Skocz do zawartości
Belgia.net

Rekomendowane odpowiedzi

BRACIAKTRANS

A dokad wysylales papiery skoro nie masz ubezpieczenia?

Dostałem papiery z pracy bo pracuje na kontrakcie. Ale nie opłacam dodAtkowego ubezpoieczenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
19czarny91

Witam mam takie pytanie gdzie moge dostać papiery na becikowe i rodzinne dodam ze od października nie pracuje jestem na bezrobociu i mój partner tez nie pracuje gdzie sie mam udać i jakie jeszcze papiery muszę uzupełnić

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
syluwsia

Witam jest tu moze ktoras z mam ktora nie dostala biecikowego ? ja nosilam papiery do nich osobiscie w listopadzie do tej pory nie dostalam zadnego listu od nich ani nic

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marzena0188

Witam mam taki problem ze zlozylam papiery na becikowe tutaj i dostalam od grupy S ze mamje zlozyc w ubezpieczalni ojca.Moj chlopak ma wlasna firme w Polce i tutaj pracuje na kontrakcie.Pracuje tutaj oplacam skladki  i bede rodzic tutaj. W euromucie powiedzieli mi ze nie dostane tutaj becikowego. czy ktos wie jak rozwiazac ta sprawe 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kobra115

witam. czy mógłby mi ktos pomóc udzielajac odpowiedzi na kilka pytan? Otóz mieszkam w pl z synem, jestem w ciazy. Moj maz aktualnie pracuje w belgi, ma status pracownika,  ale nie opłaca żadnych dodatkowych ubezpieczen i odnosnie z tym mam pytanie czy nalezy nam sie becikowe? bo czytałam ze panstwo belgijskie wyrownuje roznice miedzy polskim a brlgijskim becikowym. i drugie pytanie czy nalezy nam sie, mi albo synowi tak zwane rozłakowe? dziekuje za  odp

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kejti

Witam serdecznie. Czy ktos sie orientuje czy posiadajac ubezpieczenie i pracujac w Belgii, przysluguje mi tzw. becikowe w Belgii na wypadek porodu w Polsce? Szukalam juz odp na forum, aleniestety nie znalazlam. Z gory dziekuje za pomoc.

Jesli w ciagu 2 miesiecy od porodu wrocisz z dzieckiem do Belgii to przysluguje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kejti

Witam mam taki problem ze zlozylam papiery na becikowe tutaj i dostalam od grupy S ze mamje zlozyc w ubezpieczalni ojca.Moj chlopak ma wlasna firme w Polce i tutaj pracuje na kontrakcie.Pracuje tutaj oplacam skladki  i bede rodzic tutaj. W euromucie powiedzieli mi ze nie dostane tutaj becikowego. czy ktos wie jak rozwiazac ta sprawe 

Jezeli ojciec dziecka pracuje na kontrakcie tutaj ale dla polskiej fiirmy, czyli skladki odprowadzane sa w Polsce, to nie nalezy sie tutaj becikowe bo nie ma podstawy prawnej. Chyba ze ty jestes tutaj zatrudnniona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kejti

Witam mam takie pytanie gdzie moge dostać papiery na becikowe i rodzinne dodam ze od października nie pracuje jestem na bezrobociu i mój partner tez nie pracuje gdzie sie mam udać i jakie jeszcze papiery muszę uzupełnić

Jesli dostajecie zasilek dla bezrobotnych to trzeba zlozyc do fundacji gdzie nalezal ostatni pracodawca. Jesli nie to to ewentualnie do FAMIFED Gewaarborgde. Wszystko zalezy od danej sytuacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
doorota

dostałam list z grupy S o przyznaniu becikowego i kartkę by podać numer konta wypełnioną przez bank. Ja nie mam konta bankowego  w Belgi,  w takim razie czy wyślą mi to becikowe czekiem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kejti

tak wysla ci czek poczta, na twoj adres, ktory posiadaja. Jesli mieszkasz tutaj w Belgi i twoj maz czy partner ma konto i jest ono wspolne to rowniez mozna podac. Wazne tylko aby oboje rodzicow podpisalo ten formularz i zeby bylo zaznaczone ze rachunek jest wspolny. No i oczywiscie potwierdzony przez bank.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kejti

Witam mam taki problem ze zlozylam papiery na becikowe tutaj i dostalam od grupy S ze mamje zlozyc w ubezpieczalni ojca.Moj chlopak ma wlasna firme w Polce i tutaj pracuje na kontrakcie.Pracuje tutaj oplacam skladki  i bede rodzic tutaj. W euromucie powiedzieli mi ze nie dostane tutaj becikowego. czy ktos wie jak rozwiazac ta sprawe 

Jesli tutaj pracujesz i odprowadzasz skladki to masz prawo do becikowego. Jezeli nawet ojciec nie odprowadza to ty odprowadzasz wiec jest podstawa prawna tutaj. Musisz zlozyc poprostu wniosek do fundacji gdzie nalezy twoj pracodawca i ta fundacja rozpatrzy twoj wniosek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
danla92

Pracuje w biurze maxi clean. Jestem w ciaży. Gdzie mam skladac papiery o becikowe? Bo slyszalam ze w ubezpieczalni ale jak mam tylko ubezpieczenie w pracy te podstawowe. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loppo

Zobacz na stronie internetowej swojej ubezpieczalni,może jest formularz do pobrania (allocation de naissance) a jak nie to z pewno w Twoim biurze mają.Musi Ci je podbić lekarz i wstawić przewidywaną datę porodu. To nie ma znaczenia,że masz tylko podstawowe ubezpieczenie. Jak będziesz płaciła za pobyt w szpitalu i poród ,wtedy ma znaczenie jakie masz ubezpieczenie,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
arletka1403

Hej. Szukam mamy , która odpowie mi na moje pytania o załatwienie becikowego i spraw podobnych. Może któraś z pań miała podobną sytuację : Mąż pracuje ja od dłuższego czasu nie , jestem 5 -tym miesiącu ciąży. w ubezpieczeniu jestem "pod niego podpięta". Jeśli jest mamusia chętna popisać ze mną zapraszam na priv . :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
katarina112319

Hej Mam pytanie ile czekaliscie na decyzje w sprawie becikowego jestem w grupie S dokumenty zostaly dostarczone 3tyg temu kompletne z numerem konta itp. nadal nie dostalam zadnej odpowiedzi ile to moze jeszcze potrwac ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
krystyna91

witam. pytanie o becikowe
jak zaczac ubiegac sie o becikowe od poczatku ? 
rodzilam w 2012roku w brukseli, ale do tej pory nie zalatwialam becikowego ani rodzinnego, 
wiem ze do 5 lat po urodzeniu dziecka mozna sie o to ubiegac, ale nie wiem jak zaczac...
pracuje od roku w ts, ojciec dziecka ma wlasna belgijska dzialalnosc, 
dodam ze to ja chce skladac wszystkie dokumenty a nie chlopak, 
czy jak zloze najpierw dokumenty o rodzinne, bo posiadam takie juz z biura w ktorym pracuje to bedzie latwiej?? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kejti

Zloz wniosek tzw. MODA i MODE, sciagnij ze strony fundacji gdzie nalezy ojciec dziecka. Bo to ojciec ma pierwszenstwo wiec to i tak pojdzie do jego fundacji chyba ze zrzeklby sie pierwszenstwa.Zloz wniosek i to wszystko i czekaj na rozpatrzenia. Jesli tutaj caly czas przebywaliscie razem z dzieckiem to prosta sprawa. 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×