Skocz do zawartości
Belgia.net

market z polskimi produktami west flandren

Rekomendowane odpowiedzi

daras28

chcialbym sie dowiedziec czy ktos moze wie gdzie moge szukac marketu polskiego na zachodniej flandri lub jakiegos innego np. ruskiego z dobrą  zywnoscia , poniewaz już mam dosyc tych belgijskich produktów nie ma się poprostu czym najesc proszę o pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

ja ciebie nie rozumiem, przeciez w sklepach jest tak duzy wybor np.miesa wieprzowego w duzych porcjach,poprostu mozna sobie przyrzadzic po polsku na tlusto, w piekarniku upiec .

przed upieczeniem niech polezy w zalewie dobrej./np.karkowka,schab itp/

dobre potem na zimno tez na kanapki do pracy,

tylko nie wymiguj sie brakiem czasu

dla chcacego nic trudnego/przepisy w internecie,www.smaker.pl,powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lisiczka135

Raczej w domu nie zrobi sobie śląskiej czy kabanosa......nie oszukujmy się jeżeli ktoś jest przyzwyczajony to polskich produktów to wcale się nie dziwię że nie smakują belgijskie wędliny, które nie mają smaku. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
111111

chcialbym sie dowiedziec czy ktos moze wie gdzie moge szukac marketu polskiego na zachodniej flandri lub jakiegos innego np. ruskiego z dobrą  zywnoscia , poniewaz już mam dosyc tych belgijskich produktów nie ma się poprostu czym najesc proszę o pomoc.

Tak, ale koleżanka nie pytała o przepis i czyjeś opinie, tylko o konkretny polski sklep.

Jeden polski sklep jest w Dentergem (Dreve 2. 8720 Dentergem), ale za dużego wyboru tam nie ma, a jest jeszcze polsko-ruski sklep w Gent (MixMarkt), który polecam, nie jest drogo i duży wybór, a przy okazji można znaleźć również mnóstwo innych typowo pl sklepów w Gent.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

A co z pl sklepikiem na Langestr w Brugge????Nie bylo tam takiego????Oczywiscie to rzecz gustu,ale nie zgadzam sie,ze to co belgijskie to beeeeee (maja bardzo dobre firmy wedliniarskie,ale i ceny wysokie).Ostatnio nawet w LIDL=u jest polska kielbasa z firmy Aubel, ktos juz jej probowal???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adema

A co z pl sklepikiem na Langestr w Brugge????Nie bylo tam takiego????Oczywiscie to rzecz gustu,ale nie zgadzam sie,ze to co belgijskie to beeeeee (maja bardzo dobre firmy wedliniarskie,ale i ceny wysokie).Ostatnio nawet w LIDL=u jest polska kielbasa z firmy Aubel, ktos juz jej probowal???

znajoma kupiła to mówiła że dobra ta kiełbasa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

A ok, nigdy tam nie bylam,ale swego czasu dosc blisko tej ulicy mieszkalam (St Kruis) i omijalam ja z daleka,dlatego bardzo zdziwilam sie,kiedy rodzina mi mowila,ze tam jest polski sklep

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pandora

To nie sa polskie kielbasy, tylko kielbasy wyprodukowane przez belgow na bazie ulepszonych polskich przepisow. W wakacje bylo glosno o tym w mediach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Co masz na mysli polskie kielbasy??? Ze nie sa wyprodukowane w PL????Àle to jest napisane nawet na metce. Ja wole juz taka jak jakas z niewiadomego zrodla.Podziwiam ludzi,ktorzy kupuja takie miecho niewiadomego pochodzenia od ludzi oglaszajacych sie tutaj czy na FB

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pandora

Co masz na mysli polskie kielbasy??? Ze nie sa wyprodukowane w PL????Àle to jest napisane nawet na metce. Ja wole juz taka jak jakas z niewiadomego zrodla.Podziwiam ludzi,ktorzy kupuja takie miecho niewiadomego pochodzenia od ludzi oglaszajacych sie tutaj czy na FB

A dlaczego belgowie maja wykupowac nasz narodowe receptury i na nich zarabiac? Nie lepiej dac zarobic polakom ktorzy maja do tego wieksze prawo?

Nie chodzi mi tutaj o kielbasy kupowane od domowych masarzy tylko o takie ze sklepow ale na prawdziwych polskich recepturach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

??? :)  :) Tak twoj post bardzo mnie rozsmieszyl.... ty sobie kupuj gdzie chcesz.... dazymy do jednosci w Europie,a wiec dlaczego w Belgii maja nie produkowac kielbasy ktora nazywa sie polska.Pewnie wypracowali swoje wlasne receptury i maja prawo robic takie kielbasy.A jak nie bedzie zbytu to i przestana ja robic. A ze mnie lepiej smakuje kielbasa z ZAUFANEGO polskiego rzeznika to inna sprawa. W PL tez czesto trudno kupic dobra kielbase,a nie cos kielbasopodobnego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pandora

??? :)  :) Tak twoj post bardzo mnie rozsmieszyl.... ty sobie kupuj gdzie chcesz.... dazymy do jednosci w Europie,a wiec dlaczego w Belgii maja nie produkowac kielbasy ktora nazywa sie polska.Pewnie wypracowali swoje wlasne receptury i maja prawo robic takie kielbasy.A jak nie bedzie zbytu to i przestana ja robic. A ze mnie lepiej smakuje kielbasa z ZAUFANEGO polskiego rzeznika to inna sprawa. W PL tez czesto trudno kupic dobra kielbase,a nie cos kielbasopodobnego

I wlasnie przez takie myslenie jak Twoje tracimy kase i nietylko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
majlo

??? :)  :) Tak twoj post bardzo mnie rozsmieszyl.... ty sobie kupuj gdzie chcesz.... dazymy do jednosci w Europie,a wiec dlaczego w Belgii maja nie produkowac kielbasy ktora nazywa sie polska.Pewnie wypracowali swoje wlasne receptury i maja prawo robic takie kielbasy.A jak nie bedzie zbytu to i przestana ja robic. A ze mnie lepiej smakuje kielbasa z ZAUFANEGO polskiego rzeznika to inna sprawa. W PL tez czesto trudno kupic dobra kielbase,a nie cos kielbasopodobnego

I wlasnie przez takie myslenie jak Twoje tracimy kase i nietylko.

Bo Ola77 to Belgijka z krwi i kości . Hihihi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Nie jestem Belgijka z krwi i kosci,a obecnie wole NL jak Belgie,gdyz mam porownanie :).A do SWOJEGO WLASNEGO ZDANIA mam PRAWO jak i ty i pandora. To dla mnie moherowe myslenie. To co teraz jemy tylko to co polskie????A ile w PL jest kebabow, pizzerni, barow z sushi????Pewnie,ze tak jak Wloch robi najlepsza pizze czy Turek lepszego kebaba tak Polak robi najlepsza krakowska,ale i moge sprobowac innej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pandora

Aj widze ze z Toba sie nie da dyskutowac bo wiesz wszystko lepiej. Zakonczmy ta bezowocna dyskusje i zyczmy sobie milego popoludnia:-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×