Skocz do zawartości
Belgia.net

Pesel Dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

dawid123

Witam mam pytanie chce zlozyc dokumenty o becikowe w polsce potrzebny jest pesel dziecka. Skad go mam wziasc jezeli dziecko rodzilam w Belgi?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aga4

Posluze się cytatem:

"Jedynym warunkiem otrzymania tego numeru jest polskie obywatelstwo dziecka. Numer ten można załatwiać na dwa sposoby: przez polski konsulat lub ambasadę (w celu otrzymania paszportu) oraz podczas pobytu w Polsce. I wydaje się, że ten drugi sposób, chociaż bardziej czasochłonny, dziecku opłacać się będzie najbardziej.

Wraz z numerem PESEL będzie jednak trzeba zameldować na stałe dziecko w kraju. Po co? Choćby po to, by mogło korzystać ze swoich praw, w tym – otrzymać dowód osobisty czy bezpłatną opiekę zdrowotną, gdy będzie przebywać na wakacjach u babci i dziadka..."

 

http://goniec.com/component/k2/10291-pesel-klucz-do-polskich-dokumentow-dla-dziecka/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
milka17

witaj

trzeba pojechać do konsulatu o wyrobienie paszportu  dla dziecka. musiasz zabrać ze sobą akt urodzenia dziecka z miasta w którym się urodziło. w konsulacie wypełniasz wszystkie dokumenty, robisz opłatę a reszte załatwia już konsulat. tzn meldują dziecko pod polskim adresem mamy tego dziecka i jest nadawany pesel. potem już tylko odebrać paszport z peselem. pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ula510

PRZEDŁUMACZ AKT URODZENIA DZIECKA NA JEZYK POLSKI I W KONSULACIE WYRÓB PASZPORT Z NUMEREM PESEL.DZIECKO NIE POTRZEBUJE MELDUNKU W POLSCE!!!! W POLSCE TEZ NIE ZAŁATWISZ PESELU-BYŁAM W TAKIEJ SYTUACJI!!! PANI W URZEDZIE POWIEDZIAŁA ZE SKORO DOKUMENT BYŁ WYROBIONY W BRUKSELI PRZEZ KONSULAT TO PESEL TEZ MAM SE ZAŁATWIAC W TEN SPOSÓB!!! MOŻE TRAWIŁA MI SIĘ TYLKO TAKA MENDA ALE CÓZ.......WEŚ SE PASZPORT Z PESELEM IPO KŁOPOCIE...POZDRAWIAM

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pandora

Ale w paszporcie nie ma numeru psl. Przez konsulat mozna zaledowac dziecko w pl i przy okazji nadawany jest numer psl. Zeby go dostac trzeba zglosic sie do gminyw Polsce w ktorej jest meldowane dziecko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
milka17

ja pisałam na własnym przykładzie. wszystko załatwił przeze mnie konsulat. dostałam paszport i pesel na osobnym dokumencie. i mi kobieta w konsulacie powiedziała że aby dziecko otrzymało pesel musi byc obywatelem polskim wiec od razu został zameldowany.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ula510

ja pisałam na własnym przykładzie. wszystko załatwił przeze mnie konsulat. dostałam paszport i pesel na osobnym dokumencie. i mi kobieta w konsulacie powiedziała że aby dziecko otrzymało pesel musi byc obywatelem polskim wiec od razu został zameldowany.

 

co wy wygadujecie!!!!???? moje dziecko sie urodziło tutaj!! przetłumaczyłam akt urodzenia i w konsulacie wyrobiłam dziecku paszport z numerem pesel i nie meldowałam go w POLSCE!!! urodzone jest tutaj i meldunek ma tez.....a skoro matka i ojciec sa POLAKAMI to dziecko nie bedzie innego obywatelstwa miało!!!!!!!

W PASZPORCIE NIE MA PESELU???? jak macie paszport to otwórzcie na stronie ze zdjeciem i danymi i po prawej stronie znajdziecie miejsce na numer PESELU!!!!! przy wyrobieniu trzeba zaznaczyć ze dokument ma być z peselem!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
milka17

noi po co te wykrzykniki...czy ja neguje czyjeś zdanie i mówię że procedura u kogoś ma wyglądać tak samo jak u mnie!? napisałam że na MOIM przykładzie. a skoro w konsulacie kobieta tak powiedziała to tak zrobiliśmy. a czy przeszkadza w czymś to że dziecko ma również meldunek w polsce tam gdzie ja? nie przeszkadza..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
milka17

a to przykłady z poradnika polaka, gdyby ktos jeszcze stwierdził że moja procedura przebiegła ŹLE..pozdrawiam

1.

Hania i Krzysztof są obywatelami polskimi i mieszkają od roku w Brukseli. 2 tygodnie temu urodziła

się im córeczka. Dziecko ma jedynie belgijski akt urodzenia. W ważnej sprawie rodzinnej

muszą pilnie wyjechać do Polski. Mogą ubiegać się o wydanie paszportu tymczasowego dla

dziecka. Będąc w Polsce, mogą zarejestrować w USC akt urodzenia dziecka i po powrocie do

Belgii złożyć z tym aktem wniosek o wydanie paszportu 5-letniego dla dziecka (będą musieli

zapisać się na wizytę w dziale paszportowym na stronie www.e-konsulat.gov.pl). Jeżeli nie

zarejestrują aktu sami w Polsce, mogą to zrobić po powrocie za pośrednictwem konsulatu

(będą musieli zapisać się na wizytę w dziale prawnym na stronie www.e-konsulat.gov.pl). Po

otrzymaniu polskiego aktu urodzenia córeczki Hania i Krzysztof będą mogli złożyć wniosek

o paszport 5-letni dla dziecka w polskim konsulacie.

 

2.

Lucyna i Piotr są obywatelami polskimi i mieszkają od roku w Brukseli. 2 miesiące temu urodziła

się im córeczka. Dziecko ma jedynie belgijski akt urodzenia. Aby dziecko mogło otrzymać

paszport 5-letni, rodzice muszą najpierw zarejestrować narodziny dziecka w polskim urzędzie

stanu cywilnego, w ostatnim miejscu zamieszkania jednego z rodziców. Mogą to zrobić za

pośrednictwem konsulatu (będą musieli zapisać się na wizytę w dziale prawnym na stronie

www.e-konsulat.gov.pl.) albo upoważnionej przez nich osoby bezpośrednio w Polsce. Po otrzymaniu

polskiego aktu urodzenia córeczki Lucyna i Piotr będą mogli złożyć wniosek o paszport

dla dziecka w polskim konsulacie. Aby ustalić datę spotkania w konsulacie w Brukseli, będą

musieli zapisać się na wizytę w dziale paszportowym na stronie www.e-konsulat.gov.pl. Nie

zwolni ich to jednak od wypełnienia, po przyjściu do konsulatu, wniosków paszportowych w

formie papierowej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×