Skocz do zawartości
Belgia.net

Przeprowadzki Z Nl Do Be

Rekomendowane odpowiedzi

Malwina89

Witam!czy ktos sie przeprowadzał z Holandii do Belgi jak to wygląda  chodzi mi o dokumenty.i takie inne..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alk86

Hej,

Ja się tak przeprowadziłem. Jakie dokumenty masz na myśli? W gminie potrzebowali akt urodzenia, wymeldowanie z poprzedniego miejsca zamieszkania, potwierdzenia zatrudnienia i potwierdzenia opłaty ubezpieczenia zdrowotnego. Więcej nie pamiętam:) Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Malwina89

A jeszcze jak jest zwynajeciem mieszkania?czy trzeba miec 3mc pracy zeby wynająć to miieszkanie jesli sie przeprowadzam z nl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alk86

Raczej nie ma znaczenia skąd się przeprowadzasz (NL, DE czy PL), chyba każdy makler wymaga okazania wypłaty z ostatnich paru ostatnich miesięcy. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
parman

Hej, mieszkam aktualnie w Holandii, mam zamiar przenieść się do Belgii (okolice Gent).
Mam kilka pytań.

1. Mieszkanie w Belgii, jeżeli wypożyczę mieszkanie za 600 euro, jakie jeszcze opłaty będą mnie czekały

2. Jakie dokumenty będę musiał sobie wziąć do BE, jeżeli chcę zameldować siebie i moją dziewczynę , jakie dokumenty będę potrzebował do wzięcia auta na swoje imię, jak wygląda kwestia przeglądu, ubezpieczenia.

3. Ile będzie mnie kosztowało auto typu BMW 320D 2005r 110kw (150km) diesel w combi, w Holandii takie auto by kosztowało mnie razem z ubezpieczeniem i opłatami na rok ok. 2755 euro rocznie z wszystkimi opłatami i najtańszym ubezpieczeniem.

4. Jak wygląda kwestia pracy (uczę się języka NL), czy łatwo dostać pracę.

5. Dajcie jakieś rady, co jeszcze i co i jak tam w BE.
 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Znajac realia w NL i w Belgii  nie przyjezdzaj do Belgii i szukaj pracy w NL. Ok, w Belgii ogolnie lepiej zarabia sie i tansze jest ubezpieczenie zdrowortne,ale w NL masz mozliwosc wynajecia domu za 250-600 eu albo kupna od spoldzielni (prywatne sa duzo drozsze)ze spoldzielni mieszkaniowej (wielu z Belgii wlasnie dlatego przeprowadza sie do Zeelande w okolice Ternuzen). Ciagle moim zdaniem latwiej o prace w NL. Oki, wysokie ubezpieczenie,ale na starosc duzo lepsza emerytura i sprawy socjalne. Ubezpieczenie auta tez tansze w NL . Natomiast nie jest prawda,ze wszyscy w Belgii rzadaja wykazania sie zarobkami,bo..... to jest po prostu nieprawne... gwaracja prawnie jest 2 miesiace. W spoldzielniach socjalnych w NL- 1 miesiac

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×