Skocz do zawartości
Belgia.net

Mamy, Które Rodziły Na Brugmanie

Rekomendowane odpowiedzi

syluwsia

Witam Wszystkie mamy :) jest tu ktoras mama ktora rodzila w tym roku w szpitalu Brugmann? bo mam kilka pytań co chodzi o akt urodzenia dziecka i danie nazwiska Ojca gdzie jestesmy bez ślubu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pologne2016

Rodzilam na Brugmanie w zeszlym roku.Akt urodzenia dziecka odbiera sie w ciagu 14 dni przy szpitalu w budynku albo w głownej komunie przy De Broucker.Dodatkowo musialam ściągac z Polski zaswiadczenie ze jestem stanu wolnego.Tj normalny akt urodzenia z adnotacja ze nie bralam slubu.Oczywiscie pismo trzeba przetlumaczyc.Najlepiej najpierw dowiedziec sie jakich dokumentow beda potrzebowac od Ciebie i ojca dziecka.Znam przypadek ze rodzicr ktorzy byli bez slubu dali tylko swoje dowody tozsamosci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
syluwsia

wlasnie ode mnie tez wymagali taki akt ze nie mam ślubu wiec bylam zaskoczona i chcialam sie dowiedziec czy ktos tez musial doniesc taki akt a jeszcze mam pytanie potem na swoja komune trzeba isc osobiscie meldowac malenstwo czy oni juz to robia ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pologne2016

a gdzie niesie sie papiery na rodzinne?

 Ja załatwiałam w Acercie, ale musisz zapytać swoje biuro pracy. Chyba że rodzinne będzie załatwiał mąż to do jego ubezpieczalni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bxlll

A mogę wiedzieć czy masz hosipitali+ ?? Właśnie ja nie mam i też będę rodzić w tym alu. Już mam zamówiony pokój 2 osobowy. I nie wiem na ile mam się spodziewać faktury?!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
syluwsia

mialam tylko podstawowe ubezpieczenie nie wiem ile faktura przyjdzie bo dopiero 2 tygodnie minelo od porodu. a to rodzinne latwi biuro??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mirka5

Ja tez rodzilam w tym szpitalu. Mialam jednoosobowy pokoj, wykonane cesarskie ciecie i za pobyt dostalam fakture na jakies 2000 euro. Partena juz sie dolozyla wiec faktura przyszla na te kwote. Ale mialam na szczescie dobre ubezpieczenie wiec nie placilam nic. Ale musze przyznac ze pobyt w szpitalu wspominam milo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mirka5

Wez ze soba koniecznie ubranka dla dzidziusia, beda chcieli ubrac go w Twoje ciuszki. Pampersy dostaniesz na czas pobytu. Dostaniesz tez pierwszy zestaw witamin, termometr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Katarzyna_

Witajcie mamy,

moje pytanie co zapewnia szpital ? Znaczy co "daje" ?

Jestem na etapie pakowania torby do szpitala i nie wiem co mam pakowac, a co niekoniecznie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mirka5

Dla mamy do użytku są dostępne: ręczniki, podpaski, wkładki do karmienia, koszula ( ja używałam swoją bo nie chciałam wyglądać na chorą) . Potrzebne Ci będą na pewno kapcie, szlafrok, kosmetyki. Ja dostałam od położnej mydło w płynie do higieny intymnej Saforelle ale jak się potem okazało policzyli mi za to 5 euro w rachunku.

Dla dziecka były dostępne : pieluszki, sól fizjologiczna, kompresy, witaminy które kazali mi zabrać do domu ( kosztowały dosłownie kilka centów i przynajmńiej nie musiałam biegać po aptekach ), termometr ( ten też jest dla każdego dziecka nowy i policzą Ci za niego około 10 euro więc możesz go zatrzymać). Musisz miec ubranka dla maleństwa bo tych nie dają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
wiolaS

Hej chcialam zapytac czy oprocz wymienionych wyzej rzeczy trzeba jeszcze jakies konkretne rzeczy zapakowac do szpitala na porod ? Jakie konkretnie ubranka dla malucha trzeba zapakowac i czy kosmetyki dla maluszka rowniez ?  Chcialabym sie rowniez dowiedziec jaka atmosfera panuje na porodowce w tym szpitalu , czy mozna sie dogadac po angielsku , czy mozna rodzic w pozycji takiej jak sie chce czy tylko w pozycji lezacej ? Jak to jest ze znieczuleniem zewnatrzoponowym ( tzn. w kregoslup ) ? Bede rodzic pierwszy raz w zyciu , wiec sie troche obawiam. Dziekuje bardzo za wszystkie udzielone odpowiedzi .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Katarzyna_

Witajcie mamy.

Jestem tyle co po porodzie w tym szpitalu. Jakies pytania? Jestem na biezaco ;-) Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MajaWeronika

Czesc Kasia,

Mam kilka pytan:

1. czy mowia po angielsku? czy tylko po francusku?

2. w jakiej pozycju rodzilas?

3. Czy po porodzie zaraz zabrali Ci dziecko i oddali ubrane?

4. jak jest z karmieniem piersia? pomagaja? czy zaraz leca z butla?

5. czy mialas swoj pokoj? czy wiesz ile trzeba za to doplacic?

6. czy Twoj lekarz byl przy porodzie?

 to na razie tyle, dzieki z gory za odpowiedz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Katarzyna_

Czesc Kasia,

Mam kilka pytan:

1. czy mowia po angielsku? czy tylko po francusku?

2. w jakiej pozycju rodzilas?

3. Czy po porodzie zaraz zabrali Ci dziecko i oddali ubrane?

4. jak jest z karmieniem piersia? pomagaja? czy zaraz leca z butla?

5. czy mialas swoj pokoj? czy wiesz ile trzeba za to doplacic?

6. czy Twoj lekarz byl przy porodzie?

 to na razie tyle, dzieki z gory za odpowiedz

Witaj,

1. Większość mówi po angielsku, ja również porozumiewam się w tym języku i dałam radę ;)

2. Na leżąco, jednak jest możliwość rodzenia w innej, nawet w wannie :)

3. Dziecko zaraz po wyjściu lekko wycierają z krwi i całej reszty, owijają w ręcznik i Ci oddają. Moją córkę zabrali dopiero po około dwóch godzinach do zważenia, zmierzenia, ubrania itd. Do tego czasu caly czas leżała na mnie :)

4. Z butlą nikt nie leci, karmienie piersią jest priorytetem. Pomagają, dokarmiają, jeżeli masz mało pokarmu, ale nikt z butlą nie przyjdzie.

5. Miałam pokój jednoosobowy, bo dwójek wolnych nie było. I niby będę płacić jak za dwójkę przy ubezpieczeniu HOSPITALIA.

6. Tak, moja lekarka (Dr. Kołtuniak) byla przy porodzie.

 

Poza tym pyszne jedzenie, bardzo zróżnicowane, non stop przychodził jakiś lekarz, pytał, badał. Miło wspominam pobyt w szpitalu :)

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MajaWeronika

Dziekuje bardzo Kasiu za wszystki informacje :)

Samej radosci z malenstwa zycze!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×