Skocz do zawartości
Belgia.net

Koniec Waznosci Dowodu Polskiego

Rekomendowane odpowiedzi

marrob36

witam! 01,04,2014 konczy sie waznosci mojego polskiego dowodu, do polski wybierm sie dopiero na wakacje i stad moje pytanie, gdzie mam sie teraz udac? wiem ze na karcie belgijskiej nie przekrocze granicy a polskiego dowodu ptrzebuje nawet na komunie,bo pani tam pracujaca ma takie widzimisie, by razem z karta belgijska miec takze dowod polski.

dziekuje za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

dowod polski wyrobisz tylko w PL, ale tutaj mozesz wyrobic paszport zeby nie miec problemow przy przekroczeniu granicy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
marrob36

a gdzie zglosic sie z wnioskim po taki paszport? jestem tu calkiem 'nowa' i nie mam sie za bardzo kogo poradzic,stad te wszystkie pytania...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gunia72

Do polskiego konsulatu trzeba zgłosić sie numer tel jest na belgia net chyba na stronie głównej lub w przeglądarce wpisać konsulat pl w bxl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

jezeli mieszkasz w BXL to w konsulacie, 

 

WYDZIAŁ KONSULARNY W BRUKSELI

 

Rue des Francs 28
1040 Bruksela (Etterbeek)

 

- Wtorek 9.00 - 13.00
- Środa 13.00 - 18.00
- Czwartek 9.00 - 13.00
- Piątek 9.00 - 13.00

 

 Sprawy paszportowo-wizowe:
+32 (0)2 73 90 126 / +32 (0)2 73 90 125 (sprawy paszportowe)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Iwcia

jezeli mieszkasz w BXL to w konsulacie, 

 

WYDZIAŁ KONSULARNY W BRUKSELI

 

Rue des Francs 28

1040 Bruksela (Etterbeek)

 

- Wtorek 9.00 - 13.00

- Środa 13.00 - 18.00

- Czwartek 9.00 - 13.00

- Piątek 9.00 - 13.00

 

 Sprawy paszportowo-wizowe:

+32 (0)2 73 90 126 / +32 (0)2 73 90 125 (sprawy paszportowe)

Od 1 stycznia 2014 r. przyjmowani są wyłącznie interesanci, którzy wcześniej zapisali się na wizytę w Urzędzie. Pozostałe osoby będą przyjmowane tylko w sytuacjach wyjątkowych. To cytat ze strony Konsulatu, a wiecej info tutaj:

http://www.bruksela.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/info_konsularne/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

jezeli mieszkasz w BXL to w konsulacie, 

 

WYDZIAŁ KONSULARNY W BRUKSELI

 

Rue des Francs 28

1040 Bruksela (Etterbeek)

 

- Wtorek 9.00 - 13.00

- Środa 13.00 - 18.00

- Czwartek 9.00 - 13.00

- Piątek 9.00 - 13.00

 

 Sprawy paszportowo-wizowe:

+32 (0)2 73 90 126 / +32 (0)2 73 90 125 (sprawy paszportowe)

Od 1 stycznia 2014 r. przyjmowani są wyłącznie interesanci, którzy wcześniej zapisali się na wizytę w Urzędzie. Pozostałe osoby będą przyjmowane tylko w sytuacjach wyjątkowych. To cytat ze strony Konsulatu, a wiecej info tutaj:

http://www.bruksela.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/info_konsularne/

Dokladnie tak, trzeba sie umowic przez internet, wydrukowac potwierdzenie i zabrac ze soba na spotkanie, bo trzeba pokazac ochroniarzowi przy wejsciu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

A w PL dowod osobisty mozna i wyrabiac i odbierac TYLKO OSOBISCIE.Czasem to trwa 2 tygodnie a w innych miejscach az miesiac.Przerabialam to niedawno

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość

moj dowod w PL odbieral moj tato , musialam tylko napisac upowaznienie w urzedzie gminy , ktore urzednik dolaczyl do moich papierow.... Ale moze tak jak wszedzie, wszystko zalezy od urzednika

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kokardka

witam! 01,04,2014 konczy sie waznosci mojego polskiego dowodu, do polski wybierm sie dopiero na wakacje i stad moje pytanie, gdzie mam sie teraz udac? wiem ze na karcie belgijskiej nie przekrocze granicy a polskiego dowodu ptrzebuje nawet na komunie,bo pani tam pracujaca ma takie widzimisie, by razem z karta belgijska miec takze dowod polski.

dziekuje za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam

Nam celnik na granicy w Polsce powiedzial, że na balgijskiej karcie E można przekroczyć polską granicę i przebywać w kraju do 30 dni. Dotyczy to zarowno doroslego jak i dzieci. Mieliśmy ten sam problem z dowodem męża, ktory stracil ważność. Nie wiem jak Twoja gmina w Pl, ale nasza od niedawna przyjmuje także wnioski drogą elektroniczną. Może warto sprawdzić czy u was nie ma takiego systemu. 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Waaawwww az musze to powiedziec znajomym z "mojego" urzedu miejskiego, bo kolezanka,ktora jest dyrektorem twierdzila,ze nigdzie nie moze rodzic odebrac dowodu ani zlozyc wniosku za swoje dorosle dziecko.A jednak co miasto,kraj to obyczaj.... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

Urzędnicy w Polsce są niedoinformowani, zajmują stanowiska wiadomo dzięki czemu. Chciałam wymienić dziecku dowód z powodu nieaktualnego zdjęcia i usłyszałam,że nie można podać takiego powodu... Powiedziałam że wrócę z wydrukowaną informacją ze strony www Ministerstwa to dzwoniła za mną, żeby przyjść z wnioskiem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kiepski

Hej. Mam pytanie.. W czerwcu mam lecieć samolotem  do polski ale dowod polski mam nie ważny.. I posiadam tylko dowod belgijski E (zielona karta?)  tymczasowy.  Czy mogę na nim polecieć  do polski  ? Czy musze wyrobić paszport?  Proszę  o odpowiedzi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×