Skocz do zawartości
Belgia.net

Mechanicy Lakiernicy W Brukseli I Okolicach

Rekomendowane odpowiedzi

jakub89

Witam, proszę o informacje na temat mechaników samochodowych w Brukseli i okolicach. Chcę kupić auto i nie wiem czy droższe w esploatacji jest francuskie np: Renault czy niemiecki VW. ?? Czy mozecie przybliżyć jaka jest różnica w naprawie "francuza" czy "niemca" ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

nie jestem specjalista od aut,ale mam obie marki od wielu lat i nie ma dyskusji,ze niemieckie sa drozsze i lepsze,choc wszedzie mozna trafic na bubla

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jakub89

nie jestem specjalista od aut,ale mam obie marki od wielu lat i nie ma dyskusji,ze niemieckie sa drozsze i lepsze,choc wszedzie mozna trafic na bubla

Tak to się zgadza. Mnie chodzi o to jak wyglada kwestia NAPRAW aut - czy łatwo dostac części do niemieckich aut. Czy są polscy mechanicy aut francuskich?? Czy łatwiej i taniej naprawić Passata czy Lagunę?? Na takiego typu pytania chciałbym uzyskac odpowiedź ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

"moj" mechanik,od 20 lat ten sam naprawia mi oba auta,choc jest specjalista od BMW i zawsze mi powtarza zebym w koncu odpuscila sobie renowki :-) ale jak trzeba to naprawia,oczywiscie nie zawsze oryginalne czesci.Raz sprzeglo mi siadlo i cala skrzynia,w Niemczech chcieli 1800 eu, sprowadzilam do Belgii i Pawel naprawil mi za 800 eu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Witam - rada ¨Od Forda i francuza uchowaj mnie Panie Boze¨. Jestem z zawodu mechanikiem , ponadto ¨przerzucilem¨w swoim zyciu juz troszke pojazdow. Tak naprawde to doradzic w kwesti jakosci pojazdow francuskich, czy tez niemieckich jest mi bardzo trudno ( wieswageny tez sie juz dawno zepsuly to juz nie te pojazdy jak Golf II czy Passat edycjii 2 czy 3 ). Co do dostepnosci czesci to w Belgii raczej nie ma problemu - co do cen to roznie bywa; Mechanicy - no coz to osobny temat. Jak obserwuje tutejsze warsztaty, to ani w nich zaplecza technicznego , ani tymbardziej wykwalifikowanej kadry. Wiele bardzo prostych napraw wykonuje sie metodami przeniesionymi z kuzni, lub na chybil trafil, ze to ten podzespol jest uszkodzony.  Jakies 2 lata temu super fachura Polak splanowal glowice w silniku K4M Renault - i byl bardzo zaskoczony, ze przy pierwszym uruchomieniu popekala :D  :D  :D . A klijentce probowal wmowic, ze to w wymiku wczesniejszej awarii uszczelki. Uslugi naprawcze w Belgii nie sa tanie - nie wazne czy naprawiasz cieknacy kran, czy jakies urzadzenie - placisz dosc slono, a i jakosc uslug pozostawia wiele do zyczenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
leenka

ja osobiscie (mialam wczesniej Renault  teraz vw -  miniwany  ) i jak bym miala jeszcze raz wybierac to zdecydowanie  niemca 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maciasty

moze ktos zna jakis zaklad blacharski w belgii ktory ma dosc przytepne stawki za usluge oraz moze mial ktos jakies doswiadczenia w tym temacie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aja766

ja znam marokanczyk mi robil blacharke jak mi babka na parkingu caly bok obtarla, Bylo 3 elementy do malowania powiedzial 400 e

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
zbirmar

"moj" mechanik,od 20 lat ten sam naprawia mi oba auta,choc jest specjalista od BMW i zawsze mi powtarza zebym w koncu odpuscila sobie renowki :-) ale jak trzeba to naprawia,oczywiscie nie zawsze oryginalne czesci.Raz sprzeglo mi siadlo i cala skrzynia,w Niemczech chcieli 1800 eu, sprowadzilam do Belgii i Pawel naprawil mi za 800 eu

 

Cześć, jak możesz to podaj mi namiar na tego mechanika od BMW pilnie poszukuję dobrego fachowca bo niedługo ruszam do Polski na 01.11.

Z góry dzięki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DARBUD
Dnia 16.10.2015 o 17:18, zbirmar napisał:

 

Cześć, jak możesz to podaj mi namiar na tego mechanika od BMW pilnie poszukuję dobrego fachowca bo niedługo ruszam do Polski na 01.11.

Z góry dzięki.

Sory znam typa Pawla dosc dlugo i radze koledze nie zalatywac do pana   bedziesz pan zadowolony

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×