Skocz do zawartości
Belgia.net

Areszt - Deportacja

Rekomendowane odpowiedzi

jaga

Moi dwaj synowie siedzieli w areszcie.Wczoraj byla sprawa i zostali zwolnieni.Przy wyjsciu z aresztu czekali na nich policjanci w cywilnych ubraniach i napadli ich.Synowie uciekli do aresztu z powrotem ale tam ich nie wpuscili.Wpadli za nimi i tam w korytarzu bili i kopali potem wyciagneli na ulice  zawolali policje.zapakowali i wywiezli do innego miasta tam gdzie urzeduja.Zadnych przesluchan.zadnego tlumacza,co i dlaczego.Starszy syn mocno pobity.dali mu zastrzyk zeby przewiesc do osrodka deportacyjnego.Dzis rano zostali tam przewiezieni.Starszy lezy w szpitalu.nie wiem jaki stan.Gdzie i do kogo mam isc na skarge?Ja nie moge uwierzyc w to co sie stalo.Pomozcie ludzie co mam robic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jaga

dodzwonilam sie wreszcie.mam isc do sadu zlozyc skarge.Policja w bialy dzien bije ludzi ktorzy przez sąd zostali zwolnieni pod samymi drzwiami aresztu.To jakis koszmar.Chyba czuja sie zbyt pewni skoro tak zrobili.

Edytowane przez jaga

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

Kazdy kij ma 2 konca.Zdarzaly sie dziwne sytuacje,bo sama taka mialam,kiedy to policjantka (prywatnie pociotka dawnego bylego wlasciciela) chciala odkrecic mi tablice od samochodu stojacego przed garazem i domem  bo uwazala ze sa nielegalne (nie wiedziala,ze moj maz tez byl w tej branzy :-) i bardzo szybko przestala byc policjantka.To bylo 9 lat temu i Comite P zareagowalo natychmiast.Tu mozesz zlozyc skarge http://www.comitep.be/fr/index.asp?ID=Faq

Jednak,hhhmmm nie wszyscy policjanci sa intelo,choc przechodza trudne testy psycho-techniczne,ale czy byliby na tyle glupi,zeby bic jakiegos Polaka,ktory juz byl w areszcie (tak za nic??? za niewinnosc???W Belgii sa procedury w tym temacie ktorych przestrzegaja)  przed aresztem,gdzie wszedzie sa kamery????Ja w to nie wierze.....Moze najpierw trzeba porozmawiac z synami, zawsze maja prawo do pro deo i tlumacza (z powodu tego prawa w zeszlym roku bylo wiele strajkow w tej branzy). Skontaktuj sie z jakims pomagajacym za kase najlepiej tlumaczem przysieglym,ktory zorganizuje ci adwokata pro deo. Tu trzeba przestrzegac procedur

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jaga

To wszystko wygląda jakby bylo ustawione i niestety ale tak było.Zawieziono ich na deport bo podobno pobili policjantów.A gdzie zeznania oskarżonych?Gdzie prokurator?TAk sobie wyszli na wolnosc i pobili policje z innego miasta w dodatku nie w mundurach tylko po cywilnemu i nieoznakowanym samochodem.To wygladalo jak porwanie.Nastepnie zawożą na swoj komisariat,przetrzymują do rana i wywożą na ośrodek do deportu,Teraz przytoczę wyrok sądu,zakaz opuszczania Belgii przez najblizsze 3 miesiące i zamieszkiwanie pod moim adresem.Stawianie sie na wezwania sądu,Tam nic nie mogą zrobic bo czekaja na swego adwokata,Syn nadal przebywa w szpitalu.Obdukcje zrobili.Ja w zadnym filmie kryminalnym nie widziałam takiego scenariusza.Jak to się skonczy pewnie niedługo (mam nadzieję)napiszę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

A no wlasnie,jak pobili policjanta,ktory jest pod przysiega i jako funkcjoriusz na sluzbie to….. i mogę uwierzyć ze dali im wycisk,tylko bez swiadkow i to jeszcze oni poniosą surowe konsekwencje…. Nie ma sprawiedliwości na tym swiecie,a oni jeszcze bardziej pogrążyli się…Wiem,ze ty jako matka patrzysz na cala sprawę bardzo subiektywnie a ja chłodno i z zewnatrz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jaga

Jeszcze raz pisze,nie pobili żadnego policjanta.O godz 19.00 (tak mają na papierze)zostali wypuszczeni z aresztu,a o godz.19.00 aresztowani w drzwiach aresztu.Drugi syn nawet nie zdążyl wyjść na chodnik.Kamery tam są,tylko czy przypadkiem nie okaże się że nie nagrały tego zajścia?Mało tego,w ministerstwie sprawiedliwości (tak dowiedział się konsul)jest info,że zostali wypuszczeni na warunkowe zwolnienie i mają przebywać u mnie.A oni są w ośrodku deportacyjnym i jak na razie leci "czeski film".Adwokat nie odbiera telefonu,więc napisałam w ich imieniu, że proszą o pilny kontakt.Głucha cisza.Rozumie ktoś coś z tego?Bo ja nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

troche czasu minelo i mam nadzieje,ze juz nie ma czeskiego filmu i juz jest pozytywnie,czego ci zycze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×