• Zaloguj się, aby obserwować  
  Obserwujący 0

  Durbuy w Belgii, najmniejsze miasto na Świecie


  Dodane przez Redakcja (edytowany)

  Durbuy to gmina i małe miasteczko położone w południowo-wschodniej Belgii, w prowincji Luksemburg. Jest uważane za „najmniejsze miasto świata”, i nie ma co ukrywać że właśnie to hasło przyciąga wielu turystów…

  Wszystko to za sprawą ówczesnego Króla Czech i Hrabiego Luksemburga Jean de Bohème, który w 1331 roku nadał Durbuy status miasta, na krawędzi miasta Ourthe. W czasach średniowiecznych Durbuy było ważnym ośrodkiem handlu i przemysłu a teraz miasto utrzymuje się głównie z turystyki i rekreacji. Durbuy jest oddalone od Brukseli o mnw. 115 km.

  400 mieszkańców

  Stare miasto o którym mowa w gminie Durbuy liczy dziś około 400 mieszkańców i całą rzeszę turystów którzy przybywają tutaj z daleka, by pospacerować po najmniejszym mieście na Świecie.

  DURBUY-small.png

  Są też i tacy którzy „wpadają” tutaj na chwilę; po drodze, na ogół motocykliści i fani sportów rowerowych i kajaków. Można tu nieźle poszaleć rowerem na ekstremalnych ścieżkach górskich i w lasach (w większości nie są to specjalnie wyznaczone trasy dla rowerzystów ale głównie ich właśnie tam można spotkać).

  Gmina Durbuy

  Według statystyk gminę Durbuy zamieszkuje w tej chwili  11 494 mieszkańców, w 5667 mężczyzn i 5827 kobiet. Łączna powierzchnia gminy to 156,61 km² a gęstość jej zaludnienia wynosi 73,39 mieszkańców na km².

  D7.png

  Nie ma co się rozpisywać, w końcu jest to najmniejsze miasto na Świecie. Najlepiej po prostu zwiedzić całe miasteczko, skosztować tradycyjnego gofra czy frytek a potem pospacerować po górskich ścieżkach w lesie lub skorzystać z ciekawszych atrakcji (wymienionych poniżej).

  Atrakcje

  Główne atrakcje w Durbuy to przede wszystkim widoki, kajaki, górskie trasy rowerowe, słynny labirynt Durbuy oraz kilka innych.

  Labirynt i park turystyczny

  Labirynt i park turystyczny Durbuy jest atrakcją o łącznej powierzchni 11ha (można tam zabłądzić!). Park co roku odwiedzany jest przez  70000 turystów. Na jego terenie organizowane są pokazy oraz zajęcia dla dzieci, jednym słowem mówiąc magiczna przygoda którą warto przeżyć.

  Adres: Rue basse commène, 6940 Barvaux-sur-Ourthe
  Strona: http://www.lelabyrinthe.be

  Le petit ”train” touristique

  Autobus turystyczny z którego można podziwiać miasteczko oraz wspaniałą panoramę Durbuy.

  Le Sanglier des Ardennes

  Centrum Spa (sauna i łaźnia parowa, jacuzzi, raj wody, wanna z hydromasażem) – Salon kosmetyczny (zabiegi, masaże, makijaż, okłady).

  Strona: http://www.sanglier-des-ardennes.be

  Skała Homalius

  Lepiej znana pod nazwą Falize. Jest ona w kształcie litery „U”. Ma ponad 300 milionów lat i jej szczyt jest najwyższym punktem miasta. Wstęp wolny i bez ograniczeń czasowych.

  Le Parc des Topiaires

  Park może się pochwalić unikatową w Europie kolekcją drzew o powierzchni ponad 10000m2.

  Rue Haie Himbe 1, 6940 Durbuy
  Strona: http://www.topiairesdurbuy.be

  Przydatne

  Szereg innych atrakcji i sportów, takich jak golf, wspinaczka, zjazdy na linach, paintball, eksploracja jaskiń, mostów itp.

  Inne


  Zaloguj się, aby obserwować  
  Obserwujący 0


  Opinie użytkowników


  Brak komentarzy do wyświetlenia.  Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

  Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

  Utwórz konto

  Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


  Zarejestruj nowe konto

  Zaloguj się

  Masz już konto? Zaloguj się.


  Zaloguj się