Skocz do zawartości
Belgia.net

Jak Zdobyć A1?

Rekomendowane odpowiedzi

RLE

Witam,

 

Dołączę się do pytania . Mój ociec pracuje od 3 lat na umowie Belgijskiej. Teraz chcę się zwolnić i założyć jednosobową działalność aby pracować jako podwykonawca dla Belga.Czy jak zarejetruje firmę w Polsce to może odrazu jechać do Belgii ?Czy nie da się tego A1 (jeśli zus odmówi wydania ) obejść w jakiś legalny sposób ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
HimmliKamil

Jako osoba posiadająca własną jedno-osobową działalnosć gospodarczą muszę zgłosić się do LIMOSA? Czy nie jest to konieczne?

Pytam bo znalazłem taki artykuł
"Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości z dnia 19 grudnia 2012 roku, za niezgodny z europejskimi swobodami uznano obowiązek wypełniania deklaracji Limosa przez delegowane do pracy w Belgii osoby samozatrudnione.

W związku z powyższym, Królestwo Belgii zaniechało wymagania deklaracji Limosa od osób samozatrudnionych prowadzących swoją działalność na własny rachunek mających siedzibę w państwie członkowskim innym niż Królestwo Belgii.

Nie zmienia to jednak innych wymogów, stawianych wobec osób delegujących się, typu: konieczność posiadania druku A1 czy konieczność członkowstwa w izbach rzemieślniczych."

Pod linkiem jest orzeczenie Trybunału:
http://curia.europa.eu/juris/document/document.jsf;jsessionid=9ea7d2dc30db04d98b7b1dbe486f8b5e8d54e068b2da.e34KaxiLc3qMb40Rch0SaxuKch50?text=&docid=131980&pageIndex=0&doclang=PL&mode=lst&dir=&occ=first∂=1&cid=548480

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×