Skocz do zawartości
Belgia.net

Nazwisko Ojca Bez Ślubu

Rekomendowane odpowiedzi

MatBel

co zrobić jeśli chcę, żeby dziecko po porodzie miało nazwisko ojca a nie jesteśmy po ślubie? jaki dokument jest potrzebny? jak to przebiega?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
josa

co zrobić jeśli chcę, żeby dziecko po porodzie miało nazwisko ojca a nie jesteśmy po ślubie? jaki dokument jest potrzebny? jak to przebiega?

Nie wiem jak jest teraz,ale kilka lat temu to potrzebne bylo zaswiadczenie z konsulatu,ze rodzice sa stanu wolnego.Przy odbiorze aktu urodzenia powinien byc tez  ojciec,aby wyrazic zgode na nadanie  jego nazwiska.To wszystko.Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nero

Po narodzeniu, dziecko automatycznie przyjmuje nazwisko matki i swiety Boze nie pomoze - wczesniej nic nie zalatwisz. Woli czy zajeci, jesli nie ma slubu, tylko sadownie ojciec moze uznac dziecko. 

W szpitalu tak nazwisko matki, ale w gminie jak masz akt urodzenia obojga, i ojciec dziecka jest z toba bez problemu mozna nadac nazwisko ojca. Wiem z doswiadczenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

Jeśli ojciec uzna dziecko w momencie rejestracji w urzędzie, zostaje wpisany do aktu urodzenia i może dziecku dać nazwisko, żadnego sądu nie trzeba

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
TOJA

rudzielec, sorry ale nie da sie czytac glupot jakie wypisujesz. Dwoje dzieci rodzilam bez slubu i zadnej sprawy sadowej zakladac nie musialam. jestem/jestesmy stanu wolnego bez konkubinatu i wystarczylo ze w gminie bylam z ojcem dzieci i nazwiska maja po ojcu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweetfraise1

Oczywiście ze wszystko odbywa się bez żadnej sprawy sądowej.po Porodzie dziecko przejmuje nazwisko matki,następnie udajesz się do gemmente z aktem urodzenia dziecka i przetłumaczonymi dokumentami o stanie cywilnym obojgu rodziców i oni zmieniają ci nazwisko na ojca. I tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aneta75

Przeciez dziecko mozna uznac przed porodem. Wystarczy isc do urzedu z zaswiadczeniem od lekarza od 6ego miesiaca i dowodami osobistymi. Jesli ojciec dziecka jest w zwiazku malzenskim z inna kobieta, jego zona zostanie przez urzad o tym poinformowana. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
hell

Przeciez dziecko mozna uznac przed porodem. Wystarczy isc do urzedu z zaswiadczeniem od lekarza od 6ego miesiaca i dowodami osobistymi. Jesli ojciec dziecka jest w zwiazku malzenskim z inna kobieta, jego zona zostanie przez urzad o tym poinformowana.

Dokładnie, z pierwszym dzieckiem tego nie wiedziałam. Poinformowano mnie "po fakcie", ze powinnismy mieć papier z komuny. Przy drugim dziecku byłam juz mądrzejsza, wiec wystapilismy o uznanie ojcostwa przed porodem i dziecko juz w szpitalu otrzymało nazwisko ojca. Ale tak czy siak nie ma problemu przed porodem czy po z nadaniem nazwiska ojca, jeśli oczywiście ten się przyznaje. I musi być z toba w urzędzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×