Skocz do zawartości
Belgia.net

Polskie Przeszkole

Rekomendowane odpowiedzi

ada77

Dzień dobry,

 Chciałabym podłączyć się pod temat i zapytać, czy jest może polskie przedszkole np w Antwerpii lub w okolicach Sint-Niklaas?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
zielonywojownik

Cześć,

Niedawno dowiedziałem się, że jedyne polskie przedszkole, które funkcjonowało w Brukseli zostało zamknięte :(.

Dla mnie to trochę tragedia, bo niedługo przyjeżdżam tu z rodziną i liczyłem że moje 4 letnie dziecko nie będzie musiało cały czas siedzieć w domu. Nie orientujecie się może czy w 2015 roku jest uruchomiony w Brukseli jakiś program/warsztaty/spotkania po polsku, którym można dziecku zająć czas?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Olga

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
zielonywojownik

 

Brzmi bardzo ciekawie. Dziekuję. Trochę się waham, czy posyłać czterolatkę do belijskiego przedszkola. Czy się nie zestresuje że nie będzie rozumieć poleceń, nie będzie wiedziała jak powiedzieć że chce do toalety, że jeżeli nie będzie miejscowa to będzie piątym kołem u wozu i nawet przedszkolanki nie będą jej poświęcać z tego powodu uwagi. Macie dziewczyny jakieś doświadczenia z tym związane?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
aga4

Mysle, ze im wcześniej tym lepiej poslac do belgijskiego przedszkola....jeśli zamierzacie zostać tu dluzej...to dla dobra dziecka, im wcześniej nauczy się francuskiego tym lzej będzie potem w szkole. Ja mam bardzo dobre wspomnienia jeśli chodzi o tutejsze przedszkole.

Tak male dziecko bardzo szybko uczy się jezyka, wiec niepotrzebne sa obawy jak sobie poradzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vandetta

Dziewczyny, polecam serdecznie jedyne Polskie przedszkole i polską szkołę w Leuven- Mała Daskalia. Zajęcia odbywają się w środy i w soboty, jest fajna grupa, moja córka jest bardzo zadowolona. Jest super wyszkolona kadra, nie z przypadku (wiem, że jest jeszcze jedno polskie przedszkole- jakieś nowe ale bez doświadczenia i polotu, babki nie mają kwalifikacji- uczą po liceum czy zawodówce i w ogóle szemrane towarzystwo). W Daskalii dzieci mają 4 wielkie place zabaw, animatorów, rytmikę, logopedię za niewielkie pieniądze. Dużo dziewczyn z Brukseli wozi dzieci, żeby mogły mieć kontakt z polskimi rówieśnikami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maryla256

Witam, od dwóch miesięcy mieszkam wraz z mężem (mąż tynkarz własna działalność na a1 od sześciu lat w Belgii) i 4 letnią córką dokładnie Hoogstraten - Wortel. Chciałabym się dowiedzieć coś na temat przedszkoli dla takich maluszków w okolicy i tutejszych zwyczajach gdyż sama chciałam podjąć jakąś prace np. sprzątanie domów itp. Jakie warunki musimy spełnić by móc dziecko zapisać do przedszkola. Czy są tu mamy aktywne zawodowo i w tym samym czasie opiekują się dziećmi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×