Skocz do zawartości
Belgia.net

Powrot do Polski i przerejestrowanie pojazdu

Rekomendowane odpowiedzi

Vampiszon

Witam wszystkich

Kilka dni temu wrocilem do PL po 3 letnim pobycie w Brukseli. W 2014 musialem w Bru przerejestrowac samochod na belgijskie numery. Zabrano mi podczas tego procesu dowod rejestracyjny polski, natomiast tablic nie i wciaz je mam. Samochodu w PL nie wyrejestrowywalem. Wrocilem do PL na belgijskich numerach.

Pytanie - co mam teraz zrobic bo tutaj we Wrocku w celu ponownej rejestracji beda chcieli plaki i dowod rejestracyjny BE (dokumenty wymagane przy skladaniu jak czytalem na stronce), natomiast zeby wyrejestrowac samochod w BE bede musial tablice i dowod odeslac poczta do DIV!! Wiec jestem skolowany jak to wszystko rozegrac... A moze moj samochod jest w PL wciaz zarejestrowany i potrzebuje tylko wtornika dowodu? Czy ktos juz mial taka sytuacje i moze mi pomoc? Nadmienie, ze nie chce jechac do Bru tylko po to zeby cos tam zalatwic, nawet nie mam juz belgijskiego ID.

Dzieki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nieosiagalny 71

a oplacałes składki OC skoro nie wyrejestrowałes auto w Polsce ? Jesli nie wyrejestrowales to najprawdopodobniej wszystkie bedziesz musiał zapłacic ... Dziwne ze nikt sie o nie nie upomniał .

Tak samo moze być jesli niewyrejstujesz auta w Belgii i nie zgłosisz tego w odpowiednich urzędach . ( oddać tablice ze znaczkiem i zgłosić w ubezpieczalni )

Pewnie napisze cos nie po Twojej mysli ale najłatwiej bedzie zarejestrowac auto od nowa jako kupione w Belgi i przywiezione . Ale nie wiem jak odkrecisz niewyrejestrowanie auta w Polsce . 

Najlepiej zadzwon do urzedu komunikacyjnego i zapytaj sie . Bo inaczej to bedzie tylko gdybanie .

Edytowane przez nieosiagalny 71

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
M-Audio

Witam, dolacze sie do tematu z pytankiem, sprzedaje swoje auto ktore bylo zarejestrowane w Belgii osobie w Polsce, i pytanko moze troche banalne czy mam w umowie wpisac swoje dane z Belgii czy z Polski adres itd ? Z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×