Skocz do zawartości
Belgia.net

Kupno Auta W Belgi Na Eksport Do Polski

Rekomendowane odpowiedzi

brovar

Witam wszystkich serdecznie otóż mam pytanie odnośnie kupna auta w belgi od osoby prywatnej. Czy ktoś może napisać i wstawić zdjęcie jak powinny wyglądać dokumenty od samochodu dowód rejestracyjny , czy wystarczy spisać umowę KS zabrać dowód i heja do domu. Czy też trzeba jakoś wyrejestrowywać.

Na forum jest podobny wątek na którym piszą iż nie trzeba wyrejestrowywać jak np w niemczech wystarczy że właściciel zabierze jedną blachę i zgłosi to do ubezpieczalni i tyle jak ma nowe auto to zostawia blachy jak nie to odsyła. 

 

Pytam o to gdyż w wydziale komunikacji sami nie wiedzą co chcą raz mówią że nie ma adnotacji a późńiej a że to belgia i sam nie wiem

 

Osoba kupująca do polski robi opłaty i rejestruje . Prosze o potwierdzenie tych danych dziękuję

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
brovar

Witam wszystkich serdecznie otóż mam pytanie odnośnie kupna auta w belgi od osoby prywatnej. Czy ktoś może napisać i wstawić zdjęcie jak powinny wyglądać dokumenty od samochodu dowód rejestracyjny , czy wystarczy spisać umowę KS zabrać dowód i heja do domu. Czy też trzeba jakoś wyrejestrowywać.

Na forum jest podobny wątek na którym piszą iż nie trzeba wyrejestrowywać jak np w niemczech wystarczy że właściciel zabierze jedną blachę i zgłosi to do ubezpieczalni i tyle jak ma nowe auto to zostawia blachy jak nie to odsyła. 

 

Pytam o to gdyż w wydziale komunikacji sami nie wiedzą co chcą raz mówią że nie ma adnotacji a późńiej a że to belgia i sam nie wiem

 

Osoba kupująca do polski robi opłaty i rejestruje . Prosze o potwierdzenie tych danych dziękuję

dodam ze chętnie nawiąże współpracę przy szukaniu aut :) prowizja od auta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
topcar

Auto zabierasz bez tablic.

Dokument który zabierasz to belgijski dowód rejestracyjny.

Tyle w temacie:)

 

Na temat współpracy napisz do mnie na PRIV jakie auta Cię interesują.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nieosiagalny 71

Dla niewtajemniczonych w dokumenty belgijskie zaznaczam ze w tej chwili sa trzy rodzaje dowodów rejestracyjnych . Ostatnio wydawany jest podwójny dowód rejestracyjny . Z uwagi ze i tak wszyscy wożą dokumety ze wzgledu na ich ogromne rozmiary w autach nie wyjmujac ich , wprowadzono podwójny dowód rejestracyjby . Identyczne dwa dokumeny tylko jeden ma znaczek auta a drugi znaczek domu . Gdy chcesz kupić do polski z takimi dokumentami  musisz miec komplet , inaczej nie zarejestrujesz auta w Polsce .

Warto tez spytać się o dokument ostatniego przegladu . Jest tan wpisany stan licznika na ostatnim przegladzie , co uwiarygadnia przebieg auta . Oczywiscie ideałem byłby 'carpas '.

Powinna tez być umowa spisana . Taka najprostsza  jaka moze być ale powinna byc 

strony do szukania

www.autoscout24.be

www.kapaza.be

www.2dehands.be

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pracujaca

Witam! Chcę kupić samochód od znajomej tzn. od Polki. I chcę go zaprowadzić do Polski i zarejestrować. 

Muszę mieć umowę po francusku czy wystarczy mi po polsku? Skoro kupie od polki. 

Jakie papiery powinnam mieć?

Jeżeli ktoś już sprowadzał auto do Pl to proszę o jakieś konkretne rady. 

Dziękuję

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
szymon153

Witam.kupiłem auto i chciałbym zjechać nim do Pl na 'zjazdowych' ale nie ma auto przeglądu. Czy mogę wykupić tablice

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adelaar

Witam.kupiłem auto i chciałbym zjechać nim do Pl na 'zjazdowych' ale nie ma auto przeglądu. Czy mogę wykupić tablice

nie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jacamauto

Błagam pomóżcie bo już jestem skołowany ilością informacji w internecie!

Chcę kupić auto w Belgi, jak wyglądają procedury w samej Belgii i z czym muszę wrócić do PL żeby je normalnie zarejestrować???

Chodzi mi o to czy trzeba je w Belgii wyrejestrować? Jaki koszt? Podobno trzba wykupić tez ubezpieczenie (koszt?) oraz tablice na których wrócę do Polski co podobno 300 EUR kosztuje, prawda to??? i nawet do 2dni może to trwać, jak w końcu jest???

Zamierzam kupić auto w Herentals i wrócić nim na kołach do Polski. Jak wygląda to krok po kroku i jakie koszty z tym związane. Auto ma papiery belgijskie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :-)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mia

Witam

kupilem auto przeznaczone na eksport, wykupilem czerwone tablice na miesiac, auto zostalo wywiezione a po miesiacu przyszedl mi tu w Be do zaplaty podatek drogowy na rok .  Wydaje m sie ze w czerwonych tablicach sa wszystkie platnosci tz ubezpieczenie i podatek. Czy ktos mial taka sytuacje? Dlaczego mam placic podatek drogowy jezeli tego auta nie ma w Belgii?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcinn

Być może kupiłeś złe tablice...

Wywozowe dla rezydentów są inne od tych co są przeznaczone dla osób co tylko po auto do Belgii przyjechały.  

Tutaj był nawet wątek o tym ... 

 

Edytowane przez Marcinn

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mia

Dzieki, czytalem tylko Marta D  napisala jaka jest procedura .  Ciekawe czy dostala do zaplacenia podatek drogowy. Jutro zadzwonie to sie dowiem.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
martynsztajn

Chyba sie wpakowalem. Kupilem auto bez przegladu na sprzedac, nie mam starych tablic ani dowodu wyrejestrowania auta ( bede sie w tej sprawie jeszcze kontaktowal ze sprzedawca ). Auto chce zarejestrowac w Polsce. Czy bylby ktos tak mily i napisal mi jakie potrzebne dokumenty bede musial przedstawic w Polsce ? Mam jakis tam zielony " certificat de visite" , jakis inny przeglad musze dodatkowo zrobic ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
otorobert

Do Polski tylko umowa kupno -sprzedaz i dowód rejestracyjny auta . Te dwa dokumenty przetłumaczone  z Belgi wystarcza . Resztę załatwiasz w Polskich urzędach 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×