Skocz do zawartości
Belgia.net

Praca Jako Współwłaściciel

Rekomendowane odpowiedzi

joll93

Witam , potrzebuje opinii o pracy jako współwłaściciel . Jakie składki ? co trzeba płacić ? czy to jest w ogóle opłacalne ? Prosze o każdą cenną informację i opinie . Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Witam - moja rada; nie daj sie w to wciagnac. Nie jest dostepne archiwum -tam poczytalbys, jak ludzie sie przejechali, i nierzadko komornik zapukal do ich drzwi. Jako wspolwlasciciel ( ja to nazywam ¨pseudowspolnik ¨ ) musisz sobie samemu oplacic wszystkie obciazenia, zatrudnic ksiegowa, nie masz wakacyjnego, platnych dni urzedowo wolnych idt, itp. Stawki oferowane to najczesciej o wiele mniej niz najnizsza w danym sektorze. Przykladowo; sektor budowlany to okolo 13,3o€/brutto - Ty jak dostaniesz 12€ to bedzie to max. Nie wiem kto probuje namowic Cie na wspolnictwo, ale jak napisalem wczesniej czesto sa problemy z pieniazkami, ponadto ponosisz odpowiedzialnosc za dlugi wygenerowane przez firme. To oczywiscie tylko jakas mala czesc minusow - a Ty musisz podjac decyzje sam. Zycze powodzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mike25

WItam. Miałbym pytanie do ludzi którzy pracowali lub pracują jako współwłaściciele we Flandrii.. Chciałbym zapytać czy osoba pracująca na takich zasadach ma możliwość zapisania się do jakichś związków by moć np. otrzymać wakacyjne itp?.. Czy jest wogóle taka możliwość?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mike25

 

WItam. Miałbym pytanie do ludzi którzy pracowali lub pracują jako współwłaściciele we Flandrii.. Chciałbym zapytać czy osoba pracująca na takich zasadach ma możliwość zapisania się do jakichś związków by moć np. otrzymać wakacyjne itp?.. Czy jest wogóle taka możliwość?

jako wspolwlasciciel nie dostaniesz zadnych premii swiatecznych ani wakacyjnych  itp   i chyba nie ma takiej mozliwosci abys mogl  zapisac sie do zwiazkow majac taki status . 

 

Pytam tylko dlatego , że znajoma ze szkoły twierdzi że jej mąż opłacając jakies tam składki mieseczne dostawał wakacyjne,... Nie chciałem jej w to uwierzyć bo do tej pory wszyscy  mi mówili że mi sie nic nie należy.. Ale chciałem zapytaćbo może ktoś ma inne doświadczenia w tym temacie..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
loreal

Do autora wątku.OSTRZEŻENIE :Nie zaczynaj pracy u takiego "bezmesmena" na bank to "polaczek"..Skończysz z komornikiem w dłoni..Najgorsze co może spotkać nas tutaj polaków to praca u tzw "swojego" co wogóle mija się z nazwą..,,Porządny polak to jak igła w stogu siana.Smutne ale prawdziwe..widziałem,że ktoś napisał,że stawkę dostaniesz 12 max..ciesz się jak dostaniesz 10 i z tego co napewno dowiesz się od "bezmesmena"(celowo piszę niepoprawnie bo to w 80% ludzie który wczoraj zostali oderwani granatem od pługa a dzisiaj wielki bezmesmen)on będzie opłacał za ciebie ubezpieczenie co za tym idzie skończysz np z 5 tys euro długu jak nie jeden na tym forum..dla mnie to temat baaaaaaardzo znany..poznany na własnej skórze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Do autora wątku.OSTRZEŻENIE :Nie zaczynaj pracy u takiego "bezmesmena" na bank to "polaczek"..Skończysz z komornikiem w dłoni..Najgorsze co może spotkać nas tutaj polaków to praca u tzw "swojego" co wogóle mija się z nazwą..,,Porządny polak to jak igła w stogu siana.Smutne ale prawdziwe..widziałem,że ktoś napisał,że stawkę dostaniesz 12 max..ciesz się jak dostaniesz 10 i z tego co napewno dowiesz się od "bezmesmena"(celowo piszę niepoprawnie bo to w 80% ludzie który wczoraj zostali oderwani granatem od pługa a dzisiaj wielki bezmesmen)on będzie opłacał za ciebie ubezpieczenie co za tym idzie skończysz np z 5 tys euro długu jak nie jeden na tym forum..dla mnie to temat baaaaaaardzo znany..poznany na własnej skórze.

Nabic Cie w przyslowiawa ¨butelke¨moze kazdy - niewazne, czy to biznesmen ¨belgijski ¨ , ktory jest ¨Belgiem¨od 5 lat, czy tez rzczywiscie rdzenny Belg. Jesli nie znasz w stopniu komunikatywnym jezyka i jedyne co potrafisz robic to dzwigac worki na budowie, lub prawidlowo obslugiwac odkurzacz, to lapiesz sie kazdej zaoferowanej pracy. Smutne to niestety, ale  nigdy w zadnym kraju nie bylo kokosow. Kilkanascie lat w stecz kiedy zachodnia waluta miala w Polsce o wiele wieksza wartosc niz € dzis, tez bylismy przekrecani. Nasluchalem sie opowiesci ludzi, ktorzy przyjezdzali ( niekoniecznie do Belgii ) w latach 80 i 90 jak tu tyrali za nierzatko 1/4 stawki, mieszkali w slamsach, piwnicach za wygorowane oplaty ( bo byli tu nielegalnie). 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pawlogen

Witam.

Od maja 2015 zatrudniliśmy się w firmie Retraco, zatrudnili nas na współudziałowców na 5% jak to w belgii bywa żeby ominąć wszystkie obowiązki związane z zatrudnianiem pracownika.

W tym miesiącu tj. październik 2015 postanowiliśmy sprawdzić firmę w Group S ponieważ do kolegi który jest jako jedyny zameldowany w Belgii przyszły rachunki do zapłaty na kwoty 900 e i 800 e.

Dzisiaj Kolega był w firmie Group S i został mu przedstawiony dokument w którym zalega z płatnością na kwotę około 1800 e.

Wcześniej oczywiście firma Retraco zobowiązała się do dokonywania rozliczeń i płatności jednak nic nie zapłacili. Chcemy odejść z tej firmy jednak jak to zrobić żeby nie zaległości które oni mieli pokryć ?

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pawlogen

Królu Złoty to nie chodzi o żadne udziały tylko o zatrudnienie pracowników nikt Ci nie da udziałów z firmy, jest to nielegalna metoda zatrudnienia w Belgii.

 

Mieszkasz w Belgii?? 

 

Chodzi tylko o to jak w najprostszy sposób nie zapłacić ubezpieczenia które miał pokryć twój szef,a które naleciało w S-Group 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Królu Złoty to nie chodzi o żadne udziały tylko o zatrudnienie pracowników nikt Ci nie da udziałów z firmy, jest to nielegalna metoda zatrudnienia w Belgii.

 

Mieszkasz w Belgii?? 

 

Chodzi tylko o to jak w najprostszy sposób nie zapłacić ubezpieczenia które miał pokryć twój szef,a które naleciało w S-Group 

 

Nic nie wskurasz, jedynie mozesz rozlozyc na raty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×