Skocz do zawartości
Belgia.net

Szansa Na Pracę Dla Inwalidy

Rekomendowane odpowiedzi

edzia12

Witam wszystkich serdecznie,mam zamiar w maju wyjechać do Belgii do pracy ,mam umiarkowany stopień niepełnosprawności lewostronny niedowład ręki i nogi.W Polsce pobieram zasiłek socialny z MOPS 529 zł,czy mam jakieś szanse na prace,czy jadąc tam musze zrezygnować z tego zasiłku,ile w Belgii wynosi taki zasiłek.Będe bardzo wdzięczny

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Podroznik

Szanse na pracę (biorąc pod uwagę Twoją sytuację) na pewno masz większe niż w Polsce, ale w sprawie zasiłku to Ci nic nie napiszę bo nie wiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pixi

Ja mysle, ze w sprawie zasilku nikt ci nie jest w stanie odpowiedziec. Napewno nie dostaniesz go na dzein dobry, bedziesz musiec troche popracowac. Zreszta w Be teraz coraz trodniej o wszelkiego rodzaju pomoc. Rozwalila m,ie niedawno jedna Rumunka, ktora stwierdzila, ze musi jeszcze miesiac przepracowac i idzie na zasilek, bo sie jej praca znudzila. Mozna i tak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam wszystkich serdecznie,mam zamiar w maju wyjechać do Belgii do pracy ,mam umiarkowany stopień niepełnosprawności lewostronny niedowład ręki i nogi.W Polsce pobieram zasiłek socialny z MOPS 529 zł,czy mam jakieś szanse na prace,czy jadąc tam musze zrezygnować z tego zasiłku,ile w Belgii wynosi taki zasiłek.Będe bardzo wdzięczny

niektorym sie wydaje ze w Belgii pieniadze rosna na drzewach ! niestety tak nie jest... znam osobiscie chlopaka (belga) ktorego lekarze "uszkodzili" przy porodzie, jest opozniony psychicznie, kuleje i ma podkulona reke, mimo tego nie ma wystarczajacego stopnia kalectwa zeby dostac zasilek...

wiec przemysl zanim zrezygnujesz z zasilku w PL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Nie dostaniesz zasilku a nawet miejsca w zakladzie pracy chronionej, bo nie jestes stad.Pomimo wszelkich umow. Aby starac sie o taki zasilek to musisz min wymagane miec przepracowane,albo chociaz rozpoczac prace i potem starac sie. Tu do tego tematu podchodza bardzo dokladnie i wiem co pisze bo jestem w temacie.Namowilam jedna znajoma,ktora od dziecka nie widzi i tutaj najpierw byla na stazu w instytucji UE. W miedzy czasie wyszla za maz za niewidomego Belga.Troche ja pokierowalam i owszem przyznali jej orzeczenie,ale bez prawa do zasilku, gdyz staz i to dla UE nie wliczyli jej do pracy.Wiem,ze dalej probuje i odwolala sie,ale jej maz jest tutejszy i tu jest na jego utrzymaniu. Aby dostac prace w zakladzie pracy chronionej do ktorej to bardzo duzo doklada panstwo musisz miec najpierw tutejsze orzeczenie o niepelnosprawnosci. Tu ciagle sporo jest takich zakladow malych i duzych,w BXL jeden z wiekszych znajduje sie przy wjezdzie na ring obok stacji kolejowej Berchem St Agathe na ch de Gand

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Nie dostaniesz zasilku a nawet miejsca w zakladzie pracy chronionej, bo nie jestes stad.Pomimo wszelkich umow. Aby starac sie o taki zasilek to musisz min wymagane miec przepracowane,albo chociaz rozpoczac prace i potem starac sie. Tu do tego tematu podchodza bardzo dokladnie i wiem co pisze bo jestem w temacie.Namowilam jedna znajoma,ktora od dziecka nie widzi i tutaj najpierw byla na stazu w instytucji UE. W miedzy czasie wyszla za maz za niewidomego Belga.Troche ja pokierowalam i owszem przyznali jej orzeczenie,ale bez prawa do zasilku, gdyz staz i to dla UE nie wliczyli jej do pracy.Wiem,ze dalej probuje i odwolala sie,ale jej maz jest tutejszy i tu jest na jego utrzymaniu. Aby dostac prace w zakladzie pracy chronionej do ktorej to bardzo duzo doklada panstwo musisz miec najpierw tutejsze orzeczenie o niepelnosprawnosci. Tu ciagle sporo jest takich zakladow malych i duzych,w BXL jeden z wiekszych znajduje sie przy wjezdzie na ring obok stacji kolejowej Berchem St Agathe na ch de Gand

 

Calkowicie sie z toba nie zgadzam ze jest az tak strasznie z zasilkiem chorobowym, znam dziesiatki osob ze swojego otoczenia ktore od lat sa na mutuelu, sama osobiscie tez bylam przez prawie trzy lata.Jezeli naprawde jest ktos powaznie chory to nalezy mu sie jak psu miska.Do niedawna wystarczala zwykla depresja zeby miec staly zasilek chorobowy.Obecnie przeprowadzaja weryfikacje i od dwoch lat jest nowa opcja dla ludzi z niewielkim stopniem inwalidztwa czyli ponizej 33 '/.  jest to opcja 1/2  zasilku i 1/2 etatu .Osoby z orzeczonym 33.'/, uszczerbkiem na zdrowiu ,podobnie jak osoby ktore zostaly uznane za inwalidow stalych. Jest tu taka instytucja ktora nazywa sie Vierge Noire i zajmuje sie pomoca dla ludzi z uszczerbkiem na zdrowiu, ktorzy nigdy nie pracowali ,pomoc polega na zalatwieniu wszystkich formalnosci z uzyskaniem swiadczen inwalidy.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

 

Witam wszystkich serdecznie,mam zamiar w maju wyjechać do Belgii do pracy ,mam umiarkowany stopień niepełnosprawności lewostronny niedowład ręki i nogi.W Polsce pobieram zasiłek socialny z MOPS 529 zł,czy mam jakieś szanse na prace,czy jadąc tam musze zrezygnować z tego zasiłku,ile w Belgii wynosi taki zasiłek.Będe bardzo wdzięczny

niektorym sie wydaje ze w Belgii pieniadze rosna na drzewach ! niestety tak nie jest... znam osobiscie chlopaka (belga) ktorego lekarze "uszkodzili" przy porodzie, jest opozniony psychicznie, kuleje i ma podkulona reke, mimo tego nie ma wystarczajacego stopnia kalectwa zeby dostac zasilek...

wiec przemysl zanim zrezygnujesz z zasilku w PL

 

 

Ten chlopak nie dostaje zasilku bo jego rodzice od dziecka pobieraja za niego zasilek i jest on wpisany w ich szarz gdyz sam nie jest w stanie byc samodzielny. Belgowie potrafia swietnie korzystac ze swoich przywilejow i znaja je swietnie.Cale osiedla socjalne pelne nierobow na rentach i bezrobociu.Znam kobiete po 40-stce ktora w zyciu nie przepracowala jednego dnia a mieszka w domku socjalnym z ogrodkiem, garazem .Domek ma 4 sypialnie a ona ma jedne dziecko 10 letnie ,ktore mieszka u niej przez tydzien a nastepny tydzien u ojca .Ma dwoch doroslych synow mieszkajacych z ojcem z innego zwiazku.Dodam tez ze jest na zasilku dla bezrobotnych i zostanie on jej odebrany w styczniu 2015 roku.To dopiero raj na ziemi.Wystarczy pomieszkac troche w Walonii  zeby zobaczyc takie cuda.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

 

Nie dostaniesz zasilku a nawet miejsca w zakladzie pracy chronionej, bo nie jestes stad.Pomimo wszelkich umow. Aby starac sie o taki zasilek to musisz min wymagane miec przepracowane,albo chociaz rozpoczac prace i potem starac sie. Tu do tego tematu podchodza bardzo dokladnie i wiem co pisze bo jestem w temacie.Namowilam jedna znajoma,ktora od dziecka nie widzi i tutaj najpierw byla na stazu w instytucji UE. W miedzy czasie wyszla za maz za niewidomego Belga.Troche ja pokierowalam i owszem przyznali jej orzeczenie,ale bez prawa do zasilku, gdyz staz i to dla UE nie wliczyli jej do pracy.Wiem,ze dalej probuje i odwolala sie,ale jej maz jest tutejszy i tu jest na jego utrzymaniu. Aby dostac prace w zakladzie pracy chronionej do ktorej to bardzo duzo doklada panstwo musisz miec najpierw tutejsze orzeczenie o niepelnosprawnosci. Tu ciagle sporo jest takich zakladow malych i duzych,w BXL jeden z wiekszych znajduje sie przy wjezdzie na ring obok stacji kolejowej Berchem St Agathe na ch de Gand

 

Calkowicie sie z toba nie zgadzam ze jest az tak strasznie z zasilkiem chorobowym, znam dziesiatki osob ze swojego otoczenia ktore od lat sa na mutuelu, sama osobiscie tez bylam przez prawie trzy lata.Jezeli naprawde jest ktos powaznie chory to nalezy mu sie jak psu miska.Do niedawna wystarczala zwykla depresja zeby miec staly zasilek chorobowy.Obecnie przeprowadzaja weryfikacje i od dwoch lat jest nowa opcja dla ludzi z niewielkim stopniem inwalidztwa czyli ponizej 33 '/.  jest to opcja 1/2  zasilku i 1/2 etatu .Osoby z orzeczonym 33.'/, uszczerbkiem na zdrowiu ,podobnie jak osoby ktore zostaly uznane za inwalidow stalych. Jest tu taka instytucja ktora nazywa sie Vierge Noire i zajmuje sie pomoca dla ludzi z uszczerbkiem na zdrowiu, ktorzy nigdy nie pracowali ,pomoc polega na zalatwieniu wszystkich formalnosci z uzyskaniem swiadczen inwalidy.

 

 

z twoich poprzednich wpisow wynika ,ze tu pracujac uleglas wypadkowi i tu orzeczona twoja niepelnosprawnosc,a przedmowca jest z polski ,gdzie ma spelnione kryteria polskie przy ustaleniu zasilku w polsce,wiec niestety,zeby miec status w belgi niepelnosprawnego ,musi podjac prace i po dosc dlugim okresie wypracowanym,tzn w pelnym wymiarze godzin i co najmniej lat 5 moze ubiegac sie o to,oczywiscie tu musi byc pod opieka lekarska ,leczenie rehabilitacja itd,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

 

 

Nie dostaniesz zasilku a nawet miejsca w zakladzie pracy chronionej, bo nie jestes stad.Pomimo wszelkich umow. Aby starac sie o taki zasilek to musisz min wymagane miec przepracowane,albo chociaz rozpoczac prace i potem starac sie. Tu do tego tematu podchodza bardzo dokladnie i wiem co pisze bo jestem w temacie.Namowilam jedna znajoma,ktora od dziecka nie widzi i tutaj najpierw byla na stazu w instytucji UE. W miedzy czasie wyszla za maz za niewidomego Belga.Troche ja pokierowalam i owszem przyznali jej orzeczenie,ale bez prawa do zasilku, gdyz staz i to dla UE nie wliczyli jej do pracy.Wiem,ze dalej probuje i odwolala sie,ale jej maz jest tutejszy i tu jest na jego utrzymaniu. Aby dostac prace w zakladzie pracy chronionej do ktorej to bardzo duzo doklada panstwo musisz miec najpierw tutejsze orzeczenie o niepelnosprawnosci. Tu ciagle sporo jest takich zakladow malych i duzych,w BXL jeden z wiekszych znajduje sie przy wjezdzie na ring obok stacji kolejowej Berchem St Agathe na ch de Gand

 

Calkowicie sie z toba nie zgadzam ze jest az tak strasznie z zasilkiem chorobowym, znam dziesiatki osob ze swojego otoczenia ktore od lat sa na mutuelu, sama osobiscie tez bylam przez prawie trzy lata.Jezeli naprawde jest ktos powaznie chory to nalezy mu sie jak psu miska.Do niedawna wystarczala zwykla depresja zeby miec staly zasilek chorobowy.Obecnie przeprowadzaja weryfikacje i od dwoch lat jest nowa opcja dla ludzi z niewielkim stopniem inwalidztwa czyli ponizej 33 '/.  jest to opcja 1/2  zasilku i 1/2 etatu .Osoby z orzeczonym 33.'/, uszczerbkiem na zdrowiu ,podobnie jak osoby ktore zostaly uznane za inwalidow stalych. Jest tu taka instytucja ktora nazywa sie Vierge Noire i zajmuje sie pomoca dla ludzi z uszczerbkiem na zdrowiu, ktorzy nigdy nie pracowali ,pomoc polega na zalatwieniu wszystkich formalnosci z uzyskaniem swiadczen inwalidy.

 

 

z twoich poprzednich wpisow wynika ,ze tu pracujac uleglas wypadkowi i tu orzeczona twoja niepelnosprawnosc,a przedmowca jest z polski ,gdzie ma spelnione kryteria polskie przy ustaleniu zasilku w polsce,wiec niestety,zeby miec status w belgi niepelnosprawnego ,musi podjac prace i po dosc dlugim okresie wypracowanym,tzn w pelnym wymiarze godzin i co najmniej lat 5 moze ubiegac sie o to,oczywiscie tu musi byc pod opieka lekarska ,leczenie rehabilitacja itd,

 

 

Tak to wyglada i niestety ale taka osoba jest raczej  bez szans zeby nabyc prawa inwalidy , moze co najwyzej przeniesc swoj zasilek z Polski, chociaz watpie .Jezeli to jest zasilek z MOPS to watpie bo to jest odpowiednik tutejszego CPSU i przeniesc sie tego raczej nie da do innego kraju.Gdyby to byla stala renta chorobowa to zapewne mozna by bylo ja przeniesc tu.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sylwiana

Witam,bardzo proszę o podpowiedz co w tej sytuacji zrobić. W 2013 roku miałam w belgi operację biodra,mam wstawioną protezę, wszystko przebiegło pomyślnie,wróciłam normalnie do pracy,pracuję jako sprzątaczka, od jakiegoś czasu około 3 miesięcy, zaczęły się małe problemy :( noga bolała, ale ja brałam leki przeciwbólowe i chodziłam do pracy . Ale od ponad miesiąca ból jest okropny,odejmuje mi nogę,krzyczę z bólu, zgłosiłam się do swojego ortopedy, dostałam skierowanie na prześwietlenia , na czwartek mam wizytę, dostałam od niego od razu bez żadnej dyskusji 1 miesiąc zwolnienia , jak dla mnie to jest sytuacja trochę nie dobra ponieważ pracodawca jest bardzo nie zadowolony,trochę ma racji ,bo teraz będę chodzić na zwolnienia :( .Podpowiedzcie mi co w takiej sytuacji zrobić,czy powinnam ubiegać się o jakiś pewien stopień niepełnosprawności??? bo lekarz twierdzi że nie uważałam w pracy ,niestety praca sprzątaczki jest jaka jest,nie wiem co robić w tej sytuacji ???? ktoś mi podpowiedział że mogę mniej pracować na 1/2 etatu a resztę musi płacić Mituel ,czy istnieje coś takiego nie wiem??? czy to powinien wszystko załatwiać lekarz ortopeda???bardzo  proszę podpowiedzcie mi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ledy

witam serdecznie -jest38.40 na dzien czyli nie otrzymuje nawet 1000e msc.na poczotku choroby otrzymywalam 1040-1070e -na zwolnienie poszlam ze wzgledu na zerwanie miesnia pod opadko -czyli powinnam zglosic to jako wypadek w pracy ;jeden z lekarzy powiedzial mi .ze nie mam co zglaszac w c.s.c.jako wypadek bo mi tego nie zaliczo i nie otrzymam zadnego odszkodowania .Nadal figuruje jako pracownica na umowe bezterminowo w titr-servisie ;PATRON MIMO ZE JESTEM INVALIDKO NIE ZWOLNIL MNIE Z PRACY :NADAL WYSYLAM ZWOLNIENIA LEKARSKIE TAK JAK BYM BYLA NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM SKUTECZNIE CZEKA MOJEJ 50L KTORE TO BEDE MIALA ZA ROK -CZY TO NORMALNE -CZY POWINNAM ZACZAC INGEROWAC JESTEM NA KARCIE .E. POZA TYM MAM CHOROBY -PRZEZ KTORE TO UWARZAM OTRZYMALAM CHRONICZNE TO INVALIDZTWO -POMUSZCIE MI JESTEM OSOBO CHORUJOCO NA DEPRESJIE LEKOWO TAK ZE CIESZKO MI WYWIEDZIC SIE WSZYSTKIEGO DOKLADNIE W C.S.C. LUB KOMUNIE -BLAGAM O POMOC OSOBE KTORA ZNA SIE NA TYCH PROCEDURACH /NASTEMPNY PROBLEM TO.TO ZE JESTEM TU JUZ DRUGO KADENCIE I OTRZYMALAM PONOWNIE KARTE .E. WYNAJELAM MALE MIESZKANIE .PODPISALAM UMOWE A GDY POSZLAM PO MELDUNEK OKAZALO SIE ZE TO MIESZKANIE NIE FIGORUJE JAKO MIESZKANIE DO WYNAJMU .JEDYNIE KOMUNA I POLICIANT OKAZALI MI PRZYCHILNOSC REJESTRUJOC MNIE NA TYM MIESZKANIU ALE NA MELDUNEK CZEKALAM 4 MSC . PRZEZ NIO -PROPIETERKIE .KTORA MIESZKA NA DILBEK ZOSTALA PRZERWANA MOJA CIOGLOSC POBYTU .POBYT NA TYM MIESZKANIU MAM ZAREJESTROWANY Z KOMUNY DO 26 CZERWCTEGO  PRZYSZLEGO ROKU .ONA IDZIE ZASADO UMOWY I JUZ OTRZYMALAM WYMOWIENIE.NA SZCZESCIE ZADZWONILAM DO CPAS I PANI KTORA ZNA CALO TO SYTUACJIE -POWIEDZIALA MI ZE JESLI OTRZYMAM LIST WYPROWADZKI ZGLOSIC SIE DO NIEJ.GDYBY NIE TA DEPRESIA LEKOWA BYLO BY INACZEJ A TAK W DODATKU SAMA -TRAGEDIA-DZIEKUJE ZA WSZELKIE OPINNIE OD PANSTWA W SPRAWIE TEGO TEMATU . ORAZ PRZEPRASZAM ZA PISOWNIE

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Wspolczuje ci i tak, najprawdopodobniej mieszkanie nie spelnia norm tutejszych ,a wiec masz szczescie,ze jednak dali ci  meldunek. O socjalne mieszkanie trudno,bo obecnie w bxl czeka na nie 41 tysiecy rodzin,ale OCMW ma zawsze tzw spoed. Juz powinnas isc do asystentki socjalnej,zeby przygotowala twoja dossier  i starac sie tam o pomoc. Jak chcesz cos wiecej wiedziec,to pisz na priva ,moze nie odpowiem natychmiast,ale na pewno odpowiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
archibalt

Witam, moja sytuacja wygląda następująco od 8 miesięcy jestem na chorobowym i wiem że nigdy nie będę całkowicie zdrowa ale prace lżejsze mogę wykonywac, chcę pracowac ale nie wiem czy szukac pracy lżejszej samemu czy czekac aż minie rok chorobowego i jako inwalida szukac pracy. Co sądzicie bo słyszałam że pracodawcy w Belgii niechętnie zatrudniają ludzi chorych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Mialam w rodzinie taki przypadek.... i tu jak zaczniesz domagac sie po roku znizek, to szczegolnie po stronie VL szybko ludzi wyrzucaja z inwalidztwa-np zatrzymuja 66% ale karza sobie samemu znalezc prace.Niby urzedy i ministerstwa maja  powinny miec zarezerwowane 10% miejsc dla inwalidow,ale to bajki. Za to w Belgii bardzo dobrze jest rozwiniety serwis tzw pracy chronionej.W BXL jedna z najwiekszych firm zeby nie powiedziec ze jest to jak fabryka znajduje sie za Basilix shopping center, obok stacji kolejowej BerchemSt Agathe,tam o roznum stopniu inwalidztwa pracuja ludzie i wykonuja rozne prace-od informatycznych po pakowanie,etc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
archibalt

dziękuje OLA77 za odpowiedz, własnie ja mieszkam po stronie VL do BXL mam 120km, wiem że niby zachęcają pracodawcow finansowo do zatrudniania niepełnosprawnych ale ciekawi mnie jak to wygląda w rzeczywistosci

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Mialam w rodzinie taki przypadek.... i tu jak zaczniesz domagac sie po roku znizek, to szczegolnie po stronie VL szybko ludzi wyrzucaja z inwalidztwa-np zatrzymuja 66% ale karza sobie samemu znalezc prace.Niby urzedy i ministerstwa maja  powinny miec zarezerwowane 10% miejsc dla inwalidow,ale to bajki. Za to w Belgii bardzo dobrze jest rozwiniety serwis tzw pracy chronionej.W BXL jedna z najwiekszych firm zeby nie powiedziec ze jest to jak fabryka znajduje sie za Basilix shopping center, obok stacji kolejowej BerchemSt Agathe,tam o roznum stopniu inwalidztwa pracuja ludzie i wykonuja rozne prace-od informatycznych po pakowanie,etc

66% uszczerbku na zdrowiu to jest dokladnie tyle ze lekarz daje zwolnienie lekarskie i nie mozna pracowac. Jezeli jest to stale 66% uszczerbku na zdrowiu czyli permanent to taki czlowiek jest pelnym inwalida i jest na rencie inwalidzkiej.Zeby wykonywac prace chroniona trzeba miec na pismie potwierdzony uszczerbek na zdrowiu 33% , potwierdzony przez medicin consail z mutuelu.Czasami wymaga to potwierdzenia przez lekarza z FOREM .Zaklady pracy zatrudniajace niepelnosprawnych posiadaja ulgi i zeby je otrzymac pracownik musi miec papierek potwierdzajacy inwalidztwo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Piszesz glupoty nawet z 75% inwalidztwa ludzie pracuja.Przy 66% powinnas pracowac,nie bede ci tu wklejac dokumentu,ktory posiadam bliskiej mi osoby i pozostaje ci wierzyc na slowo.... a jak ty dalej uwazasz inaczej to podaj mi jaki kolwiek dowod, link ze myle sie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Piszesz glupoty nawet z 75% inwalidztwa ludzie pracuja.Przy 66% powinnas pracowac,nie bede ci tu wklejac dokumentu,ktory posiadam bliskiej mi osoby i pozostaje ci wierzyc na slowo.... a jak ty dalej uwazasz inaczej to podaj mi jaki kolwiek dowod, link ze myle sie

Nie twierdza ze sa ludzie z trwalym inwalidztwem ktorzy pracuja.Jednak droga Olu wszystkowiedzaca oni robia to z wlasnej woli a nie z przymusu.Oczywiscie za zgoda lekarza z mutuelu.Zamknac sie w czterech kontach bez wyjscia do ludzi to wegetacja a nie zycie, pozatym niektorzy robia to dla poczucia wlasnej wartosci.Prosisz o przyklad wiec najlepszym jestem ja sama bo mam status inwalidy i przeszlam przez cala te biurokracje osobiscie i wciaz przechodze roznego rodzaju komisje lekarskie wiec wiem co mowie.Ty moze i masz wiedze na temat CPSu  ale ja te instytucje omijam szerokim lukiem i nie korzystam z uslug tej instytucji gdyz nie mam takiej potrzeby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

wiedze mam od bliskiej mi osoby ktora z powodu astmy ma 66% INWALIDZTWA  i wlasnie kiedy starala sie o znizki,to kontrola w Leuven szybko zablokowala "niepracowanie".I niestety jak tam trafisz na kontrole to mozesz byc slepym,bez nogi to stwierdza,ze mozesz pracowac bo tak musza...Ty najprawdopodobniej mieszkasz w BXL gdzie RIZIV jest bardziej przycylny inwalidom,bo sporo bezrobocie.Bezrobotne jest placone z kasy regionow,a inwalidztwo ciagle jest placone z kasy federalnej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×