Skocz do zawartości
Belgia.net

Zasilek Rodzinny Na Dzieci Z Poprzedniego Malzenstwa

Rekomendowane odpowiedzi

lysa45

Moze nie w dobrym dziale umiescilam post, z gory przepraszam.

 

Mam pytanie. Jestem w trakcie zalatwiania papierow na 3 miesiecznego syna na zasilek rodzinny. Ja z dziecmi mieszkam w Polsce, moj maz pracuje w Belgii. Skladamy rodzinne na malego gdyz tylko on jest biologicznym dzieckiem mojego meza. Ja mam dwie corki z poprzedniego malzenstwa i tu moj problem. Pani w polskim urzedzie powiedziala ze moj maz moze skladac dokumenty na moje dzieci tez poniewaz zostaja one na jego utrzymaniu. Ale niestety nie jest w stanie udzielic mi wiecej informacji na ten temat bo sama niewiele wie. Kazala poszukac w internecie. Wiec szukam ale nigdzie jeszcze nie trafilam na konkretne odpowiedzi. Znalazlam jakis tekst gdzie faktycznie jest o tym zapis ale dosc stary bo kwota zasilku wymieniana jest jeszcze we frankach :D Czy ktoras mama mogla by mi pomoc? z gory dziekuje 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moze nie w dobrym dziale umiescilam post, z gory przepraszam.

 

Mam pytanie. Jestem w trakcie zalatwiania papierow na 3 miesiecznego syna na zasilek rodzinny. Ja z dziecmi mieszkam w Polsce, moj maz pracuje w Belgii. Skladamy rodzinne na malego gdyz tylko on jest biologicznym dzieckiem mojego meza. Ja mam dwie corki z poprzedniego malzenstwa i tu moj problem. Pani w polskim urzedzie powiedziala ze moj maz moze skladac dokumenty na moje dzieci tez poniewaz zostaja one na jego utrzymaniu. Ale niestety nie jest w stanie udzielic mi wiecej informacji na ten temat bo sama niewiele wie. Kazala poszukac w internecie. Wiec szukam ale nigdzie jeszcze nie trafilam na konkretne odpowiedzi. Znalazlam jakis tekst gdzie faktycznie jest o tym zapis ale dosc stary bo kwota zasilku wymieniana jest jeszcze we frankach :D Czy ktoras mama mogla by mi pomoc? z gory dziekuje 

 

Tu masz aktualne info:

http://www.kids.partena.be/content/default.asp?PageID=19

 

Najlepiej zadzwoncie do kasy pod ktora Twoj maz podlega i tam sie dowiedzcie szczegolow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kejti

Jesli jestescie malzenstwen to mozna rozpatrzyc prawo do swiadczen rowniez na dwoje dzieci z poprzedniego zwiazku.

Mozliwe jest ustanowienie prawa przez ojczyma. Oczywiscie w dalszej czesci procedury beda potrzebne dokumenty z Polski potwierdzajace iz na te dzieci nie otrzymujesz swiadczen z Polski (E411). Ale wniosek o rozpatrzenie jak najbardziej mozesz zlozyc a o dodatkowych dokumentach (E401, P12 ... )juz poinformuje cie sama fundacja. Napewno bedzie przydatny rowniez akt zawarcia malzenstwa jak i rowniez dane biologicznego ojca dzieci (akty urodzenia)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×