Skocz do zawartości
Belgia.net

Świadczenia Pielęgnacyjne Wypłacane W Belgii

Rekomendowane odpowiedzi

artur8888

Witam ,mam pytanie zona mieszka razem z dziecimi w Polsce ja pracuje w belgi od lipca ,starszy syn ma orzeczenie oniepełonosprawnosci na 2 lata (na astme ) dostaje w Polsce 150 zł miesięcznie czy takie świadczenie mogę brać w belgi zamiast w Polsce ,obecnie czekam tez na świadczenie na dzieci z belgi .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
artur8888

takim dzieciem tez trzeba się opiekować bo codziennie wziewy i lekarstwa po czwarte

a po trzecie , takie swiadczenie dostaje osoba ktora faktycznie opiekuje sie chorym dzieckiem . nie ma takiej mozliwosci . 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

Dziecko musi mieć belgijskie orzeczenie o niepełn., polskie nie jest honorowane, dlatego że tutaj panują inne zasady, są przyznawane punkty i od ich ilości zależy wysokość dodatku, więc jeśli dziecko tu nie mieszka to raczej nie będzie to możliwe, ale lepiej dla pewności zapytać w funduszu, który wypłaci Panu rodzinne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
artur8888

ok.dziekuje za informacje

Dziecko musi mieć belgijskie orzeczenie o niepełn., polskie nie jest honorowane, dlatego że tutaj panują inne zasady, są przyznawane punkty i od ich ilości zależy wysokość dodatku, więc jeśli dziecko tu nie mieszka to raczej nie będzie to możliwe, ale lepiej dla pewności zapytać w funduszu, który wypłaci Panu rodzinne.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×