Skocz do zawartości
Belgia.net

Mieszkanie w pensjonacie a praca

Rekomendowane odpowiedzi

Joanna3001

Witam.

Mam pytanie. Wiem, że obowiązek meldunkowy nie dotyczy osób zamieszkujących w hotelach, pensjonatach itp. - turyści otrzymują tzw. deklarację przybycia. Czyli jak mieszkam w hotelu i wyrobiłam deklarację przybycia mogę szukać legalnie pracy? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
azza

deklarację przybycia stosuje się tylko i wyłącznie dla osób, które przebywają w Belgi w celach turystycznym,czyli nie można w tym czasie podjąć ŻADNEJ pracy,ale można do 3 miesięcy legalnie przebywać na terenie kraju.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax
1 godzinę temu, azza napisał:

deklarację przybycia stosuje się tylko i wyłącznie dla osób, które przebywają w Belgi w celach turystycznym,czyli nie można w tym czasie podjąć ŻADNEJ pracy,ale można do 3 miesięcy legalnie przebywać na terenie dkraju.

dokladnie :D to tak jakbys byla na wakacjach, ale jak w miedzyczasie znajdzeisz prace to musisz poszukac innego meldunku (musisz miec adres)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Joanna3001
10 minut temu, Pandorax napisał:

dokladnie :D to tak jakbys byla na wakacjach, ale jak w miedzyczasie znajdzeisz prace to musisz poszukac innego meldunku (musisz miec adres)

Czyli mogę znaleźć pracę a zaraz po tym meldunek? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax
Przed chwilą, Joanna3001 napisał:

Czyli mogę znaleźć pracę a zaraz po tym meldunek? 

Jest szansa, ze znajdzeisz prace, ale musisz tez poszukac melduneku. Jedno pewne zamieszkajac tam na legalna prace nie ma co liczyc, a na czarno tez juz ze swieczka szukac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Aga83

Mój mąż znalazł prace przez interim pózniej został mu nadany belgijski numer taki  jak u nas Polski pesel i mieszkał w hotelu bez meldunku rok także to chyba z tym meldunkiem zależy. Musiałabym dokładnie męża podpytać wiem że mieszkał w Hotelu i dopiero po roku znalezlismy dom i mieszkamy razem :) cała poczta wszytkko przychodziło mu do hotelu pracował legalinie tak samo mu mówiono że nie moze sie zapisać do zwiazków jak rok nie ma prezpracowanych w Belgi a zapisali go po 2 miesiac przepracowanaych. Nie wiem moze warto spytać w interimie o ten meldunek tu jestem pewnoa na 100% miał legalna umowe i mieszkal bez meldunku w hotelu :P

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Joanna3001
1 godzinę temu, Aga83 napisał:

Mój mąż znalazł prace przez interim pózniej został mu nadany belgijski numer taki  jak u nas Polski pesel i mieszkał w hotelu bez meldunku rok także to chyba z tym meldunkiem zależy. Musiałabym dokładnie męża podpytać wiem że mieszkał w Hotelu i dopiero po roku znalezlismy dom i mieszkamy razem :) cała poczta wszytkko przychodziło mu do hotelu pracował legalinie tak samo mu mówiono że nie moze sie zapisać do zwiazków jak rok nie ma prezpracowanych w Belgi a zapisali go po 2 miesiac przepracowanaych. Nie wiem moze warto spytać w interimie o ten meldunek tu jestem pewnoa na 100% miał legalna umowe i mieszkal bez meldunku w hotelu :P

 

W końcu jakaś dobra wiadomość! :) Aga, będę bardzo wdzięczna jeżeli mogłabyś dopytać męża jak to dokładnie wygląda. Informacji na ten temat mam mnóstwo każda mówi co innego, Bardzo zależy mi na opinii ludzi, którzy byli w podobnej sytuacji. Jeżeli wolisz możesz dać mi znać na priv. Każda informacja jest dla mnie na wagę złota :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Bardzo trudno wynajac cos z mozliwoscia meldunku, jesli sie nie ma umowy o prace. Co do pracy przez Interimy, to juz inna historia. Maja racje moi przedmowcy, ze najlepiej zaczac od Interimu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax
17 godzin temu, Aga83 napisał:

Mój mąż znalazł prace przez interim pózniej został mu nadany belgijski numer taki  jak u nas Polski pesel i mieszkał w hotelu bez meldunku rok także to chyba z tym meldunkiem zależy. Musiałabym dokładnie męża podpytać wiem że mieszkał w Hotelu i dopiero po roku znalezlismy dom i mieszkamy razem :) cała poczta wszytkko przychodziło mu do hotelu pracował legalinie tak samo mu mówiono że nie moze sie zapisać do zwiazków jak rok nie ma prezpracowanych w Belgi a zapisali go po 2 miesiac przepracowanaych. Nie wiem moze warto spytać w interimie o ten meldunek tu jestem pewnoa na 100% miał legalna umowe i mieszkal bez meldunku w hotelu :P

 

Hotel pracowniczy, a pensjonat to dwie rozne rzeczy. Mozliwosc jest ale nie na tak dlugi okres czasu o ktorym piszesz. Lepiej dopytaj meza jak faktycznie bylo ;) Rowniez nadanie numeru belgijskiebo bez meldunku nie jest mozliwe. 

Edytowane przez Pandorax

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Aga83

Jak dodaje sie tu zdjecia ? to bym Tobie pokazała ze jest to możliwe mieszkał w hotelu w Waregem juz podam ci adres od wrzesnia 2014 roku do sierpnia 2015 :P został mu nadany numer Belgijski jak tylko podjoł prace :0 i tym numerem sie posługuje fakt nie móg sie straac o karte pobytu poniewaz nie miał meldunku karte pobytu ma od maraca tego roku :) jest to mozliwe wszytko nam załatwiał interim Accent w Kortrijk ;) pracował i mieszkał w hotelu nie jest to hotel robotniczy ;) fakt przeważnie mieszkają robotnicy ale nie tylko ;) Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr
1 godzinę temu, Pandorax napisał:

Hotel pracowniczy, a pensjonat to dwie rozne rzeczy. Mozliwosc jest ale nie na tak dlugi okres czasu o ktorym piszesz. Lepiej dopytaj meza jak faktycznie bylo ;) Rowniez nadanie numeru belgijskiebo bez meldunku nie jest mozliwe. 

Jest możliwe - ja uzyskałem taki numer w 2008 roku, gdy jeszcze trzeba było się ubiegać o kartę pracy. Jak tu przyjechałem to dopiero otrzymałem te kartę bodajże ważna 6 miesięcy. Rzeczywiście Accent Kortrijk kwateruje w takim tanim ¨HOTELU¨ w tamtych okolicach - do autorki postu - mniemam, ze mieszkanie maż wynajol dopiero jak się ¨ uwolnił z pod opieki ¨ Interimu ??

Edytowane przez v135pr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pandorax
1 godzinę temu, v135pr napisał:

Jest możliwe - ja uzyskałem taki numer w 2008 roku, gdy jeszcze trzeba było się ubiegać o kartę pracy. Jak tu przyjechałem to dopiero otrzymałem te kartę bodajże ważna 6 miesięcy. Rzeczywiście Accent Kortrijk kwateruje w takim tanim ¨HOTELU¨ w tamtych okolicach - do autorki postu - mniemam, ze mieszkanie maż wynajol dopiero jak się ¨ uwolnił z pod opieki ¨ Interimu ??

od 2008 zasady sie juz kilka razy zmienily, adres napewno mial np na interim, ale to juz cuda wianki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Joanna3001
1 godzinę temu, v135pr napisał:

Jest możliwe - ja uzyskałem taki numer w 2008 roku, gdy jeszcze trzeba było się ubiegać o kartę pracy. Jak tu przyjechałem to dopiero otrzymałem te kartę bodajże ważna 6 miesięcy. Rzeczywiście Accent Kortrijk kwateruje w takim tanim ¨HOTELU¨ w tamtych okolicach - do autorki postu - mniemam, ze mieszkanie maż wynajol dopiero jak się ¨ uwolnił z pod opieki ¨ Interimu ??

Reasumując, najlepiej będzie jak na miejscu udam się do Interimu? :) Słowem wyjaśnienia: wybieram się do Belgii na maksymalnie rok, a może nawet krócej(w zależności od pracy). :) Jadę do Hasselt do chłopaka, który mieszka w hostelu wynajmowanym przez osobę prywatną. Nie jest to hotel pracowniczy, bo przewijają się tam różni ludzi. Chłopak ma dobrą, legalną pracę. Pracuję w firmie polskiej dla Belgów i oni załatwiają mu wszystko dlatego nie mam możliwości meldunku. Ja chciałam do niego pojechać i znaleźć okresową pracę. Czy jest to możliwe? Jak tak gdzie powinnam się najpierw udać? Jak jej szukać ? :) 

 

Edytowane przez Joanna3001

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Aga83
4 godziny temu, v135pr napisał:

Jest możliwe - ja uzyskałem taki numer w 2008 roku, gdy jeszcze trzeba było się ubiegać o kartę pracy. Jak tu przyjechałem to dopiero otrzymałem te kartę bodajże ważna 6 miesięcy. Rzeczywiście Accent Kortrijk kwateruje w takim tanim ¨HOTELU¨ w tamtych okolicach - do autorki postu - mniemam, ze mieszkanie maż wynajol dopiero jak się ¨ uwolnił z pod opieki ¨ Interimu ??

nie wynajął ponieważ mysmy z dziecmi zdecydowali sie na przeprowadzkę ;) ale tak rzeczywiście juz się uwolnił ma stały kontrakt ;) a co do adresu miał adres hotelu mówie całkiem powaznie ;) wszytkie dokumnety czy z parteny czy a ACV czy z wakacyjnego wszytko przychodziło mu do hotelu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Aga83

A może pomyśl o pracy sezonowej na taka dostajesz chyba jakiś dokument z urzedu miasta tak zwane pozwolenie wiem ze mozesz przepracowac tylkko 100 pade dni w roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×