo Wisteria wynajal mieszkanie i podpisal bail sam , nastepnie podnajal czesc mieszkania.Co do kohabitation legale to jest to rejestracja zwiazku partnerskiego, co jest prawie tym samym co malzenstwo i mozna  sie rozliczac wspolnie.Jezeli mieszkasz sam to jestes  isole, jezeli  mieszkanie dzielisz z inna osoba jest to cohabitation.Composition de menage z komuny wyjasni wszystko, jest darmowy i wydanie go trwa chwile. Zapominasz ze dochod z wynajmu mieszkania jest opodatkowany dla wlasciciela . W polsce tez nie moze lokator byc  wynajmujacym .Zapewniam cie ze tak jest.W Brukseli dzieja sie cuda i dziwy  z mieszkaniami ale nie oznacza to ze tak mozna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

znowu mieszasz zabe i babe :) . co dochod wynajmu ma do rzeczy w tym przypadku ? ten kolega ma inny problem .  moze przeczytaj jesce raz i powiedz mi co takiego nie legalnego jest  w tym przypadku ?  

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Au niveau du bail, le bailleur peut opter pour diverses possibilités au niveau du contrat et des responsabilités :

soit il signe le bail avec les noms de tous les colocataires, en y ajoutant une clause permettant la possibilité de relocation (remplacement d’un colocataire par un autre), ainsi qu’une clause de solidarité entre les colocataires pour toutes les obligations inhérentes au bail. Dans ce cas-ci, les locataires n’apparaissant pas sur le contrat ne seraient alors considérés que comme des occupants et pourraient être renvoyés du logement sans recours possible.
soit il signe le bail avec une seule personne reconnue comme unique responsable envers le propriétaire de toutes les obligations du bail. Cette personne aura donc la charge de conclure les contrats de sous-location entre lui et les autres colocataires.

 

i co w tym jest nie legalnie ? tam pisze ze nawed mozna wyrzucic wspolokatora .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

1O1 noc ogarnij sie czlowieku! nie mozesz wynajmowac czegos co nie jest twoje.Tak  trudno zrozumiec ? ze lokator nie moze byc wynajmujacym czegos co nie jest jego wlasnoscia.Ma prawo zmienic status i zamieszkac z kims facetem czy kobieta ale jest wtedy cohabite i to zmienia jego sytuacje finansowa.W przypadku gdy pracuje i placi podatki to niewiele zmienia .Osoba samotna placi najwiecej, lecz w przypadku chomag ? juz nie jestes isole lecz cohabite avec xx! tak samo w przypadku dlugiej choroby! Nie upieraj sie bo wszystko jest opodatkowane.Dochod z wynajmu mieszkania podlega opodatkowaniu, Utrzymanie osoby samotnej kosztuje wiecej niz osob w jedny i tym samym mieszkaniu i dlatego zawsze isole dostaje wiecej kasy na chomagu, na chorobowym na rencie i z cps.Poszukaj sobie ile wynosi minimum socjalne dla osoby samotnej a ile dla rodziny, 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

alicia ja mysle ze jestem ogarniety :-) . Nie ja pisalem prawo belgijske do wynajmu mieszkania . Ja tylko wkleilem link i kawal tekstu tego prawa a jezeli ty masz problem z fr jezykiem i jezeli dla ciebe legalnie wyrazi "cohabitation legale" , "colocation" i "sous -location" maja takie same znaczenie to szkoda czasu pisac z toba na ten temat. A poza tym przeczytaj pierwszy post tego tematu i powiedz mi gdzie bylo pytanie o opodatkowaniu ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Cohabitation legale jest to zarejestrowanie zwiazku partnerskiego na komunie  ale moze tez byc zamieszkanie wspolne rodzenstwa, babci z wnuczkami daje to troche praw takich jak wspolne rozliczanie sie itd ale ogolnie jest to zwiazek partnerski.Colocation jest to wynajm mieszkanie w kilka osob ktore wspolnie podpisuja bail, i gdzie jest wpisane ile kto placi gwarancji.mozna zastapic jednego wspollokatora innym itd. Jednak umowe wynajmu podpisuje sie wspolnie w kilka osob.Colocation dotyczy czesto studentow i uczniow, ktorzy maja swoj adres u rodzicow i potrzebuja lokum na 5 dni w tygodniu.Kazdy bail musi byc zrobiony w 3 egzemplarzach, 1-wlasciciel, 2- locator, 3- dla gminy w celu opodatkowania dochodu z wynajmu mieszkania.Dochod z wynajmowania mieszkan jest opodatkowany drogi 1001 noc , ja problemu z francuskim nie mam bo jestem tu bardzo dlugo i w moim domu rozmawiam wylacznie po francusku gdyz moj partner jest Belgiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam proszbe do ciebe alicia . Skoro pisalasz ze nie masz problem z francuskim to prosze cie wytlumacz mi dokladnie ten tekst z fr na polski . Z gory dziekuje :-) . Au niveau du bail, le bailleur peut opter pour diverses possibilités au niveau du contrat et des responsabilités :
soit il signe le bail avec les noms de tous les colocataires, en y ajoutant une clause permettant la possibilité de relocation (remplacement d’un colocataire par un autre), ainsi qu’une clause de solidarité entre les colocataires pour toutes les obligations inhérentes au bail. Dans ce cas-ci, les locataires n’apparaissant pas sur le contrat ne seraient alors considérés que comme des occupants et pourraient être renvoyés du logement sans recours possible.
soit il signe le bail avec une seule personne reconnue comme unique responsable envers le propriétaire de toutes les obligations du bail. Cette personne aura donc la charge de conclure les contrats de sous-location entre lui et les autres colocataires.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Czesto nie zgadzam sie z Alicja,bo jej info czesto jest jak jej francuski (komuna, pisanie jak slyszy),ale  tu ona ma racje. Zrozum  ze ZADEN wynajmujacy nie ma PRAWA podnajmowac pokoju, a collocation to wspolne wynajecie mieszkania i wowczas jest specjalny kontrakt ktory kazdy collocateur podpisuje osobno z wlascicielem. Przyjaciel mojej corki mieszka w lofcie gdzie mieszkaja 3 rozne osoby i wlasnie kazdy ma contrat de colocataire. Kazdy ma swoj pokoj i wspolna kuchnie, lazienke i living-co jest zaznaczone w kontrakcie. Tu wynajmujacy podnajmuje "na czarno" pokoj,do czego prawnie nie ma prawa. Wynajmujaca mogla byc cwana i zeby zameldowac sie musiala podac ze jest cohabitant a nie colocataire.I tu moze byc problem..... Alicja tym razem ma racje. Mysle,ze wymeldowac ta osobe moze tylko wlasciciel poprzez sprawe w juge de paix, chyba,ze sama wymelduje sie

To co podajesz-tekst- to dotyczy kontraktu, gdy juz wczesniej byl kontrakt z innym wspolwynajmujacym i np ten odszedl a na jego miejsce przyszedl inny. A tu sa 2 rozne sprawy- z jednej strony ten tekst a z drugiej meldunek, pewnie jako cohabitant a nie jako colocataire.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czesto nie zgadzam sie z Alicja,bo jej info czesto jest jak jej francuski (komuna, pisanie jak slyszy),ale  tu ona ma racje. Zrozum  ze ZADEN wynajmujacy nie ma PRAWA podnajmowac pokoju, a collocation to wspolne wynajecie mieszkania i wowczas jest specjalny kontrakt ktory kazdy collocateur podpisuje osobno z wlascicielem. Przyjaciel mojej corki mieszka w lofcie gdzie mieszkaja 3 rozne osoby i wlasnie kazdy ma contrat de colocataire. Kazdy ma swoj pokoj i wspolna kuchnie, lazienke i living-co jest zaznaczone w kontrakcie. Tu wynajmujacy podnajmuje "na czarno" pokoj,do czego prawnie nie ma prawa. Wynajmujaca mogla byc cwana i zeby zameldowac sie musiala podac ze jest cohabitant a nie colocataire.I tu moze byc problem..... Alicja tym razem ma racje. Mysle,ze wymeldowac ta osobe moze tylko wlasciciel poprzez sprawe w juge de paix, chyba,ze sama wymelduje sie

To co podajesz-tekst- to dotyczy kontraktu, gdy juz wczesniej byl kontrakt z innym wspolwynajmujacym i np ten odszedl a na jego miejsce przyszedl inny. A tu sa 2 rozne sprawy- z jednej strony ten tekst a z drugiej meldunek, pewnie jako cohabitant a nie jako colocataire.

a jednak... nie moze wynajac calego mieszkania, a tylko jego czesc, pod warunkiem, ze sam tez jest w nim zameldowany

http://www.belgium.be/fr/logement/location/bail/sous-location/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

Mozesz zglosic to na komunie,ale pierwsza rzecz to podejdz na policje do swojego dzielnicowego i to tez zglos,on zrobi wywiad od kiedy nie ma twego lokatora, ten raport przedstawisz w gminie i potem wymeldujesz ,tez jest warunek,ze to ty jestes glownym najemca lokalu 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×