Skocz do zawartości
Belgia.net

Konsekwencje prawne "zabrania klientów" przy zmianie biura

Rekomendowane odpowiedzi

ogniszka

Witam!

Jestem na wypowiedzeniu w obecnym biurze i część klientów chce, żebym pracowała u nich dalej. Nie mają żadnego kontraktu. Szefowa dzwoniła dziś w tej sprawie, że jeśli się na to zgodzę, wyciągnie wobec mnie konsekwencje prawne, bo są to "godziny" z biura. Czy to możliwe, żeby pozwała mnie do sądu czy zgłosiła to w jakiejś instytucji?

Edytowane przez ogniszka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pandora

Oczywiscie ze nie, klient ma prawo wyboru. Radze aby klient zadzwonil  do biura i poiedzial ze rezygnuje z ich uslug , to wystarczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ogniszka

Dzięki, tak właśnie mi się wydaje, że to wolny kraj. Ale jak się słyszy wrzaski i podobne telefony odbierają klienci to można stracić głowę..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
xyz

Witam!Szefowa tylko straszy a żadnego prawa w tej kwestii nie ma skoro klijęci chcą Panią.Nie dziwie się skad decyzja o zmianie biura.Proszę się do mnie odezwać poniewaz tez chcę zmienic biuro może jesteśmy w tym samym.Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ogniszka

Po konsultacji z adwokatem-  są tylko przesłanki, żeby pozwała mnie o odszkodowanie, gdybym chciała nadal pracować z tymi klientami, zwłaszcza gdyby miała dobrego adwokata a ja żadnego.

Natomiast klienci, owszem,  mają wybór i nie odpowiadam w żadnym stopniu za to, że rezygnują z usług biura wraz z końcem mego wypowiedzenia. Bo ja ich do tego nie namówiłam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×