Skocz do zawartości
Belgia.net

Cpas / Omcw

Rekomendowane odpowiedzi

bartek33

Pracowałem jako independą 8 lat i mam karte E+ od 3 miesięcy nie mogę znalezć pracy

moje pytanie brzmi  czy w związku z tym mogę ubiegać się o jakiś zasiłek dla bezrobotnych 

czy coś takiego i czy mogę zawiesić partene

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Potwierdzam, nie masz prawa do bezrobotnego,ale wielu "naszych" "lapie sie" na pomoc CPAS,to zalezy od dobrej woli CPAS pod ktory podlegasz i twojej sytuacji rodzinnej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
klaudia5603

Witam, niedawno staciłam prace i mam takie pytanie czy ktos wie czy OCMW może mi pomóc czy nie bardzo? Był już ktoś w takiej sutuacji?  Bardzo proszę o odpowiedzi . Pozdrawiam. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Ja jestem w radzie spolecznej OCMW i kazde OCMW/CPAS ma taka rade.Sklada sie ona najczesciej z ludzi ktorzy brali udzial w wyborach lokalnych i byli na listach jakis partii.W zaleznosci od gminy/dzielnicy miasta taka rada moze miec od 7 do 20 osob.Asystentka socjalna przygotowuje twoja teczke wg specjalnych instrukcji i potem twoja sytuacja jest prezentowana na radzie (1-2 w miesiacu) i jest dyskusja lub nie oraz glosowanie. Asystentka sama moze przyznac dorazna pomoc natychmiastowa jezeli uwaza to za sluszne i potrzebne np udzielic zgody na pozyczke z kasy OCMW ,ktora mozesz dostac od reki. Kazda asystentka kazda gmina sa inne,a wiec tu nikt ci nie powie,czy akurat tobie pomoga,bo i kazda sytuacja jest inna i czasem kryteria gmin moga roznic sie od siebie.Na pewno warto sprobowac, bo socjal ma wiele mozliwosci w zwiazku z pracami interwencyjnymi i czesto sam prowadzi swoje cos jak by TS gdzie ludzie pracuja u ludzi starszych z danej gminy/dzielnicy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bxlll

Witam wszystkich!

Znajoma ma problem z praca! Mało pracuje, mieszka sama i musi zapłacić za mieszkanie, ma problem z placeniem rachunków bo czasem nie starcza pieniędzy! Czy może się zgłosić do CPSu i prosić o jaką kolwiek pomoc??

Lub gdzieś do innego urzędu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×