Skocz do zawartości
Belgia.net

Kaucja Przy Wynajmie Mieszkania

Rekomendowane odpowiedzi

parmezan

Witam musze wplacic gwarancje za mieszkanie na oddzielne konto,czy wlasciciel mieszkania musi isc razem ze mna do banku?czy mogę sama zalozyc konto?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

Można wziąć formularze z banku, umówić się z właścicielem na podpisanie i zanieść podpisane do banku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pyda

witam. czy wynajmując samemu mieszkanie zawsze belgowie żądają kaucji czy jest to kwestia indywidualna. ile mniejwiecej trzam miec przygotowane na wynajęcie kawalerki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bracunia

witam. czy wynajmując samemu mieszkanie zawsze belgowie żądają kaucji czy jest to kwestia indywidualna. ile mniejwiecej trzam miec przygotowane na wynajęcie kawalerki?

 

Nie spotkałam się z sytuacją, żeby nie płacić kaucji. Kaucja to zazwyczaj 2-krotna wysokość czynszu, jeśli wiec czynsz to 500 e to kaucja 1000e.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

witam. czy wynajmując samemu mieszkanie zawsze belgowie żądają kaucji czy jest to kwestia indywidualna. ile mniejwiecej trzam miec przygotowane na wynajęcie kawalerki?

 

To jest norma,ze placi sie gwarancje.Jeszcze pare lat temu bylo 3 miesiace, obecnie przepisowe sa 2 miesiace i na koncie zalozonym specjalnie do tego celu w banku wynajmujacego na obie osoby (lokator i wlasciciel)   http://www.belgium.be/fr/logement/location/garantie_locative/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kosiu1987

Witam. Mam pytanie odnosnie kaucji.. jesli bede chcial sie wyprowadzic to kaucja zostanie zwrócona czy bede musial znalesc kogos na swoje miejsce i dopiero wtedy oddadzą kaucje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

Witam. Mam pytanie odnosnie kaucji.. jesli bede chcial sie wyprowadzic to kaucja zostanie zwrócona czy bede musial znalesc kogos na swoje miejsce i dopiero wtedy oddadzą kaucje?

Oddadzą w momencie zdania mieszkania, jeśli wszystko jest ok. Nowy wynajmujący nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amarant

 

Witam. Mam pytanie odnosnie kaucji.. jesli bede chcial sie wyprowadzic to kaucja zostanie zwrócona czy bede musial znalesc kogos na swoje miejsce i dopiero wtedy oddadzą kaucje?

Oddadzą w momencie zdania mieszkania, jeśli wszystko jest ok. Nowy wynajmujący nie ma tu nic do rzeczy.

 

Ale to też zależy od umowy wynajmu. Ja mam tak, że gdybym chciała zdać mieszkanie w pierwszym roku wynajmu to wtedy tracę gwarancje,

w drugim roku odzyskuję połowę a dopiero w trzecim roku odzyskuję całość. Mam umowę z maklerem na okres 9 lat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gega12

Witam musze wplacic gwarancje za mieszkanie na oddzielne konto,czy wlasciciel miesozkania musi isc razem ze mna do banku?czy mogę sama zalozyc konto?

Nie wiem jak w innych bankach ale w KBC nie bylo potrzeby aby wlasciciel przy zakladaniu konta byl osobiscie. Wystarczyl skan jego dowodu. Później bank wysylal mu jego kopie dokumentow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sweet

 

 

Witam. Mam pytanie odnosnie kaucji.. jesli bede chcial sie wyprowadzic to kaucja zostanie zwrócona czy bede musial znalesc kogos na swoje miejsce i dopiero wtedy oddadzą kaucje?

Oddadzą w momencie zdania mieszkania, jeśli wszystko jest ok. Nowy wynajmujący nie ma tu nic do rzeczy.

 

Ale to też zależy od umowy wynajmu. Ja mam tak, że gdybym chciała zdać mieszkanie w pierwszym roku wynajmu to wtedy tracę gwarancje,

w drugim roku odzyskuję połowę a dopiero w trzecim roku odzyskuję całość. Mam umowę z maklerem na okres 9 lat.

 

Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, bo tzw kara za wcześniejsze zerwanie umowy nie powinna mieć nic wspólnego z gwarancją. Ja też mam umowę na 9lat, jakbym zrezygnowała w 1roku płaciłabym 3miesięczną kwotę czynszu, w drugim 2krotną itd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

To dobrze slyszysz... jak zrezygnujesz przedterminowo z wynajmu (tak zabezpieczaja sie wlasciciele) to owszem placisz 3 miesiace ktore ida z gwarancji (jak masz 2 miesieczna gwarancje to i musisz miesiac doplacic),ale hhhhmmm najczesciej jest tak ze wlasciciel bierze eksperta i zawsze cos jeszcze znajdzie ze niby popsute choc to tylko zuzytkowanie mieszkania

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Filip26

Ja mam w umowie najmu napisane , że jeżeli zrezygnujemy w pierwszym roku płacimy 2krotność czynszu.Jeżeli w drugim roku płacimy wartość czynszu.Jeżeli się zrezygnuje po 2 latach nie ponosi się żadnych kosztów, obowiązuje jedynie 3 miesiące wypowiedzenia aby właściciel mógł w tym czasie znależć kogos.Poprzedni lokatorzy mieszkali 2 lata.Nie płacili nic.Jedynie 3 miesięczne wypowiedzenie obowiązywało ich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
motylxx

Witam,czy mozna wczesniej osobiscie pobrac procent z banku ktury narusl z sumy wczesniej wplaconej jako gwarancja najmu lokum,czy moze czeka sie z tym do wypowiedzenia najmu?Z gory dziekuje , pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Joanna1983

A czy istnieje termin, przy zawarciu standardowej umowy najmu, na zwrot kaucji wynajmującemu?  Ja czekam 4 miesiąc!  dziękuję za pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
IWONA553

witam,ja muszę zmienić mieszkanie ponieważ właściciel sprzedał dom ,który wynajmuję. Mam pytanie do was(umowa została podpisana na 3 lata):czy w takim przypadku odzyskam całą kaucję i kiedy zostanie ona wypłacona.Z góry dziękuję za szybką odpowiedz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nevikum

Dasz wypowiedzenie najmu . Wlasciciel zrobi protokol zdania i ....jak wszystko bedzie ok :-D chodzi o szkody na mieszkaniu. Takie jakie bylo ma byc. To dostaniesz . A jak sie czepią to pokryje szkody. Kaucja dla wlasciciela jest po to aby, dac wypowiedzenie przed wyprowadzka regularne oplaty i czy beda szkody przez okres wynajmu. Masz kontrakt ?tam wszystko pisze.....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×