Skocz do zawartości
Belgia.net

zdjecie z fotoradaru

Rekomendowane odpowiedzi

patyczak94

wracajac z anglii na swieta przejezdzajac w brukseli fotoradar strzelil mi zdjecie , przyszlo jakies pismo po francusku w ktorej jest informacja jaka jest predkosc dozwolona jaka byla i jakas trzecia do tego formularz do wypelnienia, zadnej kwoty, kwitu do zaplaty, ani zdjecia. nie znam francuskiego , czekac na kolejne listy czy co robic

15909588_1906953206203965_133075971_n.jpg

15935738_1906953186203967_463446944_n.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
otorobert

Ten forularz to gdybys Ty nie jechał autem to masz wskazac kierowce .

Jezeli Ty przyznajesz sie ze jechałes to nic nie wypełniasz tylko płacisz mandat i po sprawie . ( przyślą pocztą mandat za kilkanaście dni  )

A zdjecie to mogłes zrobić sobie sam selfie jak jedziesz 'uchachany'  i wyprzedzasz wszystkich 

Edytowane przez otorobert
dodatkowe informacje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
patyczak94

maja jakis okreslony czas na wyslanie mandatu? jest mozliwosc ze nie przyjdzie? jakiej wysokosci kara za te wykroczenie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcinn

Tu masz kalkulator wycenowy: http://www.code-de-la-route.be/calcul-amende

Swoją drogą to ciekawe dlaczego zdejmują z odczytanej prędkości w tym szczególnym przypadku te 6 km (89 vs 83) skoro urządzenie pomiarowe ma błąd rzędu 3 km/h do 100 km/h i 3% powyżej tej prędkości (przynajmniej tak w Polsce jest) a do tego przyjmuje się że licznik samochodowy przekłamuje w granicach 6 km/h +/- 

Teoretycznie jadąc wg. wskazań licznika samochodowego ciężko jest złamać prędkość jadąc tyle ile znaki wskazują niemniej jednak czasem nowe opony zimowe o zdecydowanie wyższym bieżniku niż te letnie na których samochód przeszedł homologację mogą nieco zachwiać te wartości.

BTW niezły bajzel teraz jest na drogach Flandrii po tym jak wprowadzili tą 70 km/h na drogach innych niż ekspresówki i autostrady. Niektórzy stosują znaki zona 70 inni liczą że ludzie wiedzą że nie ma już 90 a jest 70 km/h. Największy nieład obecnie jest w okolicach Brugge gdzie teraz 90 km/h przeplata się z symbolem ekspresówki i sam już nie wiem czy 90 czy 120 km/h jechać :car: Najgorsze jest to że te znaki na 2-pasmówce poustawiali tak że występują one momentami tylko z jednej strony jezdni co też jest absurdem np. podczas wyprzedzania innego pojazdu gdy za jego obrysem ginie ta informacja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
agnesss

W Belgii zdjęć z fotoradaru się nie dostaje. Nie wiem jak to jest teraz, ale ja swego czasu na tym samym ograniczeniu i po przekroczeniu podobnej prędkości dostałam 70 euro (obecnie ta stawka może być wyższa i nie wiem jak to wygląda w przypadku innych rejestracji niż belgijskie, czy jakiś kosztów nie doliczaja). Co do kwestii, którą poruszył kolega wyżej, odejmuja 6km/h, ponieważ taka jest granica tolerancji przekroczenia prędkości, czyli mając ograniczenie do 70 możesz jechać max 76 (na autostradach wg mandatu który dostałam odejmuja 9km/h). 

Edytowane przez agnesss

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Sndacz

 

 

Zdjecie z policyjnego samochodu z radarem musi byc zrobione od tyłu czy to nie ma znaczenia?  i ile pasów zazwyczaj łapie taka kamera ? orientuje sie ktos ? Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mat86

Witam witam wcale nie musi byc od tyl, ja akurat szczesliwie nabylem je od przodu. Panowie Policjanci nie mogliby przepuscic takiej okazji miec 118 km h na 70tce. Mandacik przyszedl i to spory :-) z tego co wiem mozna sie nie zgodzic itp. Ale co tu sie nie zgadzac jak sie depnelo. I tak najbardziej boli busem z pracy krecenie sie po miescie jak slimak a tu za krzyzuweczka stoja sobie Panowie P i wylapujesz 110 euro za glupie pasu!!!! Zaplacilem juz pare mandacikow ale ten bolal najbardziej. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
anatolkostecki

mandaty w belgii nie przedawniaja sie,skotaktuj sie z nimi bo ci przyjdzie komornik i to po pru latach i kwota bedzie pare tysecy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pawelnov

Rozumiem jednak jeśli przyszło mi pismo że popełniłem wykroczenie i mam prawo do odwoływania jeśli to nie ja.

Nie odwołuje sie bo to ja byłem więc nie musiałem nim nic odpisywać ( równoznaczne z przyznaniem się ) a poczty z kara nadal nie ma. Podobna mam sytuacje w Niemczech przyszły 2 listy ze zdjęciem, nie odpisywałem bo widac że to ja. Nadal nic nie przyslali, wiec jesli nie dostałem informacji to ok mandat moge zaplacic jak przyjdzie ale dlaczego miałbym płacić odsetki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcinn

Odnośnie fotoradarów to ostatnio tutejsza policja wzbogaciła się w urządzenia robiące fotografie bez flesza dzięki czemu mogą je zamontować m.in. w tunelach. Może to naraz nadzorować do 6 pasów ruchu albo wyłącznie np. tylko 2 środkowe itd. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kuba11

Przyszło do firmy pismo o wykroczeniu drogowym, które popełniłem na terenie Belgii, szef mi jako sprawcy dał mi to do wypełnienia, ale nie wszystko rozumiem. Przekroczenie 103/90 - mam nadzieję, że za to jakichś drastycznych kar nie ma:)IMG_4108.thumb.JPG.d19d8330282d3231bf8d0f330c06860d.JPG

W punkcie 1 zaznaczam "NON", bo samochód do mnie nie należy i podaje dane właściciela auta?

W punkcie 2 zaznaczam "OUI" i dodatkowo podpunkt trzeci "employe..." i podaję nazwę firmy dla której jeżdżę?

W punkcie 3 zaznaczam "OUI" bo przyznaję się do popełnienia wykroczenia?

W punkcie 4 - jeśli zaznaczę "OUI"  to będzie że zgadzam się na nałożenie kary (mandatu) bez sądu, rozprawy itd, a jeżeli "NON" to znaczy że chcę do sądu? Czy ktoś ma doświadczenie co jest bardziej korzystne? 

W punkcie 5 zaznaczam "NON" bo nie mam usprawiedliwienia?]\

Punkt 6 "D".

Edytowane przez Kuba11

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×