Skocz do zawartości
Belgia.net

Zakup Mieszkania W Brukseli - Wszystko Co Trzeba Wiedziec

Rekomendowane odpowiedzi

dawidowo

Szanowni koledzy i koleżanki, 

 

Chciałbym Was podpytać w sprawie zakupu mieszkania w Brukseli. 

 

Odnośnie spraw kredytowych to już wiem, że lepiej mieć pieniądze na start - opłaty notarialne i na to nie brać kredytu a w sprawach wielkości kredytu trzeba chodzić po bankach i sie pytać jakie oprocentowanie kredytu mogą dać.

 

i tak: 

 

- ile wynosi ta oplata początkowa (notarialna?) (zapewne % od wartości mieszkania ale jaki to jest % ?), czy to jest faktycznie tylko oplata za otrzymanie aktu notarialnego za mieszkanie czy notariusz jeszcze coś faktycznie dodatkowo pomaga?

 

- Słyszałem, ze pod koniec roku, przy rozliczeniu podatkowym z racji zakupu nieruchomości można otrzymać jakieś wyrównanie. Wielkość wyrównania jest tylko zależna od wartości zakupu?

 

- słyszałem, ze w poszczególnych dzielnicach można dodatkowo otrzymać zwrot kosztów podczas remontów, od czego zależy wysokość zwrotu ? Każda dzielnica zwraca jakieś koszta ?

 

- W przypadku gdy się kupuje 1 mieszkanie, dostaje się jakiś upust?

 

- Czy w przypadku gdy jestem współwłaścicielem mieszkania w Polsce powinienem gdzieś to deklarować w przypadku zakupu mieszkania w Brukseli?

 

- Jak długo po zakupie mieszkania można je sprzedać, bądź wynająć, tak żeby nie płacić kary (słyszałem o okresie 5 lat. czy to prawda?)

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi  w temacie. Szukałem na forum odpowiedzi na moje pytania niestety nie znalazłem. Jeśli zdublowałem posta przepraszam. 

 

Miłego wieczoru niedzielnego wszystkim! 

 

pozdrawiam!

Dawid

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Wiele pytan -temat znizek etc jest zwiazanych z tzw kredytem socjalnym, o ktory mozesz zlozyc jak masz dzieci i NIE MASZ NIERUCHOMOSCI,a wiec tu odpada juz.Co do odpisu od podatkow to dopiero po roku. Co do znizek przy remontach-to tez odpisuje sie je od podatkow w zaleznosci nie od dzielnicy ale regionu .Dobry notariusz to wazna rzecz,zeby dopilnowal twojego kontrkatu http://www.immoweb.be/fr/a-vendre/article/tenez-compte-des-primes-et-des-avantages-fiscaux-a-l-achat-de-votre-maison.htm?mycurrent_section=buy&artid=5077

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×