Skocz do zawartości
Belgia.net

Do Polski - Dowód Czy Paszport?

Rekomendowane odpowiedzi

gunia72

Witam może ktoś był w podobnej sytuacji mój syn ma meldunek w PL u ojca i tu bo jest ze mną jego dowód jest ważny tylko do czerwca 2014 a latem chcę jechać do PL ,czy muszę wyrabiać mu dowód czy mogę tu wyrobić paszport i wystarczy? Obydwoje mamy karty tymczasowe belgijskie ale wiem że w Polsce musimy posługiwać się polskimi dokumentami. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

paszport zrobisz przez konsulat polski w bxli,to koszt 106 euro plus zdjecia,czekasz ok 4 tygodni,jesli juz teraz pojdziecie to byc moze byc krocej,do polski dojedzie bez dowodu,autobus,mikrobus,ale juz samolotem nie,wiec podejmijcie decyzje powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
oneczka

paszport zrobisz przez konsulat polski w bxli,to koszt 106 euro plus zdjecia,czekasz ok 4 tygodni,jesli juz teraz pojdziecie to byc moze byc krocej,do polski dojedzie bez dowodu,autobus,mikrobus,ale juz samolotem nie,wiec podejmijcie decyzje powodzenia

do wyrobienia paszportu dla dzieka potrzebna jest zgoda obojga rodziców, więc albo musicie iść do konsulatu razem albo ojciec dziecka musi wyrazić zgodę na piśmie i to u notariusza. teraz nie jestem pewna ale aby wyrobic paszport w komsulacie chyba trzeba umawiać się na wizytę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem ze, w Poniedzialek 27.10.14 mam lot do Polski liniam ryanair

zarezerwowalem bilet zrobielm odprawe wybralem opcje dowod osobisty i wpisalem numer karty id belgijskiej

poniewaz niemam polskiego dowodu a paszport stracil waznosc 16 lipca bierzacego roku..(komentarze typu Ty idioto lub pech itd. dziekuje)

co moge zrobic by leciec jescze tym lotem jest to dlamie bardzo wazne sprawy rodzinne ,czytalem ze do powrotu do kraju paszport nie musi by wazny (ale czy to prawda)?

na paszport tymczasowy czeka sie 2-3tyg no plus ze te panie lub panowie w konsulacie siedza tam jak za kare i nic im sie niechce zobic

czy istniej jakas mozliwosc by dostac jakis papier ktory zezwoli mi na powrot do kraju

nawet w paszporcie jest napisane na ostatniej stronie pukt 5. ze jesli paszport straci waznosc obywatel ma prawo na tym paszporcie wrucic do polski

co mam zrobic??

comuna??abasada??konsulat??

 

Dziekuje i Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
oneczka

nie tak dawno byłam świadkiem kiedy jeden z pasażerów( też ryanair) nie został wpuszczony na pokład bo jego paszport stracił wazność i nie pomogły żadne prośby ani zaklęcia, chociaz to może zalezeć też od osób które prowadzą odprawę. Dokument na powrót do kraju konsulat ma obowiązek wydać od ręki, a bynajmniej tak było w moim przypadku. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×