Skocz do zawartości
Belgia.net

Praca przez Interim

Rekomendowane odpowiedzi

Joanna3001

Witam.

Mam pytanie do kobiet, któe znalazły pracę przez Interim :) W sierpniu przeprowadzam się do Mechelen. Jakie są Wasze doświadczenia z poszukiwaniem pracy przez Interim? Czy długo się "czeka" na ofertę pracy? Znam podstawy Flamandzkiego i mówię dobrze po angielsku. Czy ktoś z Was podzieliłby się ze mną dośiwdczeniem w tej kwestii? 

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Joanna3001

Szczerze mówiąc cokolwiek. :) Może to być jaka kolwiek dostępna legalnie praca. :) Przynajmniej na początek. Z czasem podszkole język i będę szukała czegoś innego. Na początek chodzi mi o pracę: na zmywaku, przy sprzątaniu, wyładunek towaru, przy owocach. :) Myślę realnie i wiem, że póki nie poznam drugiego języka dobrze to nic z lepszej pracy. Jak narazie chodzę na indywidualne lekcje. Dobrze mi idzie nauka, ale na początek i tak myślę o pracy niewykwalifikowanej :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Isc do Interimow i zlozyc CV - no i czekac. Myślę, ze do tych prac, które Pani wymieniła raczej nie ma natłoku chętnych ( mysle oczywiscie o Belgach ) Zycze powodzenia

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Joanna3001

Dziękuje. Przyda się! :) Pozytywne myślenie i nauka języka to dobry początek. Pozdrawiam :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
coly92

Jak wygląda współpraca z interimem ? oni pobierają opłatę za znalezienie pracy czy z wynagrodzenia potrącają ? na czym to polega ?

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
coly92

Jakie dokumenty są potrzebne do rozpoczęcia współpracy ? I co dalej, jeśli Interim znajdzie prace ?
Umowa z biurem obowiązuje przez całą umowę z pracodawcą ? Jaką rolę odgrywa wtedy Interim ? Czy biuro pobiera jakieś pieniądze z wypłaty?
Jak jaka współpraca w ogóle wygląda na dłuższą metę ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Edytowane przez coly92

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Sklada Pani/Pan cv do danego Interimu - jesli jakis ich klient bedzie zainteresowany, to wtedy wzywaja na rozmowe. Jesli bedzie ok, to wtedy wypozyczaja Pania/Pana danej firmie. Tak naprawde to jest sie pracownikiem Interimu, wysylanym do okreslonego klienta. Umowy moga byc podpisywane: jednodniowe, tygodniowe, rzadko miesieczne. Platnikiem poborow jest Interim jako pracodawca. Interim teoretycznie nie pobiera oplat za wspolprace, ale to tylko teoria, gdyz wielokrotnie stawka z Interimu jest duzo nizsza niz ta, ktora sie w rzeczywistosci nalezy. Jeszcze raz powtarzam  PRACODAWCA JEST INTERIM, A NIE FIRMA DO KTOREJ SIE ZA JEJ POSREDNICTWEM TRAFIA.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Wszelkiego rodzaju zaliczki na poczet podatku, ubezpieczenia potraca z wynagrodzenia Interim jako pracodawca. Nalezy zwracac uwage na wysokosc zaliczki podatkowej. Bardzo czesto Interimy odprowadzaja minimum ( bodajze ok 12% ) i na koniec okresu podatkowego jest placz, bo przychodzi podatek do doplaty. Co do VDAB - to nie ma zadnej przeszkody, by zlozyc CV do Interimu, tylko jak Interim zaoferuje prace, to trzeba to zglosic.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×