Skocz do zawartości
Belgia.net

Skuter - Rejestracja, Ubezpieczenie Itp

Rekomendowane odpowiedzi

daras28

witam chciałbym zapytac sie czy to prawda ,że w BE mogę jezdzic skuterem o poj 125cm na prawo jazdy kat b samochodowe pod warunkiem, że motor nie ma wiecej niż 11kw mocy? czy moze mi ktos bardziej zblizyc ten temat? i jakie sa oplaty jesli chodzi o ubezpieczenie i czy taki skuter posiada juz tablice rejestracyjna czy nie/ pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
arthurbis

Możesz jeździć poj 125cm na kat b tylko gdy masz prawo jazdy tutejsze. Musisz wymienić na komunie polskie na belgijskie, za darmo. Ja przy pojemności 600cm płacę 200E ubezpieczenia. 125 musi posiadać tablice. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
chrupecek227

Witam ,jesli sie wymieni na komunie ,to zabieraja polskie prawo jazdy?Czy te prawo jazdy ich dostaje sie na 15 lat i potem trzeba przejsc badania lekarskie?Jesli mozna jezdzic motocyklem o poj 125 to czy tez wbija kat A do prawa jazdy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kokardka

witam chciałbym zapytac sie czy to prawda ,że w BE mogę jezdzic skuterem o poj 125cm na prawo jazdy kat b samochodowe pod warunkiem, że motor nie ma wiecej niż 11kw mocy? czy moze mi ktos bardziej zblizyc ten temat? i jakie sa oplaty jesli chodzi o ubezpieczenie i czy taki skuter posiada juz tablice rejestracyjna czy nie/ pozdrawiam

witam ja jeżdżę motorkiem 125 na polskim prawie jazdy w sensie wydanym w Polsce ale jest to dokument europejski, nic nie musialem wymieniać na komunie. Często na forum pojawia się informacja o konieczności wymiany polskiego prawa jazdy, ja dowiadywalem się na policji i w gminie też zaraz jak przyjechalem do Belgii i dokumenty z logiem unii europejskiej są uznawane w calej unii. Motorek zarejestrowalem bez problemu, place tylko ubezpieczenie 180e rocznie i to jest wszystko. Oczywiście jednorazowy koszt tablic dochodzi ale to już maly koszt. 

Pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MalyPL

Kilka lat temu policja mi kazala wymienic prawo jazdy na Belgijskie bo w nich jest dodatkowa kategoria chyba a3,na ostatniej stronie chyba. A w polskich tego nie ma,widocznie cos sie zminilo przez te kilka lat. Do dzis jezdze, place 150€ ubezpieczenia i to wszystko

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pmk1986

Mam pytanko . Czy na skuter do pojemności 50 potrzebne jest jakieś szkolenie ? jakiś papier ? Czy można jeździć normalnie jak w polsce ? Proszę o potwierdzone informacje i dziękuje z góry .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jestemtu

Jezdz ile wlezie.Znajomy mi mowil ze nie trzeba. 50 raczej szalu na drodze nie zrobisz dlatego nie jest potrzebny ci papierek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
anetas

Witam,

interesuje mnie, jak się ma belgijskie prawo w pewnej kwestii.

Posiadam skuter zarejestrowany i ubezpieczony w Polsce, chciałabym ściągnąć go do Belgii by dojeżdzać nim do pracy.

A więc pytanie, czy jeśli skuter nie zostanie wyrejestrowany w PL, a bedę nim jeździła w BE, mogą wyniknąć z tego jakies konsekwecje?

Czy po prostu odkręcam tablicę rejestracyjną, ubezpieczam skuter w Belgii i jeżdżę bez większych problemów?

Dodam, iż skuter ma poj. 49cm3

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bognap43

Mysle ze musisz go wyrejestrowac w polsce i tutaj ubezpieczyc ,jak masz konto w banku to spytaj czy ci w nim ubezpiecza a jak nie to ja mam ubezpieczony w Belfius i place ok 175 euro.Tez jezdze nim do prcy bo mam 6 km.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kriiss92

Witam , czy orientuje sie ktos , czy w Belgii rowniez tak jak w Pl mozna poruszac sie motocyklem do 125cc na prawko kat B ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

To zależy:

1. tak, jeśli prawko jest sprzed końca 1988

2. prawko sprzed 1 maja 2011: tylko motorami na które wymagane jest prawko A1 (max. 125cc en 11 kW met een vermogens/gewichtsverhouding van minder dan 0,1 kW per kg en driewielers tot maximum 15 kW)

3. od 1 maja 2011: jak wyżej + 4 godziny szkolenia w ośrodku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
AAAdam

Witam,

Wiem ze ten watek juz tu byl ale ciagle nie jest to dla mnie jasne i może cos się zmienilo.

Mam skuter 125cc. Czy mogę nim jezdzic na polskim prawie jazdy KAT B. Dodam ze jest to dokument wydany w roku 2000, czyli jeszcze bez flagi EU.

Jeżeli nie to czy będę musial wymienić ten dokument na:

1) nowe polskie prawo jazdy KAT B, czy

2) belgijskie prawo jazdy (i jak wygląda procedura jeżeli już będę musial to zrobić)

Dziekuje za pomoc,

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcinn

Z autopsji napiszę że jeśli wymienisz PJ z polskiego na belgijskie to dopiszą wyłącznie kategorię AM, A1 nie dostaniesz z automatu. Na jednośladach podlegających pod A1 możesz sobie jeździć na takim belgijskim dokumencie mając kat. B od takiego już okresu czasu, a jak podejdą do polskiego dokumentu tego nie wiem. Najlepiej podejść na posterunek i sobie z nimi na miejscu to wyjaśnić. Z tym A1 też jest taka sytuacja że to co respektują tutaj i np. w Polsce (masz B i możesz jechać 125 cm3 z odpowiednią mocą) nie musi mieć odzwierciedlenia np. w RFN gdzie bez wpisu w dokument może być zabronione poruszanie się takim pojazdem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jakub21

Witam,

Mam pytanie, mieszkam w Belgii od niedawna i do przemieszczania chciałbym sobie zakupić jakiś motocykl. Będę poruszał się raczej tylko po Brukseli i okolicach więc większa pojemność niż 125 nie jest mi potrzebna. Pytanie brzmi co muszę zrobić aby legalnie poruszać się 125 w Belgii (nie mam prawa jazdy)? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×