Skocz do zawartości
Belgia.net

Mieszkanie wynajem umowa 3,6,9 lat

Rekomendowane odpowiedzi

Majka25

Witam, pisze ponieważ mam problem na który nie potrafię znaleźć odpowiedzi na forum. Przyjeżdżając do Brukseli szukałam mieszkania, ponieważ potrzebowałam meldunku. Znalazłam mieszkanie podpisałam umowę. Pierwsza umowa była od listopada 2013, jednak była informacja umowie, gdy niedostarcze dowodu osobistego (karty pobytu) zostanę wymeldowana (miałam czas 3 miesiące). Dowód dostarczyła gdy otrzymałam z Komuny. Propeterka podpisała że mną nowa umowę (2014 w marcu), była ze mną koleżanka która z grubsza przeczytała umowę niestety. Teraz mam możliwość wynajęcia innego mieszkania, nie czytam po francusku i moja znajoma przeczytała umowę dokładnie i okazało się iż moja umowa z 3 lat przechodzi na 6, 9 lat itd. Jestem w kropce, ponieważ nie mogę zrezygnować wcześniej bo będę płaciła karę za zerwanie. Nowe mieszkanie będzie od sierpnia, nie wiem czy mam brać pod uwagę pierwszą czy drugą umowę. Jedna znajoma powiedziała mi że ta umowa jest zła, ponieważ umowy na 3,6,9 lat są podpisywane że sklepami, biurami itd, a nie prywatne mieszkania i jeżeli jej zglosze 3 miesiące wcześniej nie powinnam ponosić kosztów. Jeżeli ktoś posiada informację prosze o wiadomość. Dziekuje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Aga83

Witaj niestety nie jest prawda że umowe sie podpisuje na 6 czy 9 lat tylko ze sklaepami poniewaz my tez mamy taka umowe na 9 lat. w umowie jest okres wypowiedzenia dla nas 3 miesiece my dla wlasciciela 6 miesiecy. i tak w umowie mamy ze jezeli zerwiemy wczesniej umowe płacimy kare tj 3 miesieczny czynsz jezeli zerwimy umiwe w pierwszy roku mieszka w drugim roku 2 miesieczyny czynsz kary w trzecim roku mmieszkania jak bysmy zerwali umowe płacimy miesieczna kare w wysokosci czynszu. Jeżeli mieszkamy dłużdenj niz 4 lata nie płacimy kary tylko składamy wypowiedze 6 miesiczne. Mysle ze powinnas dac umowe dla kogos kto zna jezy chodz nie chce cie dołowac ale od 2013 juz powinnas sie nauczyc :P na fejsie jest grupa Polacy w brukseli jest tam Pan Mataeusz mysle ze powinans go poszukac i sie z nim skontaktowac :) Powodzenia a tak na marginesie ucz sie dziewczyno jezyka :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alexus

I jeszcze bardzo istotna kwestia co do okresu wypowiedzenia. W belgijskim prawie stanowi: jesli masz wypowiedziec 3 miesiace wczesniej to pamietaj ze liczy sie to od 1-go kazdego miesiaca. Czyli jesli zawarlas umowe 30 czerwca NIE ZNACZY to ze trzy miesieczne wypowiedzenie powinnas wyslac (dostarczyc) do 29 marca. Powinnas wyslac przed 1 marca. Bo wlasnie od tego dnia liczyc sie beda trzy miesiace. Miej to na uwadze. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Majka25
22 godziny temu, Aga83 napisał:

Witaj niestety nie jest prawda że umowe sie podpisuje na 6 czy 9 lat tylko ze sklaepami poniewaz my tez mamy taka umowe na 9 lat. w umowie jest okres wypowiedzenia dla nas 3 miesiece my dla wlasciciela 6 miesiecy. i tak w umowie mamy ze jezeli zerwiemy wczesniej umowe płacimy kare tj 3 miesieczny czynsz jezeli zerwimy umiwe w pierwszy roku mieszka w drugim roku 2 miesieczyny czynsz kary w trzecim roku mmieszkania jak bysmy zerwali umowe płacimy miesieczna kare w wysokosci czynszu. Jeżeli mieszkamy dłużdenj niz 4 lata nie płacimy kary tylko składamy wypowiedze 6 miesiczne. Mysle ze powinnas dac umowe dla kogos kto zna jezy chodz nie chce cie dołowac ale od 2013 juz powinnas sie nauczyc :P na fejsie jest grupa Polacy w brukseli jest tam Pan Mataeusz mysle ze powinans go poszukac i sie z nim skontaktowac :) Powodzenia a tak na marginesie ucz sie dziewczyno jezyka :)

Witam dziękuje Ci bardzo za pomoc teraz wiem na czym stoję :) A tak na marginesie nie przyszło Pani do głowy że może posługuje się innym językiem od 2013 r. :) Chętnie też poszukam Pana Mateusza. Pozdrawiam dziękuje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Majka25
4 godziny temu, Alexus napisał:

I jeszcze bardzo istotna kwestia co do okresu wypowiedzenia. W belgijskim prawie stanowi: jesli masz wypowiedziec 3 miesiace wczesniej to pamietaj ze liczy sie to od 1-go kazdego miesiaca. Czyli jesli zawarlas umowe 30 czerwca NIE ZNACZY to ze trzy miesieczne wypowiedzenie powinnas wyslac (dostarczyc) do 29 marca. Powinnas wyslac przed 1 marca. Bo wlasnie od tego dnia liczyc sie beda trzy miesiace. Miej to na uwadze. Pozdrawiam

Dziękuje za informację tak to jest jak człowiek nie zna się na prawie obowiązującym w danym kraju, Bede miała na uwadzę tą kwestię gdy będe wysyłała wypowiedzenie. Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Aga83

witam zdaje sobie sparwe ze posluguje sie Pani innym jezykiem ale niestety zeby cos podpisac i wiedziec o co chodzi trzeba najpeirw poznac jezyk tutejsy urzedowy a na flamakowie istnieje moliwosc nawet zawarcia umowy w jezyku anglieskim :) Pozdrawim i zycze powodzenia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
diablica1840

Mam pytanie a jesli ma się umowę tak jak powyżej i mieszkam na mieszkaniu prawie 2 lata to jesli znajdę kogoś kto przejmie moj bajl to nie zapłacę kary ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ania_mania

Witam

Przepraszam , że podpinam sie pod wątek ale nie chciałabym mnożyc tematów , jestem w tym wszystkim "zielona".Zywie nadzieje, że ktoś mi tu pomoże , bo wiekszość podobnych stron to tylko ogłoszenia.

Mamy z partnerem działalnosc w Polsce i świadczymy usługi dla Belgów .Wystawiamy faktury, on ma limose u nich.Chcielibysmy , żebym do niego dojechała z córką (13 lat ) ale najpierw szukamy mieszkania do wynajęcia.Czy do wynajmu wystarczy to co mamy?Tzn czy on może wynając mieszkanie bez żadnego problemu w tej sytuacji?jak wygląda sprawa kaucji za mieszkanie, bo w ogłoszeniach raczej nie piszą.Plan jest taki by cos wynajal i sciagnal nas na wakacje , wtedy ja na miejscu moge zorientowac sie co dalej.Narazie mieszka w skrajnych raczej warunkach w hotelu robotniczym wiec nie mam gdzie z corka sie zatrzymac.Bardzo prosze o pomoc bo czas nagli, niedlugo koniec roku szkolnego a jemu tak na prawde zalezy na mieszkaniu od czerwca.Gdzie jeszcze szukac mieszkan jak nie na immoweb?Sam niewiele moze zalatwic, jest w pracy od rana do wieczora a sprawy urzedowe troche go przerastaja od zawsze , musze mu info podac na tacy i wtedy wszystko zalatwi.z gory dziekuje za pomoc

Edytowane przez ania_mania

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×