Skocz do zawartości
Belgia.net

Zwrot podatku

Rekomendowane odpowiedzi

Campeone1987

Witajcie! Mam problem i szukam pomocy, niedawno zjechałem do Polski z Belgii. Nie zamierzam wracać, zarobiłem dużo, wystarczy mi to na razie. Wybiorę się dopiero za jakiś czas ale do Niemiec, ale nieważne. Jak odzyskać zwrot podatku? Szukam jakiejś dobrej, uznanej firmy na terenie Polski, która za mnie się tym zajmie bo nie znam na tyle języka. Znalazłem Tax-Pol są z Wrocławia i widzę po opiniach, że wielu ludzi ich chwali więc chyba warto z nich skorzystać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
M-Audio

Witam , pierwszy raz rozliczalem sie w tamtym roku za 2012 rok, z wyliczenia ksiegowej mam miec zwrot. Do dzis cisza zadnego listu, nic. jak to jest z tym rozliczeniem, wysylaja jakis list i trzeba sie zglosic po odbior pieniedzy czy jak? Wspomne ze sie przeprowadzilem w tamtym roku na nowy adres , akurat jakos w okresie rozliczeniowym, mozliwe ze cos wyslali zwiazanego ze zwrotem na stary adres? Moze ktos poda jakis namiar gdzie mam sie zglosic aby czegos sie dowiedziec (wyjasnic sprawe), czy poprostu mam jeszcze nadal czekac? Z gory dziekuje ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lisiczka135

Spokojnie, mi też przysłali niedawno. W liście było napisane że mam 8 dni na zgłoszenie się do urzędu i podanie nr konta albo odbiór na poczcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
LFC

Urząd gdzie i jakie kolwiek trzeba zawsze informować o zmianie swojego statusu w tym właśnie adresu, żeby wysyłali na nowy adres a nie na stary logiczna sprawa. Jednak co do zwrotu podatku nie jestem aż taki biegły bo ja zlecam to co roku firmie z Polski, z którą już trzy lata współpracuje. Oszczędzam sobe tym sposobem, czas, nerwy i małą znajomość języka. Poczytaj sobie po za tym co i z czym się je w rozliczeniu na necie http://www.tax-pol.pl/belgia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
M-Audio

Urząd gdzie i jakie kolwiek trzeba zawsze informować o zmianie swojego statusu w tym właśnie adresu, żeby wysyłali na nowy adres a nie na stary logiczna sprawa. Jednak co do zwrotu podatku nie jestem aż taki biegły bo ja zlecam to co roku firmie z Polski, z którą już trzy lata współpracuje. Oszczędzam sobe tym sposobem, czas, nerwy i małą znajomość języka. Poczytaj sobie po za tym co i z czym się je w rozliczeniu na necie http://www.tax-pol.pl/belgia.

Dzieki dzieki, pozdrowienia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
klauduniaz

Hej. W tamtym roku pod koniec sierpnia zjechałam do kraju. Dostałam rozliczenie od pracodawcy za luty-sierpień 2013, ale nie dostałam szarej koperty w tym roku ponieważ się wymeldowałam. Czy wiecie w jaki sposób mogę się rozliczyć? Dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

mozesz skorzystac z uslug na terenie polski ;euro-tax.pl

zanosisz ,wysylasz im te dokumenty co posiadasz i rozlicza ciebie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
matiraz

mozesz skorzystac z uslug na terenie polski ;euro-tax.pl

zanosisz ,wysylasz im te dokumenty co posiadasz i rozlicza ciebie

mam pytanie w 2012 pracowałem w belgi od kwietnia do sierpnia przez polskiego posrednika firam nie płaciła za mnie podatku rozliczając się w polsce zapłaciłem 1800 w polskim urzędzie i belgia naliczyła mi podatek do zapłaty 2100 euro zapłaciłem pytanie moje takie czy mogę się starać od belgi jakieś pieniązki niepracowałem długo bo zalwdwie 5 miesięcy i az tyle wyszlo słyszalem że podatek poniżej połowy roku jest do zwrotu ? i wiem ze inni pracujac zemna dostali pieniadze z funduszu federalnego na jakiej podstawie i czemu ja nic nie otrzymałem 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
matiraz

 

mozesz skorzystac z uslug na terenie polski ;euro-tax.pl

zanosisz ,wysylasz im te dokumenty co posiadasz i rozlicza ciebie

mam pytanie w 2012 pracowałem w belgi od kwietnia do sierpnia przez polskiego posrednika firam nie płaciła za mnie podatku rozliczając się w polsce zapłaciłem 1800 w polskim urzędzie i belgia naliczyła mi podatek do zapłaty 2100 euro zapłaciłem pytanie moje takie czy mogę się starać od belgi jakieś pieniązki niepracowałem długo bo zalwdwie 5 miesięcy i az tyle wyszlo słyszalem że podatek poniżej połowy roku jest do zwrotu ? i wiem ze inni pracujac zemna dostali pieniadze z funduszu federalnego na jakiej podstawie i czemu ja nic nie otrzymałem 

 

 szperając w necie natknełem się na cośtakiego PODatKi

Wszyscy oddelegowani pracownicy płacą podatek dochodowy od osią-
gniętego dochodu. Jeśli praca na obszarze Belgii nie przekracza 183. dni
podatek opłacany jest w kraju pochodzenia pracodawcy. W przypadku
gdy wykonywana praca przekracza 183 dni oddelegowany pracownik
najemny ma obowiązek odprowadzania podatku dochodowego w
Belgii. Obowiązek ten rozpoczyna się z pierwszym dniem pracy na terenie Belgii. Pracodawca co miesiąc pobiera zaliczkę na podatek dochodowy oddelegowanego pracownika najemnego. Obowiązek rocznego
rozliczenia podatkowego spoczywa na pracowniku.
Uwaga: Jeśli pracujesz w Belgii dłużej niż 183 dni masz obowiązek składania rocznego zeznania podatkowego w Belgii. Obowiązek ten spoczywa zarówno na oddelegowanych pracownikach najemnych jak i samozatrudnionych. Więcej informacji na temat podatków można uzyskać w
centrum kontaktowym Ministerstwa Finansów, tel. 02/572 57 57. a ja pracowałem tylko 128 dni 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
MA115

pod koniec maja

jeśli rozliczałam się za rok 2013 i deklaracje musiałam złożyć w 2014 to dostane w maju kiedy 2015?? bo słyszałam że pod koniec roku tylko nie wiem dokładnie w którym miesiącu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
justa

Ja rozliczalam sie w polowie maja za rok 2013 i dostalam pismo ze skarbowki ze pieniadze wplyna mi pod koniec pazdziernika 2014

 

 

 

 

 

 

 

pod koniec maja

jeśli rozliczałam się za rok 2013 i deklaracje musiałam złożyć w 2014 to dostane w maju kiedy 2015?? bo słyszałam że pod koniec roku tylko nie wiem dokładnie w którym miesiącu

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bubabaluba

to że jednej osobie wypłacają w maju, nie znaczy że wszystkim :) urząd skarbowy za rok 2013 zaczyna wypłacać w październiku 2014 i ma czas do przynajmniej połowy przyszłego roku. Teraz nadal niektórzy dostają zwrot za rok 2012. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
iza36

Witam. Mój mąż pracuje w belgi i podatek rozliczała mu polska księgowa , po jej wypełnieniu dokumentów które uwzględniały zwrot podatku mąż złożył dokumenty w urzędzie skarbowym. I tu zaczyna się nasz problem urząd nie uwzględnił ulg które mój mąż odliczył : 3 dzieci , i to ze mąż jest jedynym żywicielem rodziny. Do zwrotu dostał 5 euro chociaż z wyliczeń księgowej wyszła kwota ponad 1900 euro. Czy ktoś orientuje się jak można odwołać się od decyzji urzędu skarbowego i jakie dokumenty trzeba przedłożyć?Dzwoniłam też do firm które zajmują się zwrotem podatku z zagranicy , ale oni nie robią korekt. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×