Skocz do zawartości
Belgia.net

Zwolnienie Z Pracy Podczas Choroby

Rekomendowane odpowiedzi

xmajor

Mojego meza TS zwolnil podczas choroby,jest jeszcze na zwolnieniu lekarskim ktore trwa juz ponad 2 lata,depresja i duza otylosc itp zwiazane

z ta choroba, byl na 3 komisjach Czy teraz po zwolnieniu go z pracy musi nadal brac zwolnienie lekarskie aby otrzymywac zasilek ktory bral do tej pory i co mamy robic w tej sytuacji.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

??? nie jak ma niezdolnosc do pracy, bo juz bierze zasilek z kasy chorych,ale najlepiej niech ta zapyta,bo kazdy przypadek moze byc inny

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Mojego meza TS zwolnil podczas choroby,jest jeszcze na zwolnieniu lekarskim ktore trwa juz ponad 2 lata,depresja i duza otylosc itp zwiazane

z ta choroba, byl na 3 komisjach Czy teraz po zwolnieniu go z pracy musi nadal brac zwolnienie lekarskie aby otrzymywac zasilek ktory bral do tej pory i co mamy robic w tej sytuacji.

 

Jezeli lekarz z komisji lekarskiej mutuelu wydal decyzje ze jest trwale niezdolny do pracy to pracodawca mogl zwolnic z pracy.Jezeli takiej decyzja nie zostala wydana ,to bylo to bezprawne.Dlugoterminowa choroba nie moze byc powodem zwolnienia z pracy.Jest wrecz przeciwnie i prawo chroni pracownika w czasie choroby.Jezeli mutuel kiedykolwiek wezwie pani meza na ponowna komisje lekarska i stwierdzi ze stan zdrowia ulegl poprawie i moze wrocic do pracy lekkiej to wtedy ze wzgledu na brak umowy o prace, dostanie papiery do zarejestrowania sie jako bezrobotny do pracy chronionej .czyli inwalida

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

a ja mam takie pytanie, pracuję na umowę o pracę od 1 września, jeżeli pójdę na zwolnienie lekarskie to jak długo będą mi płacić ? bo nie mam długiego stażu  w pracy, wiem że pierwszy miesiąc mam 100%

100% placi pracodawca za pierwsze 14 dni,kolejne dni juz placi tobie twoj mituel 80% w zaleznosci od tego jaki masz wymiar godzin tygodniowo,jesli masz 42 godziny to dostajesz wg tego,do zwolnienia wlicza sie sobota tez

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

 

a ja mam takie pytanie, pracuję na umowę o pracę od 1 września, jeżeli pójdę na zwolnienie lekarskie to jak długo będą mi płacić ? bo nie mam długiego stażu  w pracy, wiem że pierwszy miesiąc mam 100%

100% placi pracodawca za pierwsze 14 dni,kolejne dni juz placi tobie twoj mituel 80% w zaleznosci od tego jaki masz wymiar godzin tygodniowo,jesli masz 42 godziny to dostajesz wg tego,do zwolnienia wlicza sie sobota tez

 

Witaj, czy napewno pierwsze 14 a nie 30 dni płaci pracodawca ? Ja mam stały kontrakt jako pracownik umysłowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
KLML

 Witam!

Mam taka sytuacje ze jestem na zwolnieniu lekarskim od 7mies. po wypadku, pracodawca przyslal mi papiery ze rozwiazuje ze mna umowe o prace, ktos napisal wyzej ze jest to mozliwe juz po 6mies.  Co mam zrobic , euromut placi mi co miesiac, czy nadal bedzie mi placil, czy mam isc do zwiazkow i na chomage ?

 dziekuje za podpowiedz ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Musi dac ci c4 a nie tylko wypowiedzenie. Jezeli jestes czlonkiem zwiazkow to skontaktuj sie z nimi i niech oni pomoga ci zalatwic formalnosci z kasa chorych.Jezeli jestes chory to nie jestes zdolny do pracy,a wiec bezrobotne nie nalezy ci sie tylko dalsze chorobowe

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×