Skocz do zawartości
Belgia.net

FLAMANDZKI: słownik, materiały audio

Rekomendowane odpowiedzi

macsil

Cześć wszystkim!

 

Rozmyślam nad kilkumiesięcznym wyjazdem do Belgii (konkretnie: Antwerpia), gdzie będąc na wyjeździe w ramach Erasmusa studiowałbym. Głównie po to żeby poprawić swój niderlandzki. Nie wiem jednak czy to jest dobry pomysł skoro używany w Belgii flamandzki tak bardzo różni się od Standaardnederlands.

Proszę o opinie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pixi

Moim zdaniem flamandzki, az tak bardzo sie nie rozni W szkolach i tak maja obowiazek uczyc i porozumiewac sie w ABN (wbrew temu co tu pisze Ola). Jedynie w Antwerpii trzeba uwazac na tamtejszy dialekt, ktory jest dosc specyficzny. No i mowimy o Belgii, w Holandii dochodzi kwestia wymowy i ich dialektow. Niemniej jednak ABN dotyczy zarowno Belgii jak i Holandii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
macsil

Czyli znając ABN i chcąc się w nim podszkolić warto jechać do tej Antwerpii bo oni obok Vlaams znają także i ABN. To właśnie chciałem wiedzieć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ola77

NIE, jak znasz,uczysz sie niderlandzkiego to jedz do Holandii (jak na Erasmusa,to nie do Amsterdamu, moja corka chciala tam jechac,ale zrezygnowala) ale np do Venlo czy Eindhoven.Mam na codzien doczynienia i z flamandzkim i z niderlandzkim i zapewniam ciebie,ze jest roznica od wymowy po nawet pisownie niektorych rzeczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
olek

czy moze ktos polcici szkole w Antwerpi dla doroslych 

i czy posiada ktos informacje na teamt szkoly viva-pol

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
p0ncy

Temat założony a konkretów jak nie było tak nie ma... Więc pytanie "czy ktoś ma albo posiada jakieś fajne i ciekawe materiały do nauki"...pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elaozkan

Temat założony a konkretów jak nie było tak nie ma... Więc pytanie "czy ktoś ma albo posiada jakieś fajne i ciekawe materiały do nauki"...pozdrawiam

  1. Huis van het Nederlands Antwerpen
  2. Organizacja non-profit
  3.  
  4.  
  5. Adres: Carnotstraat 110, 2060 Antwerpen
    Telefon:03 338 70 55

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nieosiagalny 71

 

Temat założony a konkretów jak nie było tak nie ma... Więc pytanie "czy ktoś ma albo posiada jakieś fajne i ciekawe materiały do nauki"...pozdrawia

 

Gdy juz zdecydujesz sie na nauke niderlandzkiego to ten link może sie przydac 

http://www.dutchgrammar.org/uploads/files/Polish%20translation%201.1.pdf

 

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×