Skocz do zawartości
Belgia.net

Odszkodowanie Z Oc Sprawcy Wypadku! Pomóżcie

Rekomendowane odpowiedzi

sade7

witam wszystkich!

 

Mam takie pytanie czy ktoś z was orientuje się czy tu w Belgii istnieje odszkodowanie z OC spracy wypadku? 

 

Uległam wypadkowi, jadąc rowerem przez skrzyżowanie zostałam potrącona przez samochód który wymusił mi pierwszeństwo z lewej na skrzyżowaniu równorzędnym. Na szczęście jestem cała, bez złamań ale fatalnie poobijana. Kartka zabrała mnie do szpitala, a z Policja jeszcze nie rozmawiałam.

W Polsce istnieje takie odszkodowanie, są liczne firmy które zajmują się pomocą w odzyskaniu zadośćuczynienia za wyrządzona szkodę i ból. Mam dane osoby która mnie potrąciła i nie wiem czy mogę się domagać odszkodowania z ubezpieczenia OC jego samochodu.

 

Proszę o wszelkie informacje.

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

witam wszystkich!

 

Mam takie pytanie czy ktoś z was orientuje się czy tu w Belgii istnieje odszkodowanie z OC spracy wypadku? 

 

Uległam wypadkowi, jadąc rowerem przez skrzyżowanie zostałam potrącona przez samochód który wymusił mi pierwszeństwo z lewej na skrzyżowaniu równorzędnym. Na szczęście jestem cała, bez złamań ale fatalnie poobijana. Kartka zabrała mnie do szpitala, a z Policja jeszcze nie rozmawiałam.

W Polsce istnieje takie odszkodowanie, są liczne firmy które zajmują się pomocą w odzyskaniu zadośćuczynienia za wyrządzona szkodę i ból. Mam dane osoby która mnie potrąciła i nie wiem czy mogę się domagać odszkodowania z ubezpieczenia OC jego samochodu.

 

Proszę o wszelkie informacje.

 

Oczywiscie, ze tak jest - ale procedura jest taka: na miejsce zdarzenia powinna przybyc policja, sprawdzic trzezwosc uczestnikow kolizji, nastepnie o ile jest to mozliwe przesluchac obie strony i sporzadzic odpowiedni protokol. Pani jeszcze nie byla przesluchana, choc jak sama napisala byla przytomna, a czy sprawdzono Pani trzezwosc? Jesli nie to za przeproszeniem du... blada.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sade7

Nie byłam pijana ale mi nie sprawdzili 

jechałam do pracy...

 

pogotowie mnie zabralo jak przyjechala policja, wzieli ode mnie tylko dane i nr tel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

Nie byłam pijana ale mi nie sprawdzili 

jechałam do pracy...

 

A jak Pani to udowodni???? Mniemam, ze bedzie Pani musiala wystapic do sadu z pozwem cywilnym, pierwszy lepszy adwokat sprawcy obali Pani roszczenia. A policja chociaz byla?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
v135pr

 

Nie byłam pijana ale mi nie sprawdzili 

jechałam do pracy...

 

pogotowie mnie zabralo jak przyjechala policja, wzieli ode mnie tylko dane i nr tel

 

 

W szpitalu tez Pani nie robili testu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nieosiagalny 71

Nie jestem pewien, ale nie jest tak ze jesli stało sie to w drodze do pracy to przeciez mozna domagac sie odszkodowania z powodu wypadku w pracy . Pół godziny przed pracą jak i pół godziny po racy działa ubezpieczenie pracodawcy .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sade7

Policja byla, w szpitalu testow nie robili mi zadnych jedyne co zrobili to przeswietlenie czesci ciala ktora mnie bolala. 

mimo tego ze mowilam ze uderzylam glowa o chodnik nie rozbili mi badan glowy... nie zostawili mnie na obserwacji ani nic.. 

ogolnie jestem bardzo negatywnie nastawiona na opieke zdrowotna w takich momentach powinni bardzej zadbac o szczegoly...

 

Rozmawialam z zaprzyjazniona firma z Polski ktora zajmuje sie takimi roszczeniami i powiedzieli ze oni moga wystapic w moim imieniu o odszkodowanie z OC sprawcy, nie wiem na jakiej zasadzie to dziala ale to nie moja juz w tym glowa. 

dziekuje za informacje mimo wszystko.

 

Nie jestem pewien, ale nie jest tak ze jesli stało sie to w drodze do pracy to przeciez mozna domagac sie odszkodowania z powodu wypadku w pracy . Pół godziny przed pracą jak i pół godziny po racy działa ubezpieczenie pracodawcy .

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ena32

Dobry wieczor ja mialam podobne zdarzenie tylko ,ze ja wracalam z pracy i zostalam potracona przez auto .Zabrala mnie karetka policja przyjechala do szpitala sprawdzic moja trzezwosc i bylam juz na zlozeniu zeznan na Policji . I co dalej czy ja bede wzywana na rozprawe tzw Proces-verbaal dodam ze po wypadku bylam 3 tyg na zwolnieniu po tym czasie wrocilam na zwolnienie bo jednak moj kregoslup bardzo boli przy wysilku fizycznym i czekam na wizyte do ortopedy i jak sie to ma do odszkodowania ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×