Skocz do zawartości
Belgia.net

Wypowiedzenie Z Pracy

Rekomendowane odpowiedzi

magma

Potrzebuję pomocy!!! tj. uzyskania kilku informacji dotyczących złożenia rezygnacji i odejścia z pracy z zachowaniem 3? miesięcznego okresu wypowiedzenia. Niestety pracodawca na każdym kroku robi problemy, stąd moje obawy, że nie będzie to normalne odejście.

 
Pracuję w firmie w Brukseli od 2013 na czas nieokreślony na pełen etat. 
 
1) Czy okres wypowiedzenia to na pewno 12tygodni jeśli zostałam zatrudniona przed zmianą prawa 01.01.2014 ? 
2) jakie prawa i świadczenia przysługują mi w ramach wypowiedzenia ? rekompensata za niewykorzystany urlop? 0.5 dnia wolnego 2razy w tygodniu?
3) Czy pracodawca musi się zgodzić na wykorzystanie mojego urlopu?
4) Czy po złożeniu wypowiedzenia pracodawca może próbować mnie zwolnić za niewykonywanie moich obowiązków czy pod innym pretekstem? (wiem, że to absurd, bo prawo nie działa wstecz, ale u mnie wszystko możliwe)
5) Co pracodawca może ode mnie wymagać oraz jakie ja mam zobowiązania wobec niego będąc na okresie wypowiedzenia?
6) jakie dokumenty muszę otrzymać po odejściu z pracy?
 
Niestety nie mówię po francuski ani flamandzku, w firmie komunikujemy się w języku angielskim, dlatego trudno jest mi uzyskać konkretne informacje. 
 
 
PS. Ostatnio dostaliśmy maila, że nie możemy wziąć urlopu w styczniu i w lutym (żaden z pracowników). Powodem jest mała ilość pracowników, nie chcą by firma była pusta gdy przyjdą klienci ( przez 3 miesiące odeszło 5 osób z 3 rozwiązali umowę). Czy jest to zgodne z prawem? Odmówiono mi 3 dni urlopu na początku lutego i nie zaproponowano innego terminu. 
 
Bardzo dziękuję za pomoc!!! 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nemol

Witam,

Mam pytanie czy będąc na wypowiedzeniu można skorzystać z urlopu, urlopu okolicznościowego lub  pójść na chorobowe.

Jak to wygląda?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×