Skocz do zawartości
Belgia.net

Prawo Jazdy Kat C

Rekomendowane odpowiedzi

hell

Czy ktos sie orientuje czy po zdaniu wszystkich egzaminow w pl mozna tu otrzymac belgijskie/europejskie prawo jazdy kat C? Papiery sa po polsku, moge je przetlumaczyc, ale czy jest sens? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
tosiu

Witam chciałbym się dowiedzieć czy można i jeśli tak to gdzie,zrobić prawo jazdy na ciężarówki po polsku?Ile kosztuje?Jak wyglądają tutaj badania lekarskie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcinn

Osobiście wymieniałem polskie prawo jazdy na belgijskie wraz z dokonaniem wpisu do niego kodów 95. Wszystko musiałem tłumaczyć (blankiet PJ oraz kartkę z kodami 95). Nie wiem czy coś takiego jak pobranie dokumentów zaświadczających zdanie egzaminu z polskiego WORD/UM wydz. komunikacji wchodzi wogóle w rachubę? Najprościej jest jednak odebrać gotowy dokument w Polsce do którego i tak trzeba wyrobić kartę kierowcy (tam się deklaruje nr. PJ pod który będzie wydana, w Belgii też można złożyć takie zaświadczenie o kartę kierowcy ale jest to nie co bardziej skomplikowane i kosztowne). Oczywiście kurs na przewóz rzeczy też masz już zrobiony ? bo inaczej bez kodów to ciężko może być z jeżdżeniem pełnowartościową ciężarówką na normalnych zasadach (jakieś tam śmieciary, wozy techniczne może ogarniesz). Jak nie ma kursu to trzeba go zrobić i do wpisu kodu C95 trzeba raz jeszcze wymienić PJ. 

Jest jeszcze jedna rzecz tzn. dobra znajomość języka niderlandzkiego/ i francuskiego by jeździć na C. Sam mam uprawnienia kat C i D ale moja znajomość języka niderlandzkiego niestety mnie dyskwalifikuje u tutejszych pracodawców. Solówka to jednak krótkie wyjazdy po lokalnych punktach odbiorczych i najczęściej do tego prowadzenie jeszcze jakiejś tam szczątkowej księgowości (rozliczanie się z kontrahentami etc)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×