Skocz do zawartości
Belgia.net

Koszt Porodu - Pokój 1-Osobowy W Szpitalu

Rekomendowane odpowiedzi

matimon

no tak. strasznie obawiam sie tej faktury

Witam ,rodzilam w czerwcu w szpitalu EDITH CAVELLmiałam pokój1 i leżalam 5 dni codziennie przychodził dr Janowski i dostalam fakture na 3299e wszystko pokryla mi partena dodam ze mam hospitalia plus od 1998r.powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
leenka

w cavellu mialam pokoj 1 osobowy z lazienka i WC lezalam 4 dni mam hospitalia +  w partenie  dostalam rachunek na blisko 4000 tys euro ze szpitala i wszysciutko mi wrocili a i zadnych zaliczek nie placilam

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax

Tak, tylko ze kolezanka wyzej napisala, ze ubezpieczenie ma od wrzesnia a jest juz w 21 tc. Calkiem mozliwe, ze ubezpieczenie jej nie obejmie ze wzgledu na karencje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
matimon

Tak, tylko ze kolezanka wyzej napisala, ze ubezpieczenie ma od wrzesnia a jest juz w 21 tc. Calkiem mozliwe, ze ubezpieczenie jej nie obejmie ze wzgledu na karencje.

Moja koleżanka rodzila w marcu na IXELLES niemiała dodatkowgo ubezpieczenia tylko podstawowe,była w pokoju 2 osobowym i przyszło jej do zapłaty 300e

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
syluwsia

dziekuje wszystkim za informacje.. ale dowiadywalam sie w swojej ubezpieczalni ze mi nie pokryja porodu bo za malo zarabiam.. zalamka.. :( i teraz nie mam pojecia co zrobic bo zeby w Polsce urodzic to tez troszke kosztuje a tam nie jestem ubezpieczona

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lisiczka135

dziekuje wszystkim za informacje.. ale dowiadywalam sie w swojej ubezpieczalni ze mi nie pokryja porodu bo za malo zarabiam.. zalamka.. :( i teraz nie mam pojecia co zrobic bo zeby w Polsce urodzic to tez troszke kosztuje a tam nie jestem ubezpieczona

W Polsce kobieta ciężarna ma darmowe ubezpieczenie które przysługuje jej konstytucyjnie, tak samo jak dzieciom do 18 roku życia. Idziesz mówisz że nie masz ubezpieczenia a szpital musi cię przyjąć. Wlicza się w to okres ciąży i karencji czyli 6 tyg. po porodzie. NFZ zwraca im za Twój pobyt w szpitalu. Szpitale robią to niechętnie bo podobno muszą długo czekać na zwrot tych pieniędzy ale nie mają prawa Cię odesłać. Często też to robią z powodu niewiedzy personelu dlatego najlepiej wcześniej wydrukować sobie ustawę lub iść do NFZ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
syluwsia

dla mnie tez to jest bzdura .. ;/ a jak z becikowym kazdemu sie nalezy kto pracuje legalnie? czy tez zalezy od liczby godzin w pracy ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Julka25

Mam pytanie dotyczące tego czy gdy urodzę 2dziecko to czy moje 1sze dziecko też może być zemną na sali jedno sobowej?Gdzie sie tego dowiedzieć i to zglosić ponieważ nie mam serca teraz go zostawić bez mnie na 3 dni lub dlużej gdy on teraz cały czas tylko jest zemną a ma 1,5 roku.Czy ginekolog odpowie na to pytanie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Eva87

Rodzilam 2 razy i mialam pokoj 1 osobowy i mam hospitalie + i w calosci mituel pokryl wszystkie koszty oczywiscie akonto trzeba wplacic w szpitalu. A z mituelu specjalny druk i wypelnia sie go doczepia pokwitowanie i wciagu kilku dni kasa na kacie😃

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pandora

Od 2017 roku wszytko sie pozmienialo, hospitalia plus zwraca calosc za pokoj wieloosobowy, za pokoj jednoosobowy trzeba doplacic, dokladnie nie pamietam ile

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Eva87

Na dokumentach z parteny wyraznie jest opisane ze hospitalia +pokrywa pokoj 1 osobowy w calosci. Po to placisz hospitalie + aby miec przywileje a za pokoje wieloosobowe nawet bez hospitali oddaja calosc.

Edytowane przez rudzielec

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pandora

Wszystko zalezy od szpitala.  Wstyczniu 2017 roku partena rozsylala dokumenty z lista szpitali  w ktorych jest doplata za pokoj jednoosobowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×