Skocz do zawartości
Belgia.net

Status Vipo

Rekomendowane odpowiedzi

syluwsia

Witam czy jest tu ktos to ma taki status ?? bym chciala sie zorientowac co taki status daje i gdzie mozna skladac papiery zeby go dostac?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dywanik

2) "Stan Omnio" to znaczy, członków gospodarstwa domowego w niepewnej sytuacji finansowej (dochód gospodarstwa domowego nie przekracza określonego progu).

Te dwie kategorie ubezpieczających można uzyskać m.in.

  • wyższy zwrot kosztów opieki

  • wyższy zwrot za leki

korzystniejsze zasady dotyczące płatności i osobistych interwencji, które są pokrywane przez pacjenta w przypadku hospitalizacji

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
syluwsia

dziekuje:) a jesli jest tak ze ja tylko pracuje a moj chlopak jest zameldowany ale on nigdzie nie pracuje to przysluguje mi? i dlugo sie czeka na taki status ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

osoby ubiegajace sie o ten status to :korzystajace z zasilku cpas,osoby na rencie inwalidzkiej,osoby na emeryturze z dochodem rocznym ponizej 13000 euro

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan
emerytury, niepełnosprawni, wdowy / wdowcy, sieroty (s) (ex-WIGW) 

 

niepełnosprawnych dzieci z niepełnosprawnością fizyczną lub psychiczną o co najmniej 66% 
bezrobotnych w wieku 50 lat lub starsze i kompletne bezrobotnych przez co najmniej jeden rok 
Następujące kategorie beneficjentów (w tym małżonka / partnera na życie oraz na ich utrzymaniu) 
Beneficjentami dochodu integracji dostarczonych przez CPAS 
Beneficjentami podobnej pomocy z CPAS 
Ludzie, którzy korzystają z gwarancji dochodów dla osób starszych (Grapa) 
Odbiorcami świadczeń dla osób niepełnosprawnych na podstawie ustawy z 27 lutego 1987
 
to jest tlumaczenie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Nieprawda. Mozesz pracowac, nie ma ograniczen wwyzej wymienionych. Liczy sie dochod i ilosc dni bezrobotnych. Musisz zglosic sie do swojego ubezpieczyciela ze wszystkimi dokumentami potwierdzajacymi dochod roczny - najlepiej wez te wszystkie dokumenty, z ktortymi rozliczasz sie przed fiskusem.

Dosteniesz wnisek na bilet roczny na komunikacje miejska za cene ok.37 euro, mowesz takze otrzymac znizke na pociag, sa duze znizki na basen, do muzeow i do biblioteki.

 

Przepraszam ze sie wtracam, bilet miesieczny na STIB kosztuje 8,10 miesiecznie wiec roczny nie moze kosztowac 37 .Mam taki status i mutuel sam mi przyslal papiery po dlugotrwalym chorobowym.Za wizyte u lekarza place niecale 3 euro .Transport SNCB , TEC, LIJN placi sie 50% .

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

A ja za roczny bilet na komunikacje miejska de lijn zaplacilam 38 euro, za lekarza wlasciwie nie place bo wychodzi cos ok 50 centow wiec nawet nie bierze tych pieniedzy. 

 

Moje dochody wcale nie sa niskie jest to maxymalna stawka dla osoby samotnej i przekracza 1000 euro wiec moze dlatego .Wlasciwie to place tylko te czesc nalezy sie lekarzowi z  mojego portfela.Fijolkowskiemu jednak place tak jak wszyscy, potem dostaje zwrot.Wszedzie tam gdzie uzywaja czytnika karty identyfikacyjnej jest znizka.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

 

Nieprawda. Mozesz pracowac, nie ma ograniczen wwyzej wymienionych. Liczy sie dochod i ilosc dni bezrobotnych. Musisz zglosic sie do swojego ubezpieczyciela ze wszystkimi dokumentami potwierdzajacymi dochod roczny - najlepiej wez te wszystkie dokumenty, z ktortymi rozliczasz sie przed fiskusem.

Dosteniesz wnisek na bilet roczny na komunikacje miejska za cene ok.37 euro, mowesz takze otrzymac znizke na pociag, sa duze znizki na basen, do muzeow i do biblioteki.

 

Przepraszam ze sie wtracam, bilet miesieczny na STIB kosztuje 8,10 miesiecznie wiec roczny nie moze kosztowac 37 .Mam taki status i mutuel sam mi przyslal papiery po dlugotrwalym chorobowym.Za wizyte u lekarza place niecale 3 euro .Transport SNCB , TEC, LIJN placi sie 50% .

 

 

i tu wlasnie wyjasnilas masz status osoby chorej bedacej na swiadczeniach z ubepieczenia ,a osoby pracujace ?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Dokladnie tak  i sami mi przyslali dokumenty do wypelnienia, jednak  wiem ze biora pod uwage poprzedni rok rozliczeniowy i dopiero wtedy przyznaja .Wydaje mi sie tez ze ma tu znaczenie stala sytuacja danej osoby.Sytuacja osoby pracujacej moze ulec zmianie, wiecej godzin pracy i wyzszy dochod osiaga.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×