Skocz do zawartości
Belgia.net

Wyrejestrowanie Auta

Rekomendowane odpowiedzi

marat

Witam na forum

Mam taki dylemat: Policja zabrała mi w Belgii tablice i odesłała je do Polski. Przy rejestracji auta w Belgii polski dowód rejestracyjny został w DIV (Gent). Jak wygląda sprawa wyrejestrowania auta w Polsce. Czy to się odbywa z automatu (a jeśli tak to jak mogę uzyskać potwierdzenie wyrejestrowania) czy też muszę sama się o to zatroszczyć (jak?).

Dzięki za info.

 

Marta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Witam - jak to zabrali tablice rejstracyjne????? przeciez to jest nielegalne. Policja moze zatrzymac caly pojazd, a nie zdejmowac z niego tablice. A co sie stalo z dowodem rejstracyjnym tez sobie zabrali???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marat

Witam - jak to zabrali tablice rejstracyjne????? przeciez to jest nielegalne. Policja moze zatrzymac caly pojazd, a nie zdejmowac z niego tablice. A co sie stalo z dowodem rejstracyjnym tez sobie zabrali???

Chyba jednak jest legalne bo dostałam oficjalne potwierdzenie tego zdarzenia ze szczegółowym opisem. Teraz mam już auto zarejestrowane na belgijskich blachach. Dowodu nie zabrali, napisałam że dowód zdałam w DIV przy rejestracji auta.

Ale co z wyrejestrowaniem go w Polsce, wie ktoś jak to działa? A może ktoś sprzedał w Belgii swoje auto i wyrejestrowywał je potem w Polsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lisek

Hej mam pytanie długo jeździłaś samochodem na pl blachach? ja teraz jestem w trakcie przerejestrowania samochodu szukam tylko ubezpieczyciela dalej jezdze na polskich blachach a pozniej do div zaniesc papiery

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lisek

 

Witam - jak to zabrali tablice rejstracyjne????? przeciez to jest nielegalne. Policja moze zatrzymac caly pojazd, a nie zdejmowac z niego tablice. A co sie stalo z dowodem rejstracyjnym tez sobie zabrali???

Chyba jednak jest legalne bo dostałam oficjalne potwierdzenie tego zdarzenia ze szczegółowym opisem. Teraz mam już auto zarejestrowane na belgijskich blachach. Dowodu nie zabrali, napisałam że dowód zdałam w DIV przy rejestracji auta.

Ale co z wyrejestrowaniem go w Polsce, wie ktoś jak to działa? A może ktoś sprzedał w Belgii swoje auto i wyrejestrowywał je potem w Polsce.

 

Hej mam pytanie długo jeździłaś samochodem na pl blachach? ja teraz jestem w trakcie przerejestrowania samochodu szukam tylko ubezpieczyciela dalej jezdze na polskich blachach a pozniej do div zaniesc papiery

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marat

 

2 miesiące.

A ile czasu jestes w belgi masz juz karte id

 

3 miesiące, nie mam karty bo na kartę czeka się 6 miesięcy.

Jeśli chodzi o wątek z wyrejestrowaniem auta to niniejszym go zamykam bo wszystkiego już się dowiedziałam w ambasadzie i polskim urzędzie miasta. 

Jakbyś miał jakieś pytania, to napisz wiadomość żeby tego wątku nie zabagniać.

Pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jaro74asia82

Pewna znajoma za tablice pl dostala 3000e mandatu i tydzien na przerejestrowanie. Fakt, jest juz ponad rok. ¨Bedziemy na pania polowac¨ uslyszala na dowidzenia. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×