Skocz do zawartości
Belgia.net

Zasiłek Dla Bezrobotnych Po Dłuższej Chorobie

Rekomendowane odpowiedzi

sylwiaaa208

witam ! prosze o porade . pracowalam od 24.08.2011 do 28.10.2012 w fabryce  26.10 .2012 zachorowalam i przebywalam na kasie chorych do dzis  czyli prawie 2 lata. teraz chcialabym znow zaczac poszukiwac pracy czy nalezy mi sie zasilek dla bezrobotnych ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

mialas szczescie ze tak dlugo mialas zasilek chorobowy,bo tu w Belgii nie jest to obecnie latwe. Musisz zglosic sie do CAPAC  i dowiedziec sie czy nalezy ci sie zasilek -to zalezy od twojego wieku i przepracowanych dni

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sylwiaaa208

mialas szczescie ze tak dlugo mialas zasilek chorobowy,bo tu w Belgii nie jest to obecnie latwe. Musisz zglosic sie do CAPAC  i dowiedziec sie czy nalezy ci sie zasilek -to zalezy od twojego wieku i przepracowanych dni

mam przepracowany rok i 2 miesiace na pelen etat  a 2 dni przed koncem mojej umowy zachorowalam na  rok i 10 miesiecy  ( dostawlalam zasilek chorobowy ) teraz chce wroic do pracy ale zanim ja znajde potrzebuje zasilku dla bezrobotnych i z stad moje pytanie czy mi sie nalezy ? czy jest tu jakas kompetentna osoba ktora zna sie na tym i moze mi udzielic odpowiedzi ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sylwiaaa208

 

mialas szczescie ze tak dlugo mialas zasilek chorobowy,bo tu w Belgii nie jest to obecnie latwe. Musisz zglosic sie do CAPAC  i dowiedziec sie czy nalezy ci sie zasilek -to zalezy od twojego wieku i przepracowanych dni

mam przepracowany rok i 2 miesiace na pelen etat  a 2 dni przed koncem mojej umowy zachorowalam na  rok i 10 miesiecy  ( dostawlalam zasilek chorobowy ) teraz chce wroic do pracy ale zanim ja znajde potrzebuje zasilku dla bezrobotnych i z stad moje pytanie czy mi sie nalezy ? czy jest tu jakas kompetentna osoba ktora zna sie na tym i moze mi udzielic odpowiedzi ???

 

dodam ze mam 29 lat i jestem samotna matka 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

poczytaj forum juz wiele razy podawalam ten link,gdzie sama sobie mozesz wyliczyc http://www.bruxelles-j.be/fiches-information/tes-droits-au-chomage/quelles-conditions-dois-tu-remplir-pour-beneficier-des-allocations-de-chomage/

To ze jestes samotna matka nie ma zadnego wplywu na warunki otrzymania bezrobotnego,ale na wysokosc,gdyz jestes liczona jako rodzina.A bedac na chorobowym juz masz podwyzszone rodzinne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Witam! bylam w podobnej sytuacji wiec moge ci udzielic informacji.Podstawowa rzecz to fakt ze skoro bylas tak dlugo chora to o twoim zasilku chorobowym decydowal lekarz z ubezpieczenia czyli medicin de consail.Po roku pobytu na chorobowym jest to kwalifikowane jako inwalidztwo.Musisz dokladnie przeczytac orzeczenie tego lekarza, Ja osobiscie mialam wpisane ze moge pracowac na pol etatu i brac polowe chorobowwego na wlasne rzadanie lecz za zgoda lekarza consail.Czyli zeby podjac prace musialabym wystapic z wnioskiem do ubezpieczenia i lekarz mial zdecydowac czy moglabym pracowac czy tez nie.Nie wystepowalam ,lecz moj pracodawca koniecznie chcial zerwac kontrakt pracy .Zostalam wezwana na komisje lekarska do ubezpieczenia, byl to ciagle ten sam lekarz orzecznik ,ktory powiedzial mi ze moge wrocic do lekkiej pracy i byly pracodawca napewno mi wreczy C-4 bo tamta praca jest zbyt ciezka a innej miec nie bedzie.Zglosilam sie do swojej firmy natychmiast po otrzymaniu decyzji medicin de consail.Pracodawca byl zmuszony wyslac mnie do lekarza pracy Nie mozna przepracowac nawet jednego dnia przed wizyta u lekarza pracy.Lekarz pracy potwierdzi ze nie moge absolutnie ciezko pracowac i wpisal inapte definitive.Czyli dozywotnio.Pracodawca wreczyl mi zwolnienie z pracy ze wzgledu na chorobe. C-4 medicale.Z tym papierem zglaszasz sie do zwiazkow zawodowych , rejestrujesz sie w Forem lub ONem i dostajesz zasilek dla bezrobotnych.ja osobiscie bede przezucona z powrotem na zasilek chorobowy bo dwoch lekarzy na 3 wpisalo ze  nie moge pracowac.Tu licza sie decyzje 3 lekarzy rodzinny, medycyny pracy, orzecznik z mutuelu a czasami jeszcze lekarz z FOrem .Nawet jezeli zostane na zasilku to nie musze szukac pracy jak inni bo jestem invalida i taki zasilek moze trwac az do wieku emerytalnego.Pozdrawiam i zycze powodzenia.

witam ! prosze o porade . pracowalam od 24.08.2011 do 28.10.2012 w fabryce  26.10 .2012 zachorowalam i przebywalam na kasie chorych do dzis  czyli prawie 2 lata. teraz chcialabym znow zaczac poszukiwac pracy czy nalezy mi sie zasilek dla bezrobotnych ???

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

Witam! bylam w podobnej sytuacji wiec moge ci udzielic informacji.Podstawowa rzecz to fakt ze skoro bylas tak dlugo chora to o twoim zasilku chorobowym decydowal lekarz z ubezpieczenia czyli medicin de consail.Po roku pobytu na chorobowym jest to kwalifikowane jako inwalidztwo.Musisz dokladnie przeczytac orzeczenie tego lekarza, Ja osobiscie mialam wpisane ze moge pracowac na pol etatu i brac polowe chorobowwego na wlasne rzadanie lecz za zgoda lekarza consail.Czyli zeby podjac prace musialabym wystapic z wnioskiem do ubezpieczenia i lekarz mial zdecydowac czy moglabym pracowac czy tez nie.Nie wystepowalam ,lecz moj pracodawca koniecznie chcial zerwac kontrakt pracy .Zostalam wezwana na komisje lekarska do ubezpieczenia, byl to ciagle ten sam lekarz orzecznik ,ktory powiedzial mi ze moge wrocic do lekkiej pracy i byly pracodawca napewno mi wreczy C-4 bo tamta praca jest zbyt ciezka a innej miec nie bedzie.Zglosilam sie do swojej firmy natychmiast po otrzymaniu decyzji medicin de consail.Pracodawca byl zmuszony wyslac mnie do lekarza pracy Nie mozna przepracowac nawet jednego dnia przed wizyta u lekarza pracy.Lekarz pracy potwierdzi ze nie moge absolutnie ciezko pracowac i wpisal inapte definitive.Czyli dozywotnio.Pracodawca wreczyl mi zwolnienie z pracy ze wzgledu na chorobe. C-4 medicale.Z tym papierem zglaszasz sie do zwiazkow zawodowych , rejestrujesz sie w Forem lub ONem i dostajesz zasilek dla bezrobotnych.ja osobiscie bede przezucona z powrotem na zasilek chorobowy bo dwoch lekarzy na 3 wpisalo ze nie moge pracowac.Tu licza sie decyzje 3 lekarzy rodzinny, medycyny pracy, orzecznik z mutuelu a czasami jeszcze lekarz z FOrem .Nawet jezeli zostane na zasilku to nie musze szukac pracy jak inni bo jestem invalida i taki zasilek moze trwac az do wieku emerytalnego.Pozdrawiam i zycze powodzenia.

witam ! prosze o porade . pracowalam od 24.08.2011 do 28.10.2012 w fabryce 26.10 .2012 zachorowalam i przebywalam na kasie chorych do dzis czyli prawie 2 lata. teraz chcialabym znow zaczac poszukiwac pracy czy nalezy mi sie zasilek dla bezrobotnych ???

Masz belgijskie obywatelstwo??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Wszyscy wiedza w Belgii ze jak masz 1-2 lata inwalidztwa to masz prawo do dodatkowych znizek.Wowczas jak o nie prosisz to zaraz wzywaja na komisje i …. Nawet ślepemu i człowiekowi na wozku zabierają zasiłek. Tu żeby przejść na zasiłek dla bezrobotnych nawet na specjalnych zasadach to najpierw musi być on wypracowany.Nie wiem jak jest w BXL,ale wiem na pewno ze VDAB nie trzyma pod kloszem takich ludzi i szybko znajduje im jakakolwiek prace choćby obsluga toalet w dużych sklepach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

Wszyscy wiedza w Belgii ze jak masz 1-2 lata inwalidztwa to masz prawo do dodatkowych znizek.Wowczas jak o nie prosisz to zaraz wzywaja na komisje i …. Nawet ślepemu i człowiekowi na wozku zabierają zasiłek. Tu żeby przejść na zasiłek dla bezrobotnych nawet na specjalnych zasadach to najpierw musi być on wypracowany.Nie wiem jak jest w BXL,ale wiem na pewno ze VDAB nie trzyma pod kloszem takich ludzi i szybko znajduje im jakakolwiek prace choćby obsluga toalet w dużych sklepach

 

Prawo do znizek maja nie tylko inwalidzi, lecz wszyscy o niskich dochodach czyli nie przekraczajacych 16,000 i jest to status ViPO , co do zasilku dla bezrobotnych to podstawo jest wypracowanie odpowiedniej ilossci dni roboczych.Dokladnie nie wiem ile to jest bo nie musialam tego wiedziec bo pracowalam od 2007 roku wiec wystarczajaco dlugo. Masz racje ze FOREM sciga bezrobotnych ale dla ludzi z orzeczonym procentowo inwalidztwem jest lepiej bo nie  musisz sam ganiac z CV i szukac a przy braku pracy dla zdrowych i mlodych kto chce zatrudniac inwalide.Musisz pamietac ze za pierwsze tygodnie chorobowego placi pracodawca wiec pracownik chory jest nierentowny i kosztowny dla pracodawcy.W kiblach siedza babcie emerytki dorabiajace do renty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
123456

Wszyscy wiedza w Belgii ze jak masz 1-2 lata inwalidztwa to masz prawo do dodatkowych znizek.Wowczas jak o nie prosisz to zaraz wzywaja na komisje i …. Nawet ślepemu i człowiekowi na wozku zabierają zasiłek. Tu żeby przejść na zasiłek dla bezrobotnych nawet na specjalnych zasadach to najpierw musi być on wypracowany.Nie wiem jak jest w BXL,ale wiem na pewno ze VDAB nie trzyma pod kloszem takich ludzi i szybko znajduje im jakakolwiek prace choćby obsluga toalet w dużych sklepach

Prawo do znizek maja nie tylko inwalidzi, lecz wszyscy o niskich dochodach czyli nie przekraczajacych 16,000 i jest to status ViPO , co do zasilku dla bezrobotnych to podstawo jest wypracowanie odpowiedniej ilossci dni roboczych.Dokladnie nie wiem ile to jest bo nie musialam tego wiedziec bo pracowalam od 2007 roku wiec wystarczajaco dlugo. Masz racje ze FOREM sciga bezrobotnych ale dla ludzi z orzeczonym procentowo inwalidztwem jest lepiej bo nie musisz sam ganiac z CV i szukac a przy braku pracy dla zdrowych i mlodych kto chce zatrudniac inwalide.Musisz pamietac ze za pierwsze tygodnie chorobowego placi pracodawca wiec pracownik chory jest nierentowny i kosztowny dla pracodawcy.W kiblach siedza babcie emerytki dorabiajace do renty.

Rozumiem, ze to dotyczy obywateli belgijskich??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
alicia

 

 

Wszyscy wiedza w Belgii ze jak masz 1-2 lata inwalidztwa to masz prawo do dodatkowych znizek.Wowczas jak o nie prosisz to zaraz wzywaja na komisje i …. Nawet ślepemu i człowiekowi na wozku zabierają zasiłek. Tu żeby przejść na zasiłek dla bezrobotnych nawet na specjalnych zasadach to najpierw musi być on wypracowany.Nie wiem jak jest w BXL,ale wiem na pewno ze VDAB nie trzyma pod kloszem takich ludzi i szybko znajduje im jakakolwiek prace choćby obsluga toalet w dużych sklepach

Prawo do znizek maja nie tylko inwalidzi, lecz wszyscy o niskich dochodach czyli nie przekraczajacych 16,000 i jest to status ViPO , co do zasilku dla bezrobotnych to podstawo jest wypracowanie odpowiedniej ilossci dni roboczych.Dokladnie nie wiem ile to jest bo nie musialam tego wiedziec bo pracowalam od 2007 roku wiec wystarczajaco dlugo. Masz racje ze FOREM sciga bezrobotnych ale dla ludzi z orzeczonym procentowo inwalidztwem jest lepiej bo nie musisz sam ganiac z CV i szukac a przy braku pracy dla zdrowych i mlodych kto chce zatrudniac inwalide.Musisz pamietac ze za pierwsze tygodnie chorobowego placi pracodawca wiec pracownik chory jest nierentowny i kosztowny dla pracodawcy.W kiblach siedza babcie emerytki dorabiajace do renty.

Rozumiem, ze to dotyczy obywateli belgijskich??

 

Absolutnie nie,jestem tu juz dlugo bo 20 lat lecz nie posiadam obywatelstwa belgijskiego,wylacznie karte E+,.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×