Skocz do zawartości
Belgia.net

Gimnazjum W P L Dalsza Nauka W Belgii

Rekomendowane odpowiedzi

miki1978

Mój syn skończył drugą gimnazjum w Polsce .W wakacje przyjeżdża do Belgii na stałe.

Gdzie i jaką szkołę mogę mu znalezć?Mieszkam w Zulte(20 km od Gentu) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gosia

poszukaj czegos takiego jak 'kompas' tam maja osobe ktora zajmuje sie tym pomoze wybrac szkole najblizej i umowi na spotkanie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mikael

Witam, ja mam podobną sytuację w wakacje przyjeżdżają moje dzieci, jedno w wieku 14 i drugie 13 lat.

Co to jest OKAN, czy to szkoła językowa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Paulina91

Witam, ja mam podobną sytuację w wakacje przyjeżdżają moje dzieci, jedno w wieku 14 i drugie 13 lat.

Co to jest OKAN, czy to szkoła językowa?

tak, uczą się tam niderlandzkiego z innymi obcokrajowcami

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax

OKAN ma nauczyc tutejszego jezyka, wiec albo fr, albo nl i przygotowac do podjecia nauki w Be. Zreszta tego fr nie jestem pewna, bo myslalam ze OKAN to szkoly flamandzkie. Ktos wie wiecej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

Bardzo wam dziękuję wam za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie KLASA OKAN TO JEST w szkole tam przy ambasadzie, a czy jest możliwośc żeby brat poszedł do szkoły w języku angielskim a nie francuskim 

okan nie jest przy polskiej szkole,to tzw rok zerowy w kazdej szkole,przy zapisie do szkoly rozmawiasz z dyrekcja i mowisz w jakim jezyku sie porozumiewasz, to daje informacje gdzie masz mozliwosci nauki by poznac jezyk i choc troche sie go nauczyc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
miska

W polsce gimnazjum trwa 3 lata,potem albo liceum ,albo co innego.Tutaj Po podstawowce jest 6 lat nauki.Czyli odpowiednik polskiego gimnazjum i liceum w jednym.Potem mozna isc na studia.Wiec jest raczej na odwrot niz pisze Pani kilka postow wyzej.Poza tym po pierwszych 2 latach,gdzie jest tak zwany ogolniak,wedle zdolnosci i zainteresowan kazdy obiera swoja dalsza droge.moze to byc liceum ogolniak,technikum lub zawodowka.Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

 

Bardzo wam dziękuję wam za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie KLASA OKAN TO JEST w szkole tam przy ambasadzie, a czy jest możliwośc żeby brat poszedł do szkoły w języku angielskim a nie francuskim 

okan nie jest przy polskiej szkole,to tzw rok zerowy w kazdej szkole,przy zapisie do szkoly rozmawiasz z dyrekcja i mowisz w jakim jezyku sie porozumiewasz, to daje informacje gdzie masz mozliwosci nauki by poznac jezyk i choc troche sie go nauczyc

 

Witamy na stronie internetowej OKAN Drie Hofsteden!

wat.jpgHet onthaalonderwijs jest kierowany do uczniów w wieku od 12 do 18 lat którzy dopiero przybyli do Belgi. Pierwszy rok szkolny to intensywna nauka jezyka niderlandzkiego.

stad-kortrijk.jpgOsiagnieta znajomosc jezyka niderlandzkiego pozwoli uczniom na dalsze ksztalcenie w tutejszym regularnym systemie oswiaty, w dowolnie wybranej szkole i w dowolnie wybranym przez nich kierunku studiów który stoi blisko ich indywidualnych zainteresowan i uzdolnien.

Pozytywna postawa ucznia w szkole oraz poza szkola jest bardzo waznym elementem w procesie integracji spolecznej. Zespól nauczycieli OKAN Drie Hofsteden, grupa pedagogów GOK oraz konsulenci CLB czuwaja nad prawidlowym procesem ksztalcenia oraz integracja spoleczna nowo przybylych uczniów.

 

kortrijk-okan-kortrijk1.jpg
kortrijk-okan-kortrijk2.jpg
kortrijk-okan-kortrijk3.jpg
 

 

HR.gif

wie.jpg» KTO ?

• W biezacym roku szkolnym (do 31grudnia) masz min. 12 lat i nie ukonczone 18 lat

• Jestes obcokrajowcem mieszkajacym rok , nieprzerwanie w Belgi

• Jezyk niderlandzki nie jest twoim jezykiem ojczystym lub jezykiem którym 

   sie poslugujesz w domu rodzinnym

• Twoja znajomosc jezyka niderlandzkiego jest niewystarczajaca zeby moc podjac

   nauke wtutejszym systemie oswiaty

• Uczeszczasz do niderlandzko-jezycznej szkoly nie dluzej niz 9 miesiecy 

  (nie liczac miesiecy lipca i sierpnia) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adema

Do września jeszcze dużo czasu. Niech brat się zapisze na jakiś kurs francuskiego to już trochę będzie umiał jak tu przyjedzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×